اخبار خارجی

تریدر معروف: افزایش هش ریت بیت کوین باعث حذف آلتکوین ها می شود!

یکی از معامله کنندگان کهنه کار گفته است بیت کوین سال آینده تسلط خود بر بازار ارز دیجیتال را مستحکم تر خواهد کرد.

در آخرین قسمت برنامه Trading Bitcoin در یوتیوب در تاریخ ۲۲ دسامبر، تون ویز (Tone Vays) هشدار داد که معامله کنندگان آلتکوین ها در سال ۲۰۲۰ با شرایط به مراتب بدتری مواجه خواهند شد.

تسلط ۹۸ درصدی بیت کوین

ویز بیان کرد:

یکی از پیش بینی های من برای سال ۲۰۲۰، رسیدن تسلط بیت کوین به ۸۵ درصد است.

ویز در ادامه توضیح داد که تقویت جایگاه بیتکوین در بازار همانند سال جاری رخ خواهد داد. تسلط بیت کوین در حال حاضر ۶۹ درصد است در حالی که در ماه ژانویه بیتکوین تسلط ۵۱ درصدی بر بازار داشت. از نظر درصدی، بیت کوین در مقایسه با ماه ژانویه، شاهد افزایش تسلط ۸۷ درصدی بوده است.

به نظر او، این رقم در بلندمدت می‌تواند تا مقداری افزایش یابد که تمام آلتکوین ها را کنار بزند. وی در این خصوص گفت:

به نظرم تسلط بیتکوین بار دیگر افزایش می‌یابد. با توجه به افزایش تسلط بیت کوین از ۵۰ به ۷۰ درصد در سال ۲۰۱۹، به نظر من بیت کوین می‌تواند با کنار زدن شتکوین ها، تسلط خود را ۱۰ الی ۱۵ درصد دیگر افزایش دهد و این مسیر را تا ۹۰، ۹۵ و در آخر ۹۸ درصد ادامه دهد.

ویز: رشد هش ریت بیت کوین باورنکردنی است

عامل اصلی موفقیت بیت کوین می‌تواند افزایش هش ریت آن باشد. از زمانی که قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به بالاترین میزان خود رسید، هش ریت تا ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. ویز این موضوع را باورنکردنی خوانده است.

به توان محاسباتی اختصاص داده شده توسط ماینرها برای تایید تراکنش های بلاکچین بیتکوین، هش ریت می‌گویند. علیرغم کاهش قیمت، علاقه و رقابت بین ماینرها افزایش داشته است و این موضوع منجر به ایمن تر شدن شبکه بیتکوین می‌شود.

وی اذعان داشت: به من کوین دیگری نشان دهید که رشد هش ریت این چنینی داشته باشد.

ویز در ادامه با نادیده گرفتن نقش بالقوه آلتکوین ها، پیش بینی کرد که محصول زنجیره جانبی بیتکوین به اسم لیکویید (Liquid) سرانجام رقبا را از میدان خارج خواهد کرد.

ویز هرگز در خصوص آینده بیتکوین تا این حد قاطع حرف نزده بود. وی در خصوص پیش بینی قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین توسط تیم دراپر (Tim Draper) گفت چنین پیش بینی خوش بینانه ای او را بدبین می‌کند.

در مقابل، وی قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری را برای بیتکوین تا سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا