اخبار خارجی

🔴دادگاه هند ممنوعیت ارزهای دیجیتال را برداشت!

سرانجام خبرهای خوبی از کشور هند اعلام شد. امروز گزارشاتی مبنی بر این موضوع بیان شد که دیوان عالی کشور هند، محدودیت های معاملات ارزهای دیجیتال را باطل کرد.

قانونی شدن معاملات ارزهای دیجیتال در هند

طبق گزارش خبرگزاری داخلی اکونومیک تایمز (Economic Times)، دیوان عالی کشور هند محدودیت های معاملات ارزهای دیجیتال را باطل کرد. در گزارش رسمی بیان شده است که دیوان عالی مقرر کرده است که اعمال محدودیت بر معاملات ارزهای دیجیتال، غیرقانونی است.

بانک رزرو کشور هند تمام سعی خود را کرده است تا معاملات ارزهای دیجیتال توسط افراد و کسب و کارها را ممنوع کند. کمپین این بانک در ماه آوریل ۲۰۱۸ با بخشنامه ای به بانک ها و شرکت ها در خصوص معامله نکردن ارزهای دیجیتال شروع شد.

به صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات قانونگذاری شده که از قبل در این صنعت مشغول به کار بودند گفته شده بود که طی ۳ ماه از این اکوسیستم خارج شوند.

اتحادیه موبایل و اینترنت کشور هند اذعان داشته است که معاملات ارزهای دیجیتال بدون قوانینی که آنها را ممنوع کند، یک فعالیت تجاری قانونی تحت قانون اساسی کشور هند بود.

بانک رزرو هند با دفاع از اقدامات خود، موضوع را به دیوان عالی کشاند که این پرونده ماه ها طول کشید.

طبق گزارش بلومبرگ، هیات ۳ نفره ای از قضات به ریاست قاضی روهینتون اف نریمان (Rohinton F. Nariman) با تقاضای صرافی ها، استارت آپ ها و نهادهای صنعتی حاضر در عرصه ارزهای دیجیتال موافقت کردند. بسیاری از موضوعات مطرح شده مدعی شده بود که بانک مرکزی اختیار ممنوع کردن ارزهای دیجیتال را ندارد و بخشنامه آن به درستی این موضوع را مطالعه نکرده است.

این گزارش افزود که دیوان عالی به طور جداگانه جلسه دیگری را به قانونگذاری ارزهای دیجیتال اختصاص داده است. ماه گذشته نیز گزارشی مبنی بر برنامه های بانک رزرو هند برای روپیه دیجیتال منتشر شد.

یکی از تحلیلگران این صنعت به اسم Crypto Kanoon یکی از اولین کسانی بود که این خبر را اعلام کرد.

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان نیز سریعا خرید خبرگزاری ارز دیجیتال WazirX را جشن گرفت و در توییتر نوشت:

ما در صدد پشتیبانی از شرکای خود و امکان پذیر ساختن آزادی مالی برای ۳ میلیارد نفر هستیم.

در حال حاضر قیمت بیت کوین واکنش کوچکی نشان داده است و قیمت این ارز دیجیتال با کمی افزایش بر روی ۸۸۲۳ دلار است.

این قانونگذاری پیشرفتی بسیار مهم برای صنعت ارزهای دیجیتال است، به ویژه در کشور هند که دارای جمعیت بسیار زیادی است که به خدمات بانکی دسترسی ندارند. اکنون فرصت های پرشماری برای استارت آپ های بلاک چین وجود دارد که می‌توانند آزادانه و بدون دخالت های بانک مرکزی به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا