اخبار بلاکچین

اینجکتیو وارد عرصه رقابت با استاندارد توکن ERC-404 اتریوم شد

اینجکتیو (Injective)، یک بلاکچین لایه ۱، اخیرا استاندارد CW-404 را راه‌اندازی کرده است. هدف از این حرکت نوآورانه، رقابت با استاندارد ERC-404 اتریوم است. در واقع، این شبکه بلاکچین به دنبال جذب بخشی از سرمایه‌گذاری‌هایی است که در حال حاضر به اتریوم سرازیر می‌شوند.

به نقل از بی‌این کرپیتو، اینجکتیو از طریق مشارکت استراتژیک با صرافی غیرمتمرکز دوجوسواپ (DojoSwap)، استاندارد CW-404 را معرفی کرده است. این استاندارد، یک پورت آزمایشی ERC-404 است که قابلیت‌های استانداردهای CW-20 و CW-721 را با هم ادغام می‌کند. در نتیجه، پتانسیل ایجاد انقلابی در استانداردهای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) فرکشنال را دارد.

اینجکتیو در باره این استاندارد چنین توضیح داده است:

CW404 استاندارد بسیار محبوب ERC-404 را با کمترین کارمزدها به سریع‌ترین بلاکچین می‌آورد و استانداردهای NFTهای فرکشنال را ارتقا می‌دهد.

هدف اینجکتیو از این استراتژی این است که بخشی از سرمایه‌گذاری اتریوم را به اکوسیستم خود بیاورد. صرافی غیرمتمرکز DojoSwap به صورت قابل توجهی در کاربرد استاندارد CW-404 در اینجکتیو پیشگام بوده است. این صرافی پروژه Sushi Fighter NFT را راه‌اندازی کرده و فصل جدیدی را در فرآیند توکنایز کردن در این پلتفرم رقم زده است.

رقیب CW-404، استاندارد ERC-404 در اتریوم است که به داشتن امکان مالکیت چند کیف پول برای یک NFT واحد معروف شده است. با اینکه ERC-404 استاندارد رسمی اتریوم نیست، باعث جذب میلیون‌ها دلار به اکوسیستم اتریوم شده است.

برترین توکن‌های ERC-404
برترین توکن‌های ERC-404؛ منبع: کوین مارکت کپ

پاندورا (Pandora) اولین توکن ERC-404، شاهد افزایش قیمت ۱۲٬۵۰۰٪ بود. این توکن نوآورانه قابلیت تعویض توکن‌های ERC-20 را با ویژگی‌های منحصر به فرد NFT‌های کمیاب ترکیب کرده و فرآیند توکنایز کردن را ارتقا می‌دهد.

با این حال، این هیجانات با کاهش شدید قیمت توکن پاندورا پس از رسیدن به اوج قیمت ۳۲٬۸۳۶ دلار کاهش یافت. استاندارد ERC-404 که با نام مستعار «Ctrl» و «Acme» توسعه یافته، همچنان به صورت آزمایشی باقی مانده است و هنوز تحت فرآیند بررسی و غربالگری پروپوزال بهبود اتریوم (EIP) قرار نگرفته است.

همچنین، نگرانی‌هایی در مورد کاربرد عملی استاندارد ERC-404، به ویژه در استخرهای وام‌دهی وجود دارد. این خطر که عدم تطابق پروتکل‌ها ممکن است به جای فرکشن‌های قابل تعویض باعث حذف NFT‌های با ارزش شود، مورد توجه است.

این موضوع، ضرورت تطبیق پروتکل‌های بلاکچین با استانداردهای جدید مانند ERC-404 و همتای اینجکتیو آن، CW-404 را بیشتر نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا