اخبار خارجی

اینستاگرام از توکن‌های NFT اتریوم، پالیگان، سولانا و فلو پشتیبانی می‌کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد از فردا به صورت آزمایشی و محدود پشتیبانی از توکن‌های NFT را آغاز می‌کند. در این مرحله کاربران می‌توانند NFTهای خود را به صورت پست و عکس پروفایل به اشتراک بگذارند و در پروفایل خود توکن‌های تحت مالکیت خود را ثبت کنند و حتی نام طراح آن را تگ کنند.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین دسک، توکن‌های NFT بلاکچین‌های پرکاربرد صنعت NFT وارد اینستاگرام می‌شوند. مرحله آزمایشی این طرح از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

شبکه اجتماعی اینستاگرام که متعلق به شرکت متا است، در صدد پذیرش و استفاده از توکن NFT شبکه‌های بلاک چین اتریوم، پالیگان، سولانا و فلو (Flow) است. این شبکه‌ها میزبان بخش عمده‌ای از معاملات آیتم‌های کلکسیونی دیجیتالی هستند که در این میان اتریوم و پروژه میمون‌های کسل سرآمد هستند و بیشترین ارزش بازار را در اختیار دارند.

مرحله آزمایشی این طرح شامل گروه کوچکی از طرفداران توکن‌های NFT در آمریکا است. هنوز این موضوع مشخص نیست که آیا در زمان عرضه این ویژگی، اینستاگرام از توکن‌های NFT هر ۴ شبکه مذکور پشتیبانی خواهد کرد یا خیر.

اینستاگرام در صدد این است تا از کیف پول‌های محبوب و پرکاربرد نظیر متامسک پشتیبانی کند. کاربران با اتصال کیف پول به حساب کاربری اینستاگرام خود می‌توانند مالکیت توکن NFT مدنظر را اثبات کنند، این توکن‌ها را در پروفایل‌های خود نشان دهند و سازندگان توکن‌های NFT را تگ کنند.

طبق گزارشات موجود، این نکته تایید شده است که برای پست کردن و به اشتراک‌گذاری توکن‌های NFT، هزینه‌ای به کاربران تحمیل نمی‌شود. توییتر در ماه ژانویه (دی)، قرار دادن توکن‌های NFT به عنوان عکس‌های پروفایل ۶ ضلعی را منوط به پرداخت هزینه کرده بود.

ویژگی جدید اینستاگرام احتمالا باعث می‌شود حجم زیادی از توکن NFT بر اساس معیارها و دیدگاه‌های فرهنگی مختلف ایجاد شود. اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد که بسیاری از آنها از پلتفرم اینستاگرام برای تبلیغ و بازاریابی آثار هنری خود استفاده می‌کنند.

مارک زاکربرگ مدیرعامل شرکت متا ابتدا در ماه مارس به معرفی کوتاهی از این ویژگی پرداخت اما جزییات بیشتری در خصوص آن اعلام نکرد.

فایننشال تایمز گزارش داده است که متا پس از اجرای مرحله آزمایشی نمایش توکن NFT در اینستاگرام، گزینه‌های عضویت گروهی و صدور توکن‌های NFT در فیسبوک را امکان‌پذیر خواهد ساخت.

  • چگونه توکن NFT خود را در اینستاگرام به نمایش بگذارم؟

همانطور که اشاره شد در این مرحله تنها برخی کاربران منتخب قادر به استفاده از این ویژگی هستند اما پس از آن احتمالا دستورالعملی برای این کار از طرف اینستاگرام منتشر خواهد شد. ولی به صورت کلی احتمالا سازوکار بر این خواهد بود که شما باید کیف پول حاوی NFT خود را به برنامه ایستاگرام متصل کنید و گزینه‌های نحوه نمایش توکن خود را انتخاب کنید.

  • استفاده از NFT شامل چه کارمزد و هزینه‌ای می‌شود؟

مطابق اعلام اینستاگرام خدمات اشاره شده در این بخش قرار است به صورت رایگان ارائه شود. ضمن اینکه به دلیل عدم جابجایی توکن شما در بلاکچین، کارمزد انتقال نیز وجود نخواهد داشت پس به نظر می‌رسد حداقل در بخش عادی خدمات NFT اینستاگرام شما هیچ هزینه‌ای را پرداخت نخواهید کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا