سیستم‌های کسب درآمد

معرفی کلی سایت Tippin.me؛ پرداخت انعام در توییتر توسط شبکه لایتنینگ!

همه انعام دوست دارند. حتی اگر در زمینه‌ای وجود داشته باشد که شما کار می‌کنید، انعام وجود داشته باشد، حتی بهتر است؛ تعدادی پروژه در شبکه لایتنینگ وجود دارد که نسخه بتای خود را برای تست منتشر کرده‌اند. یکی از این پروژه‌ها، Tippin.me است.

Tippin.me یک کیف پول واسطه برای شبکه لایتنینگ است که به شما اجازه می‌دهد تا انعام را توسط تراکنش این شبکه دریافت و خرج کنید.

ساخت یک اکانت در این پروژه، یک صفحه Tippin.me برای شما راه اندازی می‌کند که به شما اجازه می‌دهد تا با به اشتراک گذاشتن یک لینک توسط شبکه لایتنینگ، بیت کوین انعام بگیرید.

در اینجا دلایل جالب بودن این پروژه را بررسی می‌کنیم:

  • این راهی برای مردم است تا به چیزهای ساده در فضای آنلاین مثل توئیت‌های خوب، با استفاده از سیستم پرداخت ارزان (شبکه لایتنینگ) مقداری بیت کوین انعام بدهند یا دریافت کنند.
  • به مردم شبکه لایتنینگ را آموزش می‌دهد. (برای انجام کارهایی مثل ارسال و دریافت انعام به یک توئیت، شما باید با شبکه لایتنینگ آشنا باشید.)
  • این یک اپلیکیشن ساده است که به هیچ چیزی جز یک حساب توییتر نیاز ندارد.

تاریخچه Tippin.me

tippin.me شبکه لایتنینگ انعام توییتر بیت کوین ساتوشی توییت

Tippin.me برای اولین بار در ۲۰ فوریه سال ۲۰۲۰ معرفی شد؛ هنگامی که جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر به دنیا اعلام کرد که می‌خواهد یک سیستم انعام مجازی راه‌اندازی کند.

ارز مورد استفاده در Tippin.me ، به صورت ساتوشی است. Serjio Abril، سازنده سایت Tippin.me، به مجله بیت کوین اعلام کرد:

روزی که جک دورسی این توئیت را منتشر کرد، حدود ۳۵۰۰۰ نفر وارد این سایت شدند؛ ما اکنون بیش از ۱۶۶۵۰ کاربر داریم و بیشتر آنها به خاطر سیستم انعام توئیتر وارد شده‌اند.

همچنین Abril‌ توسط یک ایمیل به BreakerMag گفت:

این روش بسیار مفرح است و این تازه اول راه برای پذیرش بیت کوین است.

نویسنده این مقاله، بنجامین پاورز (Benjamin Powers) می‌گوید:

با بررسی توییتر، من مردمی را دیدم که برای تبلیغ و جذب کاربران به استفاده از شبکه لایتنینگ Tippin.me‌ از خبرگزاری‌ها و کارآفرینان استفاده می‌کنند. به عنوان مالک یک نشریه بلاک چین و شخصی که توسط توئیت جک دورسی به سایت Tippin.me وارد شده‌ام، فکر می‌کنم باید بدانم که این سایت چگونه کار می‌کند؛ دیدم که پروسه این سایت بسیار تصادفی‌تر از چیزی است که فکر می‌کردم.

شبکه لایتنینگ

tippin.me شبکه لایتنینگ انعام توییتر بیت کوین ساتوشی توییت

برای شروع باید بگویم که شبکه لایتنینگ، پروتکل لایه دوم ساخته شده بر روی بلاک چین بیت کوین و راه حلی برای بهبود مشکل مقیاس پذیری بیت کوین است. (در حال حاضر، بلاک چین بیت کوین قادر به تایید تنها ۷ تراکنش در ثانیه است). این مشکل برای زمانی مناسب است که افراد کمی از بیت کوین استفاده کنند. نتیجه این است که تراکنش‌های بیت کوین می‌تواند پروسه زمان‌بری داشته باشد و کارمزدها نیز زیاد باشند.

شبکه لایتنینگ برای حل این مشکل (بر اساس این ایده که هر تراکنش کوچکی نیاز به پیمودن مسیر از طریق تک تک نودهای بلاک چین بیت کوین ندارد) طراحی شد.

مثال این را می‌توانید در ارسال یک پیامک در مقابل ارسال نامه از طریق یک کبوتر نامه بر در نظر بگیرید؛ همیشه ترجیح بر روی پیامک است تا کبوتر نامه بر.

داشبورد Tippin.me

tippin.me شبکه لایتنینگ انعام توییتر بیت کوین ساتوشی توییت

پس من تصمیم گرفتم که در سایت Tippin.me ثبت نام کنم و آن را امتحان کنم. در ابتدا، تنها کاری که باید انجام می‌دادم این بود که در این سایت ثبت نام کنم و به اکانت توییترم وصل شود. زمانی که این کار را کردم، Tippin.me مرا به داشبوردم انتقال داد.

خب، واضح بود که من هیچ پولی در داشبوردم ندارم؛ چون هنوز هیچ کس به من انعامی نداده بود. و همچنین نمی‌توانستم پولی از آن خارج کنم، چون هنوز کیف پول لایتنینگ نداشتم.

Tippin.me چند کیف پول شامل Eclair و Bluewallet‌ را پیشنهاد می‌دهد. قبل از این که یکی از این کیف پول‌ها را استفاده کنم، برای گوگل کروم افزونه آن را دانلود کردم و دیدم که یک اطلاعیه کوچک قرمز رنگ کنار آن قرار دارد. با خود گفتم که این به من اجازه می‌دهد تا من مستقیما از طریق توییتر، به مردم انعام بدهم. زمانی که توییتر را در کروم باز کردم، این افزونه به صورت یک رعد و برق کوچک در همان قسمتی که آیکون‌های Like و Retweet قرار دارند، ظاهر شده است. وقتی که بر روی یکی از توئیت‌هایم کلیک کردم، کد QR برایم به نمایش درآمد.

چگونه با Tippin.me انعام پرداخت کنیم؟

tippin.me شبکه لایتنینگ انعام توییتر بیت کوین ساتوشی توییت

این صفحه‌ای است که می‌توانم با دیگر افراد (به منظور پرداخت انعام) به اشتراک بگذارم. آنها می‌توانند پرداخت انعام را با استفاده از باز کردن کانال شبکه لایتنینگ توسط اسکن کد QR از موبایل خود و یا کپی کردن آدرس کیف پولم انجام دهند.

اما برای انجام این کار، من باید یک کیف پول لایتنینگ داشته باشم. پس از گوگل کردن این قضیه، دریافتم که کیف پول Eclair یکی از بهترین کیف پول‌های لایتنینگ است؛ اما تنها مشکلی که دارد، این است که فقط برای سیستم عامل اندروید موجود است.

متاسفانه من یک آیفون دارم. من سعی کردم که با کیف پول‌های دیگر مثل Zap‌ کار کنم، اما این کیف پول برای من کار نکرد؛ پس به سراغ کیف پول Bluewallet رفتم؛ کیف پولی که توسط Tippin.me برای IOS پیشنهاد شده بود. اگر این کار را زودتر انجام می‌دادم، می‌توانستم زمان و انرژی زیادی را ذخیره کنم. من Bluewallet را بر روی موبایلم نصب کردم و بر روی گزینه Add A Bitcoin Wallet کلیک کردم و بعد، کیف پول لایتنینگ را اضافه کردم.

در این نقطه، من باید مقداری بیت کوین می‌خریدم. پس تصمیم گرفتم که از Cash App توییتر استفاده کنم. Cash App‌ اجازه می‌دهد که بیت کوین را با مستقیما و بدون کارمزد بخرید.

خرید بیت کوین با Cash App توییتر

tippin.me شبکه لایتنینگ انعام توییتر بیت کوین ساتوشی توییت

ثبت نام کردم و بر روی منو کلیک کردم. سپس مقداری دارایی به داخل Cash App اضافه کردم و بعد، به راحتی (تنها با وارد کردن نام، تاریخ تولد و در آخر اضافه کردن یک پین امنیتی برای تراکنش) به اندازه ۲۰ دلار بیت کوین خریدم. این کارها برای این بود که بتوانم از اکانتم بیت کوین انتقال دهم.

برای انجام تراکنش، من باید یک عکس از صورتم و همینطور گواهینامه رانندگی خود را برای اثبات هویتم برای تیم Cash App ارسال می‌کردم، تا اجازه دهند درخواستم انجام شود.

پس از تایید، نوبت به وارد کردن آدرس کیف پول در Bluewallet رسید. پس از این که آدرسم را تایید کردم، پین امنیتی را وارد کردم و بعد، تراکنشم تایید و انجام شد. این مرحله حدود ۳۰ یا ۴۰ دقیقه طول کشید. همچنین Cash App‌ به من یک پیام تایید شدن تراکنش در بلاک چین فرستاد.

بیت کوین حدود ۱۳ دقیقه بعد در Bluewallet من با ۰.۰۰۲ بیت کوین یا ۲۰۰۰۰۰ ساتوشی نمایان شد؛ بار اولی که من سعی کردم که ساتوشی‌هایم را از کیف پول بیت کوین به کیف پول لایتنینگ انتقال دهم، به طور اتفاقی یک صورتحساب لایتنینگ به خودم فرستادم. در همین حین، می‌خواستم نحوه تراکنش دارایی‌ها را بررسی کنم. متوجه شدم که این کار از طریق گزینه Re-Fill در زیر Manage Funds‌ در کیف پول لایتنینگ انجام می‌گیرد.

وقتی که به گزینه Re-Fill وارد شدم، فهمیدم که برای دوباره پر کردن کیف پول لایتنینگ از کیف پول بیت کوینم، باید کارمزد بدهم؛ با این که می‌خواستم تنها به ارزش ۵.۴۱ دلار بیت کوین منتقل کنم، کارمزد آن ۱.۱۷ دلار می‌شد که نزدیک به ۲۰ درصد مبلغ تراکنشم می‌شد! به علاوه، باید مدت زیادی منتظر می‌ماندم تا موجودی جدید بر روی کیف پول لایتنینگم ظاهر شود.

پس از چند ساعت دوباره چک کردم، اما مبلغ هنوز منتقل نشده بود. دوباره سعی کردم، اما این بار به اندازه یک روز کامل؛ هنوز مبلغ تراکنشم نمایش داده نمی‌شد! بار سوم، پس از چند روز دوباره کیف پولم را نگاه کردم. اما این بار، Bluewallet به من گفت که درخواست شما ثبت شده است!

برای جابجا کردن معمولی بیت کوین‌ها به کیف پول شبکه لایتنینگ، شما اول باید یک تراکنش معمولی را در بلاک چین انجام دهید، که از چند دقیقه تا چند ساعت طول می‌کشد (بسته به مقدار کارمزدی که پرداخت می‌کنید).

Abril، سازنده سایت Tippin.me در یک ایمیل به BreakerMag گفت:

به محض این که بیت کوین‌های شما در شبکه لایتنینگ ثبت شد، تراکنش‌های شما در لحظه انجام می‌شود؛ حداقل در تئوری این گونه است. اکوسیستم شبکه لایتنینگ هنوز در مرحله ابتدایی است و کاملا قابل اعتماد نیست و ممکن است بعضی مواقع دچار اشکال شود. اما در طی زمان، این مشکلات برطرف می‌شوند.

“در نهایت، یک ساعت پس از این که انجام تراکنش را شروع کردم، ساتوشی‌ها در کیف پول لایتنینگم منتقل شدند. پس از آن، می‌توانستم به راحتی یک کد QR ایجاد کنم و مقداری ساتوشی به Tippin.me اهدا کنم. سپس توانستم از اکانت توییترم برای ارسال و دریافت انعام استفاده کنم؛ اما به جای انعام دادن به دیگران، انعام را به خودِ پروژه اهدا کردم. یعنی پروژه Tippin.me .”

پروسه تراکنش در شبکه لایتنینگ آنقدر سریع نیست که باید باشد؛ همچنین برای کسانی که با حوزه کریپتو و کیف پول‌ها آشنا نیستند، کار کردن با آن مقداری چالش برانگیز است.

Abril در ایمیل به BreakerMag گفته:

واقعیت این است که شبکه لایتنینگ تا الان قابل اعتماد بوده است؛ اما بهتر است که مواظب باشید.

پروژه Tippin.me به عنوان یک پروژه شخصی ایجاد شده و من نمی‌خواهم مردم دارایی‌هایشان را به خطر بیاندازند. با این که این پروژه با نسخه بتا ارائه شده است، اما تکنولوژی شبکه لایتنینگ نیز هنوز در نسخه بتا قرار دارد. پروژه Tippin.me به شبکه لایتنینگ وابسته است؛ پس من ترجیح می‌دهم که از فاز آزمایشی خارج نشوند!

منبع
breakermagtwitter

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا