مبتدی مقالات

جابه‌جایی مدیرعامل توییتر چه تاثیری بر پذیرش بیت کوین خواهد گذاشت؟

اگر پاول سینگر (Paul Singer) میلیاردر مخالف بیت کوین بتواند جک دورسی رییس توییتر را با یکی از مخالفان بیت کوین جایگزین کند، تاثیر بسزایی بر عرصه ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت.

حذف جک دورسی که طرفدار بیت کوین است، می‌تواند به پذیرش بیت کوین آسیب برساند

در حالی که پاول سینگر نگرانی های خود درباره این موضوع را بیان کرده است که جک دورسی مدیرعامل دو شرکت توییتر و اسکوئر (Square) است، در حال اعمال فشار برای جایگزینی جک دورسی است.

پاول سینگر یکی از مخالفان شناخته شده بیت کوین است، پس جای تعجبی ندارد که سعی کند تا یک مخالف بیت کوین را به ریاست توییتر برساند.

برکناری جک دورسی از توییتر باعث می‌شود بیت کوین یکی از بهترین طرفداران خود در فناوری را از دست بدهد. در نتیجه، میزان پذیرش بیت کوین می‌تواند کاهش یابد.

بیت کوین

برخلاف دورسی، سینگر یکی از منتقدان بیت کوین است. در ژانویه ۲۰۱۸، وی به طور عمومی مخالفت و عدم علاقه خود به ارزهای دیجیتال را بیان کرد. وی گفت:

سال ها بعد از ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بزرگترین و برجسته ترین کلاهبرداری های تاریخ یاد خواهد شد.

معرفی ۴ کاندید برای حضور در هیات مدیره توییتر از جانب سینگر

سینگر سرمایه‌گذاری است که ارزش سرمایه او ۳.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او شرکت صندوق پوشش ریسک به اسم Elliot management را تاسیس کرده است. اکنون او در صدد جایگزین کردن رییس توییتر است. بلومبرگ در این خصوص گزارش داده است:

سینگر سهام قابل توجهی در توییتر به دست آورده است و در صدد ایجاد تغییراتی در این شبکه اجتماعی است. تغییراتی که شامل برکناری جک دورسی مدیرعامل توییتر و جایگزین کردن آن می‌شود.

به نقل از منابع بلومبرگ، سینگر به منظور دستیابی به این هدف، ۴ مدیر اجرایی را برای هیات مدیره توییتر کاندید کرده است. منابع بلومبرگ هم‌ چنین توضیح داده اند که در نشست سالانه سال جاری فقط ۳ صندلی دیگر در هیات مدیره در دسترس است. هرچند سینگر امیدوار است تا افراد کافی برای تصاحب این ۳ صندلی و سایر فرصت هایی که ممکن است به وجود بیاید را معرفی کند.

از طرف دیگر، دورسی به بیت کوین ایمان دارد. اگرچه او تاکنون بیت کوین را به توییتر وارد نکرده است اما باعث افزایش پذیرش این ارز دیجیتال شده است. وی باور دارد که بیت کوین سرانجام به طور گسترده توسط مردم پذیرفته خواهد شد.

بنابراین وی معتقد است که توییتر همانند فیسبوک نیازی ندارد تا ارز دیجیتال خود را ایجاد کند. وی گفته است:

به نظرم استانداردهای اینترنت آزاد نسبت به استانداردهای تحت کنترل شرکت ها بیشتر به نفع مردم است.

جک دورسی: بیت کوین به ارز واحد جهان تبدیل خواهد شد

جک دورسی بدون شک یکی از رویاپردازان بیت کوین است که در سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده است که اهمیت بیت کوین از دلار بیشتر خواهد شد؛ زیرا در دهه آتی به ارز واحد جهانی در اینترنت تبدیل خواهد شد.

دورسی بر اساس چشم انداز خود، بیت کوین را وارد شرکت پرداخت های موبایلی و خدمات امور مالی اسکوئر کرده است.

سرویس پرداخت موبایلی Cash App من توسط اسکوئر توسعه یافته است، از بیت کوین و ۵ منبع دیگر درآمد ایجاد می‌کند. این منابع عبارتند از:

۱- واریز آنی

۲- کارت های اعتباری

۳- حساب های تجاری

۴- تراکنش های همتا به همتا با کارت اعتباری

۵- بیت کوین

۶- بهره موجودی ذخیره شده مشتریان

بنابراین، بیت کوین یکی از منابع درآمد مهم اسکوئر است. برای مثال، در سال گذشته این شرکت درآمد خود را مجموعا ۱۳۵ میلیون دلار گزارش کرد که ۱۲۵ میلیون دلار آن از بیت کوین ایجاد شده بود.

اکنون شرکت اسکوئر بی اعتنا به نگرانی‌های موجود در خصوص ویروس کرونا، هم چنان روند صعودی دارد. در تاریخ ۲۷ فوریه سهام شرکت اسکوئر تا ۱۰ درصد افزایش یافت. این افزایش پس از گزارش درآمد نقدی سه ماهه چهارم سال به ازای هر سهم ۲۳ سنت و مجموع درآمد ۱.۳۱ میلیارد دلاری در مقابل پیش بینی هر سهم ۲۱ سنتی و مجموع درآمد ۱.۱۹ میلیارد دلاری رخ داد.

به علاوه، بر اساس گزارش CNBC، افزایش ارزش سهام اسکوئر در بحبوحه ترس از ویروس کرونا در حالی رخ داده است که سهام سایر خدمات پرداخت نظیر مسترکارت، ویزا و امریکن اکسپرس با یکی از بدترین هفته های معاملاتی تاریخ خود مواجه بودند.

بلومبرگ در خصوص توییتر نوشته است که دورسی بیش از حد بر سرویس اصلی آن متمرکز شده است در حالی که از ایجاد نوآوری غافل مانده است. بنابراین جایگزین کردن دورسی ممکن است فناوری های جدیدی به منظور به روزرسانی و ارتقای توییتر برای این شبکه اجتماعی به همراه داشته باشد. اما مدیرعامل بعدی توییتر چشم اندازی متفاوت در خصوص بیت کوین خواهد داشت؟

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا