اخبار آلتکوین

مدیرعامل آیونت (Io.Net) دو روز قبل از عرضه توکن از سمت خود کناره‌گیری کرد؛ ماجرا چیست؟

آیونت (Io.Net)، پروژه ارائه‌دهنده زیرساخت غیرمتمرکز (DePIN) مبتنی بر سولانا که به کاربران اجازه می‌دهد در ازای پرداخت مبتنی بر توکن، قدرت پردازش گرافیکی را اجاره کنند، تنها دو روز قبل از راه‌اندازی توکن بومی خود در لانچ پد بایننس، مدیرعامل خود را جایگزین کرده است. 

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، احمد شدید (Ahmad Shadid)، یکی از بنیانگذاران این پلتفرم، روز یکشنبه با انتشار پستی در X، کناره‌گیری خود از سمت مدیر عاملی را اعلام کرد و توری گرین (Tory Green) یکی از بنیان‌گذاران و مدیران ارشد سابق این پروژه را به عنوان جایگزین خود معرفی کرد. 

کناره‌گیری احمد شدید

احمد شدید، Io.net را ترک کرد، اما گفت که این موضوع به اتهامات گذشته او مربوط نمی‌شود.

در بخشی از پست شدید آمده است:

در حالی که شایعاتی در رابطه با گذشته من وجود دارد، می‌خواهم تاکید کنم که از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کنم تا به آیونت اجازه دهم بدون حواس‌پرتی پیشرفت کرده و روی رشد و موفقیت خود تمرکز کند.

 توری گرین، مدیرعامل جدید، در بیانیه‌ای نوشت:

در آینده، ما به اجرای چشم‌اندازی که احمد هنگام تأسیس آیونت مطرح کرد، ادامه خواهیم داد و آن هم چیزی نیست جز تبدیل شدن به بزرگترین شبکه محاسباتی هوش مصنوعی در جهان و عرضه هوش مصنوعی به جهانیان.

انتقاد شدید رقبا نسبت به آیونت

در حالی که شدید نتوانست ماهیت ادعاهای ذکر شده در اعلامیه خروج خود را توضیح دهد، آیونت در ماه‌های گذشته با انتقاد شدید رقبا در فضای DePIN مواجه شده است. یکی از این موارد این است که آیا این سرویس واقعاً به همان اندازه که ادعا می‌کند تراشه‌های GPU ارائه می‌دهد یا خیر؟ پس از اینکه مارتین اسکریلی (Martin Shkreli) و سایرین اشاره کردند که سایت معیارهای مختلفی را برای اندازه شبکه خود گزارش کرده است، Io.net مدعی شد که مهاجمان سعی کرده‌اند GPUها را جعل کنند تا پاداش های بیشتری را از سیستم دریافت کنند.

آیونت، پس از بررسی احمد شدید اعتراف کرد که حمله سیبل (Sybil) به دلیل ضعف شبکه صورت گرفته است. پردازنده‌های گرافیکی تقلبی، سیستم را برای دریافت پاداش فریب دادند. آن‌ها یک پچ امنیتی اجرا کردند که شفافیت را بهبود می‌بخشند (نمایش پردازنده‌های گرافیکی واقعی در مقابل جعلی) و متعهد شدند که مشکلات امنیتی را برای بازسازی اعتماد منتشر کنند.

گفتنی است سایر اتهامات مربوط به مشارکت شدید در پروژه‌های ارز دیجیتال عمدتا به زبان عربی و مربوط به گذشته است. 

گرگ اوسوری (Greg Osuri)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل آکاش نتورک (Akash Network)، یک رقیب در فضای DePIN، در بخش کامنت‌های پست شدید گفت:

خوشحالم که می‌بینم آیونت در مسیر درست گام برمی‌دارد.

وقتی از شدید مستقیما در مورد زمان استعفا درست دو روز قبل از راه‌اندازی توکن سؤال شد، دوباره در X پاسخ داد:

من مجبورم عاقلانه‌ترین تصمیم را برای صلاح آیونت بگیرم. اکنون دیگر مسئله مهم من نیستم. مهم شمایید.

توکن Io.net آماده راه‌اندازی

توکن io.net، با نماد IO قرار است در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) ساعت ۱۲:۰۰ به وقت UTC (۱۵:۳۰ به وقت تهران) در لانچ پول بایننس راه‌اندازی شود. ۹۵٬۰۰۰٬۰۰۰ توکن IO در زمان راه‌اندازی منتشر می شود و حداکثر عرضه ۸۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ توکن IO می‌تواند وارد گردش شود.

زمان خروج شدید این نگرانی را برانگیخت که ممکن است توکن‌های IO خود را در هنگام راه‌اندازی بفروشد و ناپدید شود.

اما شدید به این اتهام پاسخ داد و مدعی شد که توکن‌های IO او مشمول یک قفل ۴ ساله هستند و هیچ سرمایه‌گذار، مشاور یا عضو تیم نمی‌تواند توکن‌های اختصاصی ماهانه خود را تا ژوئن ۲۰۲۵ بفروشد:

من ۴ سال دوره قفل + وستینگ (Vesting) دارم، هیچ سرمایه‌گذار، مشاور یا عضو تیمی توکن‌های وست شده ماهانه خود را قبل از ژوئن سال ۲۰۲۵ دریافت نمی‌کند.

شدید همچنین گفت که شخصا یک میلیون توکن IO را به بنیاد اینترنت پردازنده‌های گرافیکی (Internet of GPU) این شرکت کمک خواهد کرد تا «به رشد اکوسیستم کمک کند».

وی پس از اعلام کناره‌گیری توضیحی نداد که آیا به اکوسیستم io.net متصل خواهد ماند یا خیر.

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا