اخبار خارجی

افزایش ۱۵ درصدی قیمت ADA در پی اقدامات کاردانو برای تبدیل به محصول تجاری

تلاش های زیادی برای انتقال کاردانو از پروژه علمی به محصول تجاری در حال انجام است. طبق سخنان چارلز هاسکینسون مدیرعامل IOHK، تلاش های زیادی در IOHK و بنیاد کاردانو برای پیشرفت بازاریابی محصولات و توسعه بخش تجاری این بلاک چین در حال انجام است.

هاسکینسون در سخنان اخیر خود به بعضی از مسائلی که کاربران با شبکه آزمایشی شلی داشتند پرداخت و تاکید کرد که علیرغم موفقیت شلی، این محصول هنوز در حال توسعه است. پس از سخنان چارلز هاسکینسون قیمت کاردانو با افزایش بیش از ۱۵ درصد مواجه شد و در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال ۰.۵۱ درصد است

افزایش سرعت توسعه کاردانو پس از تعطیلات

چارلز هاسکینسون مدیرعامل IOHK شرکت مسئول کاردانو گفته است ما از کاری که توانستیم انجام بدهیم بسیار خوشحال هستیم. موفقیت چشمگیر شبکه آزمایشی شلی وظیفه سنگینی را بر دوش تیم توسعه دهنده آن قرار داده است که گویا با رسیدن به فصل تعطیلات برنامه توسعه و به روزرسانی آنها فشرده تر شده است. هاسکینسون از عدم پیشرفت چشمگیر در هفته های گذشته عذرخواهی کرد و گفت ماه دسامبر و ژانویه زمان مناسبی برای عرضه محصولات نیست. اما حتی با کند شدن پیشرفت تیم، به نظر می‌رسد توسعه کاردانو جلوتر از انتظار است.

طبق سخنان هاسکینسون، نقطه عطف شماره ۳ شبکه آزمایشی شلی در تاریخ ۲۹ ژانویه عرضه خواهد شد. تیم توسعه دهنده، آمار این شبکه را از منابع مختلف جمع آوری کرده اند و تا اواخر ماه منتشر می‌کنند. آمارهای این تیم نسخه بهبود یافته ای از آمار دوره ای بنیاد کاردانو است.

هاسکینسون گفت تیم هایی که بر روی توسعه هاسکل (Haskell) کار می‌کنند دوره های توسعه سرعتی دوهفته ای ایجاد کردند که پس از هر دوره به بررسی پیشرفت خود می‌پردازند.

اگرچه وی گفته است که سرعت پیشروی در نیمه دوم ژانویه بسیار خوب بوده است، اما توسعه کاردانو از ماه فوریه سرعت خواهد گرفت. در ماه فوریه، مدیران تولید کاردانو شروع به دامپ اطلاعات یا همان دور انداختن اطلاعات ناکارآمد می‌کنند.

به روزرسانی های ویدئویی ماهانه یا دو هفته یکبار نیز تلاش کاردانو برای شفاف تر کردن فرایند توسعه و بهبود ارتباطات با جامعه خود است.

در ماه فوریه دینال پاتل (Dynal Patel) مدیر تولید ارشد کاردانو برنامه نحوه انتقال از شبکه آزمایشی راست (Rust) به هاسکل را ارائه خواهد داد. هاسکینسون خاطر نشان کرد که این موضوع بسیار مهمی است زیرا به بیش از ۹۰۰ نهاد که از قبل استخرهای استیکینگ خود را در شلی ثبت کرده اند امکان می‌دهد تا شبکه آزمایشی خود را در هاسکل اجرا کنند.

حل مشکلات شبکه آزمایشی شلی

اگرچه هاسکینسون گفته است که از میزان توکن ADA استیک شده در شبکه آزمایشی شلی و تعداد استخرهای استیکینگ ایجاد شده راضی است، اما خاطرنشان کرد مشکلاتی در این شبکه وجود دارد که باید برطرف شود.

بسیاری از مشکلات جزیی با پچ ها و اصلاحیه های عرضه شده طی ماه گذشته برطرف شده اند اما بزرگترین مشکلی که بسیاری از کاربران از آن شکایت کرده اند، رابط کاربری این شبکه آزمایشی است.

هاسکینسون گفت انتقادات و شکایت های زیادی به دلیل پیچیدگی رابط کاربری این شبکه آزمایشی بیان شده است. وی گفت این موضوع به دلیل آن است که کاربران رابط کاربری راست با رابط کاربری شبکه آزمایشی ایجاد شده برای هاسکل اشتباه گرفته اند. کد هاسکل طراحی رابط کاربری بهتری خواهد داشت زیرا به طور ویژه برای میزبانی محصول مصرف کننده در رایانه های معمولی توسعه یافته است.

راست برای شبکه آزمایشی تشویقی انتخاب شده بود زیرا به روزرسانی های فنی سریع و کارآمد را امکان پذیر می‌ساخت. تنها هدف آن، آزمایش رابط کاربری تجاری استیکینگ بود و فقط اپراتورهای استخر استیکینگ پیشرفته را در نظر داشت.

ایجاد شبکه آزمایشی تشویقی بر بستر راست به تیم های توسعه دهنده امکان داد تا تمام الزامات فنی شبکه را شناسایی کنند و سپس آنها را در محصول نهایی هاسکل قرار دهند. از این نظر هاسکینسون گفته بود که این شبکه آزمایشی موفقیت بسیار بزرگی بود.

هاسکینسون گفته است:

این اساسی است که تمام کدهای نقشه راه کاردانو بر بستر آن عرضه خواهند شد.

وی گفت این کد سه بار بازنویسی شده است و تمام ویژگی های شلی بر روی بازنویسی سوم اعمال شده است.

اقدامات انجام شده برای پیشرفت بخش تجاری کاردانو

همزمان با توسعه هاسکل، بنیاد کاردانو و IOHK درصدد شناساندن کاردانو به عنوان یک محصول تجاری بودند. اگرچه رییس بخش تجاری تمام استراتژی های تجاری را ایجاد خواهد کرد اما بنیاد کاردانو با استفاده از مدل PwC به ادغام بنیاد کاردانو، Emurgo و کاردانو خواهد پرداخت.

این غول مشاوره تجاری مسئول ایجاد استراتژی تجاری برای کاردانو و تغییر برند کاردانو است. پس از آنکه تمام اطلاعات بنیاد کاردانو و Emurgo به دست PwC رسید، این شرکت کارگاهی برگزار خواهد کرد که تمام استراتژی های تجاری را بیان می‌کند. به گفته هاسکینسون مسئولیت آنها بازاریابی این محصول است.

در این مدت، IOHK در صدد متقاعد کردن صرافی ها برای فهرست کردن توکن ADA خواهد بود. هاسکینسون گفت الزامات تجاری از جانب صرافی های ارز دیجیتال به تدریج به استراتژی کلی تجاری ما وارد خواهد شد و ورود آسان شرکای بالقوه به ADA را در آینده امکان پذیر خواهد ساخت.

این موضوع می‌تواند یک نکته کلیدی برای کاردانو باشد. هاسکینسون گفته است که در همایش اقتصاد جهانی هفته گذشته علاقه بسیار زیادی به پلتفرم کاردانو وجود داشته است، به همین دلیل است که ایجاد هرچه بیشتر زیرساخت های سازمانی در مراحل اولیه توسعه این پلتفرم، نکته ای مهم و حیاتی است.

وی گفت وظیفه IOHK این است که از تبدیل علاقه آنها به محصول نهایی اطمینان حاصل کند. تا آن زمان باید صبور باشیم زیرا بخش عمده ای از آزمایش و تحقیق انجام شده است.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا