اخبار بلاکچین

بنیاد آیوتا از راه‌اندازی شبکه آزمایشی و امکان سپرده‌گذاری توکن IOTA خبر داد

شبکه آزمایشی شیمر (Shimmer) تضمین می‌کند که تمام به‌روزرسانی‌های آتی آیوتا قبل از اجرا کاملا توسط جامعه تایید شده باشند. این موضوع، یکی از مولفه‌های اصلی و مهم سیستم نظارتی غیرمتمرکز است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، عرضه آتی شبکه شیمر، به منظور پیشروی طبق نقشه راه آیوتا به سمت غیرمتمرکزسازی کامل را اعلام کرد.

این شبکه لایه اول به عنوان بستر آزمایشی برای توسعه‌دهندگان حاضر در جامعه عمل می‌کند و در صدد ارزیابی برنامه‌های دیفای و توکن‌های NFT است. این مدل آزاد و سندباکس به برنامه‌ها امکان می‌دهد تا قبل از عرضه بر بستر شبکه اصلی آیوتا، به راندمان و عملکرد مناسبی دست یابند و از اجرای روان آنها اطمینان حاصل شود.

اولین به‌روزرسانی‌های مهم شبکه شیمر عبارتند از دفترکل قابل برنامه‌نویسی چندین رمزارز مختلف، قراردادهای هوشمند، غیرمتمرکزسازی کامل و شاردینگ.

بنیاد آیوتا یک نهاد متن باز و غیرانتفاعی است که در سال ۲۰۱۸ به منظور پشتیبانی از طرح‌های چند وجهی در اکوسیستم آیوتا نظیر تحقیقات، توسعه و آموزش در عرصه فناوری دفترکل تاسیس شده است.

شبکه شیمر (the Shimmer network) امکان آزمایش سپرده‌گذاری (استیکینگ) رمز ارز IOTA را فراهم می‌آورد. آیوتا همانند بیت کوین میزان عرضه ثابتی دارد. در نتیجه سپرده‌گذاران نمی‌توانند توکن‌های تازه صادر شده IOTA را به عنوان پاداش دریافت کنند. از این رو این پاداش از طریق برنامه‌ها و شبکه‌های رمز ارز جدید قابل جبران خواهد بود. برای مثال می‌توان در شبکه شیمر رمز ارز IOTA را استیک کرد و توکن شیمر را به عنوان پاداش دریافت کرد.

دارندگان توکن آیوتا به این قابلیت دست می‌یابند تا از طریق کیف پول فایرفلای (Firefly) این پلتفرم، پاداش سهام گذاری به صورت توکن SMR دریافت کنند. پس از توزیع توکن در ماه‌های آتی، بر اساس برنامه‌ریزی‌های این بنیاد، شبکه شیمر در اوایل سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود.

دومینیک شینر (Dominik Schiener) هم‌بنیانگذار و رییس بنیاد آیوتا با اشاره به موفقیت اخیر شبکه‌ کوساما که به شبکه قناری پولکادات معروف است، به بیان اطمینان این شرکت در خصوص پذیرش شیمر پرداخته است.

وی در این خصوص گفت:

همانطور که در خصوص موفقیت کوساما و پولکادات مشاهده کرده‌ایم، شبکه شیمر به شبکه آزمایشی دارای مشوق تبدیل خواهد شد که آزمایش و تایید عمومی برنامه‌ها را برای نقشه راه بلندپروازانه ما به ارمغان می‌آورد.

شینر در ادامه به خطرات بالقوه پیش‌روی این شبکه اشاره کرده و به بیان نحوه مواجهه تیم شبکه شیمر برای کاهش احتمال وقوع این خطرات پرداخته است.

وی گفت:

معرفی توکنیزه کردن، انواع مختلف خروجی پیچیده، قراردادهای هوشمند و اجماع جدید، فرصت‌های هیجان‌انگیزی ارائه می‌دهد. هرچند این فرصت‌ها بدون خطرات نیستند و شبکه شیمر از از امنیت هر به‌روزرسانی اطمینان حاصل خواهد کرد. با وجود شبکه شیمر، ما سرعت بیشتری در نوآوری‌های پیرامون شبکه آیوتا به دست می‌آوریم.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، بنیاد آیوتا در اوایل آبان ماه نیز پلتفرم آزمایشی قرارداد هوشمند خود را با هدف رشد برنامه‌های دیفای و توکن‌های NFT در ازای ارائه کارمزدهای کمتر و مقیاس‌پذیری بیشتر عرضه کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا