رمزارز در ایران

هشدار انجمن بلاکچین: مراقب سوءاستفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز باشید

انجمن بلاکچین ایران در بیانیه جدید خود از فعالان صنعت کریپتو خواسته است تا مراقب سودجویان و کانال‌های تلگرامی باشند که سعی می‌‌کنند با تبلیغ توکن‌های کمتر شناخته‌شده‌ای که بر بستر صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) معامله می‌شوند از آن‌ها کلاهبرداری کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق گفته‌های این انجمن، کانال‌های مذکور با ادعای سودهای غیرعادی توکن‌هایی را تبلیغ می‌کنند که نقدینگی و عمر پایینی دارند و ارزش افزوده خاصی ایجاد نمی‌کنند. این توکن‌ها در ابتدا به خاطر افزایش تقاضا رشد می‌کنند، اما در نهایت با روند نزولی شدیدی مواجه می‌شوند.

به نقل از میهن بلاکچین، انجمن‌ بلاکچین‌ ایران در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده است که با توجه به پیشرفت‌های روزافزون فناوری بلاکچین، بعضی از سودجویان سعی کرده‌اند با ایجاد توکن‌هایی بر بستر صرافی‌ها غیرمتمرکز و با دستکاری قیمت آن‌ها به صورت مصنوعی، از کاربران کلاهبرداری کنند.

بیانیه جدید انجمن بلاکچین ایران
بیانیه جدید انجمن‌ بلاکچین‌ ایران

طبق گفته‌های این انجمن، سودجویان مذکور از اطلاعات پایین معامله‌گران سوءاستفاده می‌کنند و قیمت توکن‌هایی را دستکاری می‌کنند که نقدینگی پایین و عمر کوتاهی دارند. به عبارت دقیق‌تر، این افراد ابتدا با ادعای سودهای غیرعادی کاربران را به سرمایه‌گذاری در توکن‌های مذکور ترغیب می‌کنند. نقدینگی پایین این توکن‌ها هم باعث می‌شود که قیمتشان در ابتدا رشد کند؛ اما آن‌ها پس از مدتی با سقوط بسیار شدیدی مواجه می‌شوند.

انجمن بلاکچین ایران در نهایت هم از کاربران خواسته است که از چنین گروه‌هایی دوری کنند و روی سیگنال‌های آن‌ها سرمایه‌گذاری نکنند. این انجمن تاکید کرده است:

انجمن بلاکچین ایران در راستای صیانت از دارایی فعالین حوزه رمزارز وظیفه خود می‌داند که در قبال این چنین فعالیت‌ها هشدار داده و به فعالین این حوزه توصیه می‌کند که از خرید و فروش، استفاده از سیگنال این گروه‌ها و به خطر انداختن دارایی‌های خود اکیدا اجتناب کنند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا