رمزارز در ایران

مدیر عامل انجمن بلاکچین: تولید رمز ارز در کشور نیاز تجار خرد را هم تامین نمی‌کند

عباس آشتیانی مدیر عامل انجمن بلاکچین ایران در اظهار نظری اعلام کرد رمزارزهای استخراج شده در داخل کشور نمی‌تواند نیاز تجار خرد را برآورده کند. پیش‌تر اعلام شده بود ارزهای استخراج شده توسط ماینرهای ایرانی قرار است در واردات کالاها مورد استفاده قرار گیرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری ایمنا، عباس آشتیانی در اظهار نظر جدید خود اعلام کرد که استفاده صرف از رمزارزهای استخراج شده در داخل کشور موضوع عمیقی نیست؛ چون نیاز تجار خرد را هم نمی‌تواند تأمین کند. وی افزود:

به‌طور میانگین در هر روز ۱۰۰ میلیون دلار تقاضای خرد ارزی برای تجارت داریم؛ درعین‌ حال که رمزارزها برای تهاتر می‌توانند بسیار مناسب باشند اما میزان استخراج آن‌ها پاسخ‌گوی تولید نیست.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، رییس کل بانک مرکزی پیش‌تر اعلام کرده بود که کسانی که مجوز قانونی استخراج رمز ارز دارند، می‌توانند رمزارز استخراجی خود را برای واردات ارائه کنند. در همین راستا در اواسط مرداد اولین ثبت سفارش رسمی واردات با استفاده از رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت پذیرفت. طبق آخرین ابلاغ سازمان صمت و مصوبه هیئت وزیران، این تهاتر باید از طریق رمز ارزهایی صورت بگیرد که در داخل کشور استخراج شده است.

مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران ادامه داد:

بعد از مصوبه هیئت وزیران در سال ۱۳۹۸، تبصره دیگری در سال ۱۳۹۹ به آن اضافه شد. این تبصره مبنی بر این بود که باید برای رمزارز تازه استخراج شده، سازوکاری از سوی بانک مرکزی و وزارت صمت اتخاذ شود تا به چرخه اقتصاد بازگردد.

آشتیانی تصریح کرد: 

با توجه به اینکه مجوزهای لازم برای بیت کوین صادر شده، شاهد حضور این رمز ارز در تهاتر خارجی هستیم. علاوه بر بیت‌کوین امکان استخراج قانونی رمزارزهای دیگر مانند لایت‌کوین و اتریوم نیز در کشور وجود دارد اما ساز و کاری برای این دو رمز ارز در نظر گرفته نشده است.

وی در انتها افزود که دارایی‌های دیجیتال به عنوان منشا ارز و تامین آن در تهاتر نیازمند الزامات قانونی است. در واقع این نوع از دارایی باید به صورت رسمی در کشور شناخته شود.

منبع
ایمنا

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا