رمزارز در ایران

تصمیم‌گیری در مورد آینده رمز ارزها؛ پیشنهاد بانک مرکزی در خصوص رمز ریال چیست؟

مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی و رضا باقری اصل معاون وزیر و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در میزگردی به برگزاری جلسه‌ای به میزبانی دولت برای تصمیم گیری آینده فناوری رمزارزها در روز چهارشنبه هفته بعد (۲۴ فروردین) خبر دادند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز میزگرد اقتصادی با حضور مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی و رضا باقری اصل معاون وزیر و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد. در این جلسه در مورد جلسات کارگروه تبادلات رمز ارز از محرمیان سوال شد. معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در این خصوص اظهار داشت:

در کارگروه تبادلات، تصمیماتی در خصوص رمزارز توسط بانک مرکزی پیشنهاد شد. از جمله پیشنهادات در خصوص رمز ریال است که استفاده از رمز ارز‌ها به عنوان ابزار پرداخت پذیرفتنی نیست. در خصوص تبادل نیز پیشنهاداتی مطرح شد که در آینده در جلسات ستاد اقتصادی دولت مطرح می‌شود.

در ادامه باقری اصل به موضوع تصویب شدن لایحه ملی شدن داده‌ها در مجلس اشاره کرد و افزود:

امروز داده‌ها ملی شد، زیرا مجلس قانونی را در خصوص یکپارچه سازی داده و اطلاعات ملی وضع کرد که طبق یکی از ماده‌های آن، داده‌های دولت در زمره مالکیت عمومی است. یعنی برای اولین بار داده‌ها ارزش پیدا کردند، ولی دیگر نظام حقوقی جدیدتری بر داده‌ها استوار شد. هفته آینده روز چهارشنبه جلسه مشخصی برای تصمیم گیری آینده رمز ارز تشکیل خواهد شد که در خصوص پرداخت، تبادل، نگهداری و استخراج و کاربرد این فناوری صحبت می‌شود.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، محرمیان در گذشته اعلام کرده بود موضوعات فنی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد رمز ارز ملی نهایی شده است و در سال ۱۴۰۱ به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده راه اندازی خواهد شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا