اخبار داخلی

از دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها رونمایی شد

یک روز پس از اعلام ممنوع بودن معامله رمز ارزها در ایران از دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها، عصر چهارشنبه با حضور فعالان و مسئولان حوزه ارزهای دیجیتال رونمایی شد.

علی زنجانی مدیر خانه بلاکچین ایران گفت: لزوم ارایه خدمات به مشتریان در کلیه ساعات شبانه روز و سهل الوصول شدن پرداخت باعث ساخته شدن دستگاه‌های خودپرداز شد. این دستگاه ها در سال ۱۹۶۰ (۱۳۳۸ شمسی) در کشورهای مختلف دنیا معرفی و یک سال بعد آمریکا اولین دستگاه ای تی ام را ارایه کرد.

به گفته زنجانی در ادامه کشورهای دیگر نیز به این سمت رفتند اما مردم آن را نپذیرفتند. در ایران نیز سال ۱۳۵۰ بانک تهران و سپه دستگاه‌هایی را وارد کردند اما مدیران بانکی مقابله کردند و ما نیز عقب ماندیم.

زنجانی افزود:

نسل دوم دستگاه‌های خودپرداز برای رمز ارزهای دیجیتال ساخته شد. این دستگاه ها ابتدا بحث خرید بیت کوین و پس از آن فروش بیت کوین را داشتند.

دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها

او تصریح کرد:‌

اکنون ۱۶ هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در جهان در حال خدمت رسانی است که از این تعداد ۱۳ هزار دستگاه متعقل به کشور آمریکا است.

این دستگاه اختراع یک شرکت دانش بنیان با همراهی خانه بلاکچین ایران است که کلیه رمزارزها را پوشش می‌دهد ضمن این که می توان از طریق آن خرید و فروش نیز انجام داد. این دستگاه قادر است پس از هر خرید، کیف پول کاغذی نیز به کاربر ارائه کند.

زنجانی خاطرنشان کرد:

نسل سوم دستگاه خودپرداز دستگاه‌هایی هستند که نمونه آن امروز رونمایی شد. دستگاهی که به راحتی می‌تواند امکان خرید و فروش رمزارزها را ممکن کند.

این در حالیست که در هفته‌های گذشته شاهد اخبار ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران بوده‌ایم. انتشار خبرهایی از ممنوعیت مبادله رمزارزها در ایران جامعه کریپتو را با نگرانی‌هایی روبرو کرده است.

اولین دستگاه BTM

دو سال پیش در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداختی که متمرکز بر انقلاب بلاک چین بود از اولین دستگاه خودپرداز BTM رمز ارزها عرضه شده تیم سیتکس رونمایی شد که قابلیت پرداخت بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین را در ایران فراهم می سازد.
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا