اخبار خارجی

ریزش بیشتر بازار رمزارزها؛ بازار خرسی بیت کوین در راه است؟

قیمت بیت کوین از حدود یک ماه گذشته شروع به ریزش کرده است با این حال هنوز در مورد ادامه روند حرکت و تایید بازار نزولی آن بحث وجود دارد.

بر اساس اطلاعات سایت Coinmarketcap بیت کوین در حال حاضر با ۰.۲۲٪ ریزش در ۲۴ ساعت گذشته با قیمت ۳۲،۸۴۲ دلار خرید و فروش می‌شود. ریزش قیمت بزرگ‌ترین رمزارز بازار در ۷ روز گذشته ۱۸.۴۰٪ محاسبه شده است. حتی ارزش آن نسبت به ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۲٪ کاهش یافته است.

اتریوم نیز با ۴.۶٪ کاهش در شبانه روز گذشته به قیمت ۱۹۵۰ دلار معامله می‌شود. این رقم نسبت به ۷ روز پیش ۲۵.۲۷٪ کاهش یافته است. قیمت دوج کوین با ۲۱.۲۸٪ کاهش نسبت به روز گذشته در محدوده ۰.۲۰ دلار معامله می‌شود.

آیا این ریزش‌ها نشان می‌دهد که وارد زمستان رمزارزها شده‌ایم؟ اما متخصصین این حوزه نظرات متفاوتی دارند. برخی معتقدند که بازار نزولی آغاز شده و برخی هیچ نشانه ای از بازار نزولی را مشاهده نکرده اند.

کی‌یونگ جو مدیرعامل کریپتو کوانت روز گذشته در توییتر اعلام کرد که بازار نزولی تایید شده است زیرا نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند.

به نظر می‌رسد بازار نزولی بیت کوین تایید شده باشد.

وی تاکید کرد که این شاخص به تنهایی نمی‌تواند بازار نزولی را تشخیص دهد. اما در این چند سال به او در تشخیص روند کمک کرده است.

تایید بازار نزولی رمزارزها

او در مصاحبه با خبرگزاری دیکریپت عنوان کرد زمانی که جریان ورودی از سمت نهنگ‌ها بیشتر باشد، بر اساس داده‌های تاریخی می‌توان گفت بازار نزولی بیت کوین غالب است. اما ممکن است نشان‌دهنده یک سری اصلاحات باشد که تا چند هفته طول بکشد.

الکس کروگر تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال نیز این نظریه را تایید کرد و گفت قطعا در بازار نزولی قرار داریم. وی در ادامه به صحبت چارلز بوویرد مدیر کوانتوم اکانومیک اشاره کرد:

با این حال، هنوز تعریفی از عناصر تشکیل‌دهنده بازار نزولی وجود ندارد.

متی گرین‌اسپن اعلام کرد که تقاطع مرگ در نمودار قیمت Bitcoin شکل گرفته است. تقاطع مرگ زمانی رخ می‌دهد که نمودار میانگین متحرک ۵۰ روزه منحنی نمودار میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را قطع کند و در زیر آن حرکت کند.

از سوی دیگر پدرو فبره‌رو مدیر صرافی RealFevr معتقد است که برای تشخیص بازار نزولی فعلا زود است و باید چند هفته دیگر صبر کرد.

بازار رمزارزها از ماه گذشته بعد از بزرگ‌ترین اصلاح تاریخ خود در شرایط خوبی قرار نگرفته است. ۵۰۰ میلیارد دلار از ارزش کلی این بازار به یکباره از دست رفت.

با این حال برخی از تحلیل‌گران معتقدند که این اتفاق خوبی برای بازار بوده است و در واقع این اصلاح کمی هم با تاخیر رخ داده است. فرد پای رییس صندوق قابل معامله 3iQ گفت که رشد قیمت بیت کوین در سال گذشته ناپایدار نبوده است. با این حال قیمت بیت کوین با فروش آن توسط برخی از سرمایه‌گذاران به آرامی کاهش یافته است.

مت آرون هم‌بنیان‌گذار UniWhale معتقد است که پول زیادی در حال ورود به این بازار است و حوزه رمزارزها همانند اینترنت در اوایل ظهور آن است. بنابراین تشخیص روند بازار کمی دشوار است. وی اذعان داشت:

ما به نوسانات شدید بالا و پایین این بازار عادت داریم. اما اگر به روند رشد اینترنت بعد از سال ۲۰۰۱ نگاه کنید زمانیکه پذیرش جهانی آن آغاز شد، ممکن است چیزی شبیه به آن شود و به آرامی رشد پیدا کند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا