آموزش

آیا اکنون برای فروش نات کوین زمان مناسبی است؟ + آموزش نحوه فروش

بازی نات کوین (NotCoin) بیش از ۳۰ میلیون نفر را به خود جذب کرده است و از بسیاری پروژه‌های بازی کریپتویی پیشی گرفته است. پس از مدت‌ها انتظار، بالاخره پروژه نات کوین، توکن خود را عرضه کرد و ایردراپش قابل دریافت شد. استقبال از نات کوین به حدی بود که حتی برای مدتی به جمع ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار راه پیدا کرد و اکنون در رتبه ۱۱۱ بازار قرار دارد. اما به خاطر شلوغی شبکه مشکلاتی پیش آمد که برخی کاربران یا موفق به فروش نات کوین‌های خود نشدند یا اینکه نات کوین‌های آن‌ها به کیف پولشان برگشت داده شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

از آنجایی که کاربران ایرانی با محدودیت‌های بسیاری مواجه هستند، شاید به راحتی سایر کشورها نتوانند نات‌کوین‌های خود را به فروش برسانند. در این مطلب، در میهن بلاکچین به آموزش نحوه دریافت و فروش نات کوین پرداخته‌ایم. قبل از شروع توجه داشته باشید که بهتر است مطلب قبلی ما را نیز مطالعه کرده و مراحل را قدم به قدم طی کنید.

دریافت و فروش نات کوین (NOT)

این توکن در نهایت به نسبت ۱:۱۰۰۰ لیست شده است. یعنی هر تعداد نات کوین که از ربات به دست آورده‌اید تقسیم بر ۱٬۰۰۰ خواهد شد. برای دریافت و فروش نات کوین دو راه وجود دارد:

۱- برداشت نات کوین و انتقال آن به یک صرافی (ایرانی یا خارجی) که آن را لیست کرده است. اگر در صرافی‌های ایرانی حساب‌کاربری فعال دارید، می‌توانید با انتقال نایت کوین‌های خود به کیف پول خود در صرافی‌های P2P یا کیف پول صرافی‌های OTC مستقیما آن را به فروش برسانید. صرافی‌های بیت پین، بیت برگ، رمزینکس، تبدیل، بیت ۲۴ و توئیکس در حال حاضر از خرید و فروش نات‌کوین پشتیبانی می‌کنند.

۲- استفاده از قابلیت سواپ در کیف پول غیر امانی تون کیپر و تبدیل نات کوین به تون کوین

در روش اول، آدرس کیف پول صرافی مورد نظر را وارد کرده و نات کوین را انتقال دهید. برای انتقال چیزی در حدود ۱۲ سنت تون کوین یا حتی کمتر کارمزد خواهد داشت.

در روش دوم می‌توانید با استفاده از قابلیت سواپ در تون کیپر، نات کوین خود را به تون کوین تبدیل کرده و سپس تون کوین را در صرافی دلخواهتان بفروشید. این سواپ هم به دو روش قابل انجام است. یکی تبدیل مستقیم نات کوین به تون کوین و دیگری استفاده از صرافی Ston.fi یا Dedust.io که از بخش Browser در کیف پول تون کیپر قابل دسترس است.

همچنین، توجه داشته باشید که هر اکانت ربات نات کوین را تنها به کیف پول تون کیپر متصل کنید. از اتصال همه ربات‌ها به یک کیف پول خودداری کنید.

در اینجا از روش دوم و قابلیت سواپ مستقیم استفاده کرده‌ایم:

در مرحله اول به ربات نات کوین رفته و روی Claim کلیک کنید.

مرحله اول
مرحله اول

در مرحله دوم از شما خواسته می‌شود که یک راه برای خارج کردن توکن‌های نات‌کوین خود انتخاب کنید. برای کاربران ایرانی تنها گزینه Non Custodial Wallet قابل استفاده است. لذا روی این گزینه کلیک کنید.

مرحله دوم
مرحله دوم

سپس گزینه Connect Wallet را فشار دهید.

مرحله سوم
مرحله سوم

در مرحله بعدی از شما خواسته می‌شود که کیف پول خود را انتخاب کنید. کیف پول Ton Keeper را که قبلا نصب کرده و شارژ کرده‌اید انتخاب کنید.

مرحله چهارم
مرحله چهارم

در مرحله بعد طبق عکس زیر به قرارداد نات کوین در نرم افزار تلگرام اجازه اتصال می‌دهید.

مرحله پنجم
مرحله پنجم

پس از اینکه کیف پول شما به تلگرام متصل شد. می‌توانید Claim را انتخاب کرده و روی Confirm کلیک کنید.

مرحله ششم
مرحله ششم

پس از انجام مراحل بالا و رسیدن به صفحه زیر، تا ۲۴ ساعت طول خواهد کشید تا توکن‌ها به کیف پول شما منتقل شود که باید مدتی را صبر کنید تا نات‌کوین‌های شما واریز شود.

مرحله هفتم
مرحله هفتم

پس از اینکه نات‌کوین‌های شما واریز شد، می‌توانید از طریق کیف پول آن را به تون‌کوین سواپ کنید. برای انجام این کار ابتدا روی گزینه Swap کلیک کنید.

مرحله هشتم
مرحله هشتم

در مرحله بعد روی کادر بالایی NOT و در کادر پایینی TON را انتخاب کنید. مقدار NOT را وارد کرده و Continue را فشار دهید.

مرحله نهم
مرحله نهم

سپس وارد صفحه زیر می‌شوید که در این مرحله باید Confirm را فشار دهید. در این مرحله به مقدار کارمزد پرداختی (۰.۰۸ تا ۰.۲۵ توکن بومی TON)، مقدار ارز دریافتی و Price Impact توجه داشته باشید. چرا که این احتمال وجود دارد مسیر انتخابی از یک استخر با نقدینگی پایین باشد و ارز شما با مقدار کمتری تسویه شود.

مرحله دهم
مرحله دهم

و تبریک! شما توانستید تمامی مراحل را طی کنید و نات‌کوین‌های خود را به تون کوین تبدیل کنید. در نهایت می‌توانید مانند مطلب قبلی که به آن اشاره شد و ارز مورد نظر خود را به TON تبدیل کردید، اکنون می‌توانید TON را به ارز دیگری که قادر به فروش آن در صرافی منتخب خود در کشور ایران هستید، تبدیل کنید.

کاربران توجه داشته باشند اگر به دلیل ترافیک شبکه سواپ با مشکلی مواجه شود، دو حالت امکان دارد. یا اینکه تراکنش انجام شده و مبلغ مورد نظر کسر خواهد شد. یا اینکه در نهایت مبلغ به حساب شما برگشت داده می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت نات کوین (NOT)

در این تحلیل به دلیل اینکه داده تاریخی کافی در اختیار نداریم، از تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای استفاده می‌کنیم. در تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای مشاهده می‌شود که نات کوین در یک روند نزولی قرار گرفته است.

با توجه به عرضه نات‌کوین به تازگی و فشار فروش گسترده آن، انتظار می‌رود برای مدتی این فشار فروش ادامه پیدا کرده و سپس به تثبیت برسد. بنابراین، کاربران می‌توانند به انتخاب خود تمام Notهای خود را در این مرحله بفروشند. یا اینکه بخشی را فروخته و بخشی دیگر را نگه دارند.

کاربران توجه داشته باشند، ریسک نگهداری چنین توکن‌هایی بالاست و هر احتمالی برای صعود یا نزول قیمت وجود دارد.

نمودار قیمت توکن نات

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا