آموزش

نات کوین را چگونه بفروشیم؟+ آموزش نحوه خرید و انتقال تون کوین

نات کوین (NOT) توکنی از بازی نات‌کوین (Notcoin) در تلگرام است. این بازی بیش از ۳۰ میلیون نفر را به خود جذب کرده است که این یعنی نات‌کوین از بسیاری از بازی‌های کریپتویی پیشی گرفته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

همان طور که می‌دانید در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت) تون‌کوین در تعدادی از صرافی‌های متمرکز لیست خواهد شد و کسانی که مایل به خرید و فروش آن هستند می‌توانند از این فرصت برای معامله استفاده کنند. اما متاسفانه تا قبل از لیست شدن، امکان انتقال یا فروش آن وجود ندارد. به همین جهت، ما در این آموزش سعی کرده‌ایم تا مراحل فروش نات کوین و آماده‌سازی کیف پول برای انجام تراکنش‌های لازم را برای شما ارائه دهیم.

چطور نات کوین خود را بفروشیم؟

برای اینکه بتوانید نات کوین خود را بفروشید چند راه دارید که برخی از آنها برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیستند:

  • انتقال به صرافی‌هایی که قرار است نات کوین را لیست کنند
  • انتقال به کیف پول تلگرام (Wallet)
  • انتقال به کیف پول‌های غیرحضانتی مانند تون کیپر (TON Keeper)

دو مورد اول برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نیستند. چون صرافی‌هایی که نات کوین را لیست می‌کنند نیاز به احراز هویت دارند. کیف پول تلگرام نیز برای کاربران ایرانی مسدود است. اما راه سوم، همچنان امکان‌پذیر است. برای اینکه بتوانید نات‌کوین‌های خود را انتقال دهید به یک کیف پول غیرحضانتی مانند تون‌کیپر (TON Keeper) و مقداری TON برای کارمزد انتقال نات‌کوین نیاز دارید. اگر بخواهید از صرافی‌های ایرانی تون را تهیه کنید احتمالا باید حدود ۱ الی ۲ تون کوین بخرید اما کارمزد لازم برای انتقال نات کوین از این مقدار بسیار کمتر خواهد بود.

همچنین، همانطور که می‌دانید خرید TON نیز مشکلات خاص خودش را در ایران دارد و تعداد معدودی از صرافی‌های متمرکز ایرانی امکان برداشت تون کوین را فراهم کرده‌اند. برای حل این مشکل هم روش دیگری وجود دارد تا بتوانید مقداری تون‌کوین برای تراکنش‌های خود در شبکه TON داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

تون کوین را از کجا تهیه کنیم؟

اگر در صرافی‌های ایرانی احراز هویت کرده باشید می‌توانید از خدمات آن‌ها برای خرید و برداشت تون کوین استفاده کنید. متاسفانه تعداد صرافی‌هایی که اجازه برداشت تون کوین را می‌دهند محدود است. لذا ما در اینجا به سراغ راه حل استفاده از قابلیت تبدیل ارزها (اکسچنج) با استفاده از پلتفرم‌های خاص رفته‌ایم تا بتوانید به راحتی سایر دارایی‌های خود را به تون کوین تبدیل کنید. در این روش شما می‌توانید از هر دارایی که در کیف پول خود دارید برای تبدیل آن به تون کوین استفاده کنید. حتی می‌توانید از صرافی‌های ایرانی یک دارایی مانند BNB را تهیه کرده و سپس آن را به کیف پول خود منتقل کنید. در نهایت با استفاده از یک پلتفرم با قابلیت سواپ آن را به تون کوین تبدیل کنید.

ما در میهن بلاکچین، در این آموزش از صرافی ChangeNOW برای تبدیل ارز موردنظر به تون‌کوین استفاده می‌کنیم. در نظر داشته باشید که کارمزد دریافتی این صرافی حدودا ۰.۴٪ از ارزش کل ارز مبدا به اضافه مقدار کارمزد شبکه است. در این روش از هر کیف پولی که دارایی خود را در آن نگه داشته‌اید مانند متامسک، سیف پل و تراست والت می‌توانید استفاده کنید. فقط بهتر است مستقیما از کیف پول صرافی‌های ایرانی استفاده نکنید!

چون قرار است در نهایت تون کوین را به کیف پول تون کیپر منتقل کنید، اگر ولت تون کیپر را از قبل نصب ندارید، ابتدا از طریق سایت تون کیپر، کیف پول تون‌کیپر را دانلود کنید. یا اینکه مستقیما از پلی‌استور، اپ‌استور یا استورهای ایرانی مانند بازار و مایکت نصب کنید.

دقت داشته باشید که حتما از کلیدهای خصوصی خود محافظت کرده و آن‌ها را جایی یادداشت کنید.

نحوه استفاده از پلتفرم ChangeNOW

قدم بعدی نصب ChangeNow است که از طریق وبسایت اصلی یا استورها می‌توانید آن را دانلود کرده و اقدام به نصب اپلیکیشن کنید. توصیه می‌شود از اپلیکیشن موبایل این صرافی استفاده کنید که رابط کاربری بهتری دارد. پس از نصب ChangeNOW، نرم‌افزار موردنظر را باز کنید. روی Exchange در نوار پایینی کلیک کنید. در کادر اول و بالایی ارز دیجیتالی که دارید و قصد تبدیل آن را به TON دارید، انتخاب کنید.

مرحله اول - نرم افزار ChangeNOW
مرحله اول – نرم افزار ChangeNOW

دقت داشته باشید که حتما شبکه آن را نیز درست انتخاب کنید. سپس مقداری را که قصد دارید تبدیل شود وارد کنید.

در کادر دوم نیز TON را انتخاب کنید و دقت داشته باشید حتما شبکه TON باشد.

مرحله دوم - نرم افزار ChangeNOW
مرحله دوم – نرم افزار ChangeNOW

برای مرحله بعد، روی Enter Address کلیک کنید. پس از آن با صفحه‌ای مانند صفحه زیر مواجه می‌شوید.

مرحله سوم - نرم افزار ChangeNOW
مرحله سوم – نرم افزار ChangeNOW

در این صفحه باید آدرس TON خود را در کادر مربوطه وارد کنید. برای این کار کیف پول TON Keeper را باز کرده و روی TON کلیک کنید.

مرحله چهارم - کیف پول TON Keeper
مرحله چهارم – کیف پول TON Keeper

در صفحه بعد نیز روی گزینه Recieve کلیک کنید تا وارد صفحه آدرس شود.

مرحله پنجم - کیف پول TON Keeper
مرحله پنجم – کیف پول TON Keeper

در این مرحله آدرس را کپی کنید. برای کپی می‌توانید روی آدرس نیز ضربه بزنید.

مرحله ششم - کیف پول TON Keeper
مرحله ششم – کیف پول TON Keeper

سپس دوباره ChangeNOW را باز کرده و آدرس کپی شده را در کادر وارد کنید. پس از ورود آدرس، روی Start Exchange کلیک کنید.

مرحله هفتم - نرم افزار ChangeNOW
مرحله هفتم – نرم افزار ChangeNOW

پس از انجام این مراحل با صفحه‌ای مشابه با صفحه زیر مواجه می‌شوید.

مرحله هشتم - نرم افزار ChangeNOW
مرحله هشتم – نرم افزار ChangeNOW

در این مرحله آدرسی که از طرف ChangeNOW برای تراکنش شما در نظر گرفته شده را کپی کنید و مقدار ارزی که در مرحله اول قصد داشتید به تون کوین تبدیل کنید به آدرس مذکور ارسال کنید. پس از انجام کامل مراحل و تایید نهایی در بلاکچین، تون کوین از طرف ChangeNOW به صورت خودکار برای کیف پول تون‌کیپر شما ارسال خواهد شد.

برای اطمینان بیشتر Transaction ID را که در انتهای صفحه به شما داده می‌شود، کپی کرده و در صورت ایجاد هر مشکل از طریق آن و تماس با پشتیبانی پیگیری کنید.

همچنین می‌توانید از صرافی‌های زیر که عملیات مشابهی با ChangeNOW دارند، برای خرید تون کوین (TON) استفاده کنید.

  • SwapSpace.co
  • SimpleSwap.io
  • Changelly.com
  • LetsExchange.io
  • SwapZone.io

در نهایت، پس از آنکه تون کوین به والت تون کیپر منتقل شد آماده هستید تا نات کوین‌ها را به این والت منتقل کنید. توجه داشته باشید که انتقال در زمان لیست شدن یا کمی قبل از آن امکان‌پذیر خواهد بود.

پس از آنکه نات کوین در صرافی‌های اعلام شده لیست شد. پس از آن به راحتی می‌توانید نات کوین‌های خود را از کیف پول تون کیپر به صرافی مربوطه منتقل کرده و آن‌ها را بفروشید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا