اخبار عمومی

آیا احراز هویت در صرافی مکسی (MEXC) اجباری شده است؟ کاربران چه اقداماتی باید انجام دهند؟

پاسخ به این سوال در یک کلمه «خیر» است. صرافی مکسی (MEXC) هنوز احراز هویت (KYC) را برای تمام کاربران خود اجباری نکرده است. با این حال، برخی از کاربران که با آی پی کشورهای غیرمجاز در لیست ثبت نام مکسی در این صرافی فعالیت داشته‌اند، ایمیل‌هایی مبنی بر الزام به انجام احراز هویت دریافت کرده‌اند. همچنین، مکسی به این کاربران تا ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) فرصت داده تا نسبت به انجام KYC یا برداشت دارایی‌های خود اقدام کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، چند روزی است که اخباری مبنی بر اجباری شدن احراز هویت در صرافی مکسی دست به دست می‌شود. منشا این اخبار ایمیل‌هایی است که برخی کاربران ایرانی صرافی مکسی دریافت کرده‌اند. در این ایمیل‌ها به این کاربران هشدار داده شده است به دلیل آنکه در مناطق ممنوعه در لیست صرافی مکسی سکونت دارند، باید هر چه سریع‌تر نسبت به احراز هویت (KYC) اقدام کنند:

طبق شرایط و مقررات سرویس‌دهی صرافی مکسی (MexC)، ما متوجه شدیم شما در منطقه‌ای ساکن هستید که این صرافی برای ارائه خدمات به آن دارای محدودیت است.

لطفا توجه داشته باشید:

در اسرع وقت نسبت به احراز هویت تا قبل از ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) اقدام کنید. در غیر این صورت، حساب کاربری شما پس از موعد مقرر حذف خواهد شد.

حذف حساب شما به معنای توقف سرویس واریز، ترید و سایر خدمات صرافی مکسی خواهد بود. پس از این تاریخ، شما تنها قادر به برداشت دارایی‌های خود بوده و کلیه پوزیشن‌های معاملاتی شما در بازار فیوچرز نیز بسته خواهند شد.

ایمیل مکسی به برخی کاربران
ایمیل مکسی به برخی کاربران؛ منبع: مکسی

پس از آنکه کاربران از دریافت این ایمیل‌ها خبر دادند، تیم میهن بلاکچین اجباری شدن احراز هویت در صرافی مکسی را از بخش پشتیبانی این صرافی بررسی کرد.

به اطلاع می‌رساند، تا این لحظه هنوز هیچ اطلاعیه رسمی از سوی صرافی مکسی برای احراز هویت تمام کاربران این صرافی منتشر نشده است و همچنان امکان ترید بدون احراز هویت (با همان محدودیت‌های قبلی برای برداشت) برای کاربران فراهم است.

پاسخ سوال از سوی پشتیبانی صرافی مکسی
پاسخ سوال از سوی پشتیبانی صرافی مکسی؛ منبع: مکسی

طبق بررسی‌های انجام شده، ایمیل‌ها برای افرادی ارسال شده است که مدت طولانی با IP ایران یا سایر کشورهای ممنوعه در لیست مکسی در این صرافی مشغول فعالیت بوده‌اند. طبق اطلاعات درج شده در بخش User Agreement مکسی، این صرافی به کشورهای کره شمالی، کوبا، سودان، سوریه، ایران، کریمه، سرزمین اصلی چین، اندونزی، سنگاپور، ونزوئلا، ایالات متحده و کانادا (که در مجموع به آن‌ها «کشورهای ممنوعه» گفته می شود) خدمات ارائه نمی‌‌دهد.

ایمیل احراز هویت اجباری نیز فقط برای کسانی ارسال شده است که با آی پی این مناطق به صرافی مکسی متصل شده‌اند. به نظر می‌رسد صرافی مکسی پس از اقدامات صورت گرفته علیه صرافی کوکوین، برای جلوگیری از تعارضات قانونی و درگیری‌های احتمالی با قانون‌گذاران دست به این اقدام پیشگیرانه زده است.

کاربران ایرانی صرافی مکسی چه اقداماتی انجام دهند؟

با توجه به آنچه که تاکنون رخ داده است، به نظر می‌رسد جای نگرانی نیست و کاربران ایرانی تنها کاری که باید انجام دهند این است که همچنان از آی پی ثابت و به غیر از کشورهای ممنوعه این صرافی استفاده کنند. همچنین، با توجه به اینکه این صرافی به کاربران فرصت داده تا نسبت به احراز هویت و برداشت دارایی‌های خود اقدام کنند از بابت مسدود شدن حساب کاربران ایرانی جای نگرانی وجود ندارد.

اما همچنان به کاربران صرافی‌های خارجی توصیه می‌شود با آی پی ایران به هیچ عنوان به این صرافی‌ها متصل نشوند. همچنین، از نگهداری مقدار زیاد دارایی در صرافی‌ها خودداری کنند.

از طريق
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا