اخبار خارجی

فناوری ردیابی تراکنش‌های کوین حریم خصوصی مونرو ثبت شد!

CipherTrace ادعا می‌کند قادر خواهد بود کوین حریم خصوصی مونرو که مورد استفاده برای اهداف غیرقانونی است را برای حمایت از تحقیقات جنایی شناسایی کند.

شرکت تجزیه و تحلیل حوزه کریپتو، CipherTrace، روز جمعه اعلام کرد که دو حق اختراع ثبت شده برای فناوری با قابلیت ردیابی تراکنش‌های کوین حریم خصوصی مونرو را ثبت کرده است.

آیا کوین حریم خصوصی مونرو قابل ردیابی است؟

در یک وبلاگ از CipherTrace در تاریخ ۲۰ نوامبر، این شرکت اظهار داشت که حق ثبت اختراع شامل ابزارهای قانونی برای کشف جریان تراکنش‌های مونرو (XMR) برای کمک به تحقیقات مالی است و همچنین استفاده از روش‌های آماری و احتمالی برای به پیدا کردن تراکش‌ها و دسته‌بندی مالکان احتمالی کیف پول‌ها، و همچنین ابزارهای تجسم و راه‌های ردیابی کوین‌ها مونرویی که دزدیده شده یا به صورت غیرقانونی استفاده شده است، دارد.

قابلیت ردیابی مونرو توسط CipherTrace به [ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی] این امکان را می‌دهد تا تشخیص دهند چه موقع XMR ورودی برای استفاده در کارهای غیرقانونی بوده است، و به آنها امکان می‌دهد تراکنش‌های مشتری را با توجه به مقررات قانونی مورد نیاز چک کنند.

این وبلاگ بیان کرد. هدف ما این است که بتوانیم کاربران تبهکار را شناسایی کنیم، بنابراین ایمنی و پایداری کوین‌های حریم خصوصی مانند Monero را در آینده افزایش می دهیم.

در حالی که بیت کوین (BTC) هنوز وسیله تبادل ترجیحی بسیاری از کاربران بازار دارک نت darknet است، استقبال از کوین حریم خصوصی مونرو افزایش یافته است. آژانس‌های اجرای قانون هنوز یک روش قابل اعتماد برای ردیابی Monero را تعیین نکرده اند و شرکت هایی مانند CipherTrace این فرصت را دارند که به آن دست یابند. گزارش شده است که این شرکت از اوایل سال ۲۰۱۹ روی راهی برای ردیابی تراکنش‌های XMR کار کرده است.

آیا ادعای CipherTrace واقعی است؟

مدیر عامل شرکت CipherTrace، دیو جوانز (Dave Jevans) در ماه آگوست به Cointelegraph گفت که این شرکت اولین ابزار برای ردیابی تراکنش‌های مونرو را توسعه داده است. چنین ابزاری می‌تواند به طور بالقوه از تحقیقات در مورد جرائم پشتیبانی کند و پولشویی را کاهش دهد.

این شرکت اعلام کرده است که این ابزارهای ردیابی مونرو را به عنوان بخشی از پروژه با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده توسعه داده است. اما این وزارت تنها آژانس دولتی نیست که به دنبال راهی برای شناسایی کیف‌پول XMR، تاریخ تراکنش‌ها و زمان آنها است. در ماه سپتامبر، شرکت خدمات درآمد داخلی آمریکا اعلام کرد که به هر کسی که بتواند کوین حریم خصوصی مونرو را بشکند، مبلغی تا ۶۲۵۰۰۰ دلار اهدا خواهد کرد.

قابلیت‌های ابزار ردیابی CipherTrace هنوز تأیید نشده است. یکی از نمایندگان مونرو در اکتبر به Cointelegraph گفت که آنها نسبت به هرگونه ادعایی که شرکت‌ها می‌توانند تراکنش‌های Monero را ردیابی کنند، بسیار مشکوک خواهند بود و هر شرکتی که این کار را انجام دهد بعید است بتواند کیف پول یا مبالغ مربوط به هر تراکنش را ردیابی کند.

به نظر شما آیا کوین حریم خصوصی مونرو قابل ردیابی است؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا