اخبار آلتکوین

آیا انفجار میم کوین‌ها نشانه شروع آلت سیزن است؟

هر چند افزایش قیمت بیت کوین در سال جاری منجر به پیشرفت بازار کریپتو شده است، اما آلت کوین‌ها ممکن است به زودی عملکرد بهتری داشته باشند. آیا رالی صعودی میم کوین‌ها در چند روز گذشته می‌تواند نشانه شروع قریب‌الوقوع آلت سیزن باشد؟ سیگنال کلیدی برای تایید فصل آلت کوین‌ها کدام است؟

آیا آلت سیزن شروع خواهد شد؟

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین اخیرا در رالی ارزهای دیجیتال پیشتاز بوده است، اما به گفته تحلیلگران نشانه‌هایی وجود دارد که احتمالا «فصل آلت کوین‌ها» در پیش است؛ و آن زمانی است که توکن‌های با مارکت کپ کوچک هم رشد می‌کنند.

بیت کوین در حال حاضر به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۱ نزدیک شده و در این هفته به ۶۴٬۰۰۰ دلار رسیده است. این ارز دیجیتال از ابتدای سال ۴۸٪ افزایش قیمت داشته است، در حالی که رالی صعودی بخش زیادی از آلتکوین‌ها همچنان آغاز نشده است.

اما تحلیلگران شرکت تحقیقاتی K33 Research در گزارشی اظهار داشته‌اند که این روند ممکن است به زودی تغییر کند.

K33 در گزارش خود می‌گوید:

بر اساس داده‌های تاریخی، آلت کوین‌ها نسبت به زمانی که در حال حاضر هستیم، به زودی عملکرد قوی خود را آغاز خواهند کرد.

در این گزارش اشاره شده که ارزش بازار بیت کوین نسبت به ارزش کل ارزهای دیجیتال به جز BTC و اتر (ETH) از نوامبر ۲۰۲۲ دو برابر شده است. به گفته تحلیلگران، این روند مشابه اواخر سال ۲۰۲۰ است؛ قبل از اینکه آلت‌کوین‌ها حرکت خود را برای رسیدن به بیت کوین آغاز کنند.

ارزش بازار بیت کوین و ارزش بازار همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین و اتر (Total3) نسبت به بیت کوین
ارزش بازار بیت کوین و ارزش بازار همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین و اتر (Total3) نسبت به بیت کوین؛ منبع: K33 Research

رالی صعودی میم کوین‌ها سیگنال احتمالی شروع آلت سیزن

در این گزارش به این موضوع پرداخته شده است که رالی صعودی میم کوین‌ها در این هفته می‌تواند احتمالا «نشانه اولیه» شروع قریب‌الوقوع فصل آلت کوین‌ها باشد.

این هفته، میم کوین‌های محبوب با مضمون سگ مثل دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) بین ۴۰ تا ۵۰٪ رشد داشتند، در حالی که قیمت میم کوین‌های جدیدتر مانند بونک (BONK)، پپه کوین (PEPE) و Dogwifhat (WIF) بیش از دو برابر شدند. میم کوین Dogwifhat به ویژه پس از انتشار خبر لیست شدن در رابینهود رشد خوبی را تجربه کرد.

با این حال، این گزارش اشاره می‌کند که زمان‌بندی فصل آلت‌کوین‌ها همچنان «پرریسک» است، زیرا ETF‌های بیت‌کوین چشم‌انداز سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را تغییر داده‌اند و هیچ تضمینی وجود ندارد که پولی که به بیت‌کوین سرازیر می‌شود در نهایت به دارایی‌های کوچک‌تر هم وارد شود. K33 می‌گوید:

ریسک‌پذیری کافی برای صعود بزرگ چند آلت کوین انتخابی وجود دارد، اما ما هنوز شاهد ورود موج جدیدی از سرمایه‌گذاران خرد به بازار آلت‌کوین‌ها طوری که موجب رشد همه آنها شود، نیستیم.

برای گرفتن تاییدیه از شروع فصل آلت کوین‌ها مراقب اتریوم باشید

تحلیلگران Swissblock در به روزرسانی بازار در روز جمعه گفتند که «نشانه‌ها به نزدیک بودن فصل آلت کوین‌ها اشاره دارند».

طبق نمودار زیر، به نظر می‌رسد میانگین بازدهی آلتکوین‌ها در مقابل بیت کوین در حال رسیدن به پایین‌ترین سطح است و احتمالا به زودی تغییر کند و قیمت آلت کوین‌ها را نسبت به بیت کوین افزایش دهد.

میانگین بازده آلتکوین‌ها در مقایسه با بازده بیت کوین
میانگین بازده آلتکوین‌ها در مقایسه با بازده بیت کوین؛ منبع: Swissblock

Swissblock گفت، سیگنال کلیدی که باید برای تایید شروع آلت سیزن جستجو کرد، این است که قیمت اتریوم از ۳٬۵۰۰ دلار عبور کند.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا