اخبار عمومی

می دانم ساتوشی ناکاموتو واقعی کیست و هویت او را فاش می کنم!

جان مکافی معروف در تاریخ ۱۷ آوریل طی مجموعه توییت مرتبط اعلام کرد که می‌داند ساتوشی ناکاموتو واقعی کیست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

علاوه بر این، وی بیان کرد که طی ۱۰ سال گذشته هویت ناکاموتو واقعی را پنهان کرده است اما اکنون وی تصمیم گرفته است که هویت او را فاش کند و دنیای کریپتو را از کریگ رایت و سایر افرادی که خود را خالق بیت کوین معرفی می‌کنند نجات دهد. مکافی در این خصوص گفت:

من از هویت ساتوشی محافظت کردم. هرچند دیگر وقت آن رسیده است که دست از این کار بردارم. کلاهبرداران ادعا می‌کنند که ناکاموتو هستند. ما زمان و انرژی بسیاری برای یافتن او صرف کردیم. هر روز هویت ساتوشی را به تدریج مشخص خواهم کرد تا زمانی که خود را معرفی کند، در غیر این صورت من او را معرفی می‌کنم.

جان مکافی همه چیز را می داند

موسس آنتی ویروس مکافی به یکی از با نفوذترین افراد دنیای کریپتو تبدیل شده است.

سابقا، او در توییتر خود، ICO ها و آلتکوین های مشکوک را تبلیغ و پول خوبی هم دریافت می‌کرد. علاوه بر این، جان مکافی یکی از خوش بینان برجسته بیت کوین می‌باشد.

هرچند به نظر می‌رسد که مکافی، روش دیگری برای جلب توجهات عمومی یافته است. وی مدعی است که می‌داند ساتوشی واقعی کیست و قول داده است که اگر ساتوشی خود را معرفی نکند، هویت او را فاش خواهد کرد.

ساتوشی یک گروه است

مکافی مدعی است که ساتوشی ناکاموتو واقعی، یک گروه است. هرچند وایت پیپر مشهور بیت کوین تنها توسط یک از افراد این گروه نوشته شده است که هم‌اکنون ساکن آمریکا می‌باشد.

جان مکافی

مکافی هم چنین بیان کرد که چندین نفر در توییتر و از طریق ایمیل به او پیام داده اند که ساتوشی ناکاموتو هستند و برای ناشناس بودن، دلایل خود را دارند. هرچند جان مکافی بیان می‌کند که واقعیت را می‌داند و از تمام کسانی که تظاهر می‌کنند خالق بیت کوین می‌باشند درخواست کرده است که دست از این کار بردارند.

فالوئرهای مکافی از این سخنان او به وجد آمده اند و از او می‌خواهند که زودتر هویت ساتوشی را فاش کند.

هرچند بعضی از افراد نیز از این موضوع مطمئن نیستند و می‌گویند پس از آنکه هویت واقعی ساتوشی فاش شود، سازمان CIA یا سازمان های دولتی سایر کشورها سعی می‌کنند که او را از سد راه خود بردارند.

حامی معروف ترون یعنی میشا لدرمن حتی در توییتر نظرسنجی برگزار کرده و پرسیده است که آیا فاش شدن هویت ساتوشی ناکاموتو به نفع بازار کریپتو است یا خیر. اکثریت کاربران نیز به این نظر سنجی رای منفی داده اند. میشا لدرمن در این نظر سنجی پرسیده است:

ساتوشی حدود یک میلیون بیت کوین همراه با بلاک جنسیس (بلاک اولیه) را در کیف پول خود دارد. آیا شما معتقدید که فاش شدن هویت ساتوشی ناکاموتو برای رشد بلندمدت بیت کوین و ارزهای دیجیتال مثبت است؟

مکافی با کمیسیون SEC و IRS در نزاع و کشمکش است. در سال جاری وی قصد دارد تا کمپین تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری ترتیب دهد و رقیب دونالد ترامپ شود.
اما نمی‌توان مطمئن بود که این بیانیه جدید وی در خصوص فاش کردن هویت واقعی ساتوشی حقیقت دارد و یا یکی دیگر از اقدامات او برای جلب توجهات عمومی در آستانه شروع کمپین تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا