ایردراپ توکن Meme اکنون ارزشی معادل ۶۰۰,۰۰۰ دلار دارد! ماجرای این توکن چیست؟

ارزش بازار توکن Meme در این لحظه به ۲۸ میلیون دلار رسیده است. این رمزارز متعلق به پروژه‌ای است که ایده آن از یکی از اعضای ConsenSys الهام گرفته شده است. این توکن در روز گذشته ۱۰۰ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند؛ در روز گذشته با لمس قیمت ۱,۹۲۸ دلار، بالاترین قیمت تاریخ خود را ثبت کرد. این اتفاق پس از لیست شدن این ارز دیجیتال در صرافی Poloniex رقم خورد.

شعار حامیان این پرژه؛ توکن Meme را نخرید!

از ابتدای ماه سپتامبر(۲۳ روز پیش)، توکن Meme علی‌رغم شعار حامیان این پروژه که “Meme را نخرید” ،بیش از ۹۰۰ درصد بازدهی داشته است. روز گذشته ۱۷ میلیون دلار از این توکن معامله شده است و با رسیدن قیمت آن به بالاترین قیمت تاریخ خود، رتبه ۲۴۸ بازار ارزهای دیجیتال را تصاحب کرد. در حال حاضر این رمزارز در جایگاه ۲۷۲ بازار قرار دارد و قیمت آن در این لحظه در محدوده ۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

توکن Meme

اما ماجرای این توکن و رشد عجیب آن در بازار چه بود؟ ماجرا از این قرار بود که، جردن لیال یکی از اعضای سرشناس ConsenSys یک تبلیغات ساختگی برای یک پروتکل ییلد فارمینگ با نام The Degenerator منتشر کرد. ساعاتی پس از انتشار این پست، این تبلیغات در میان دنبال‌کنندگان حوزه ارزهای رمزنگاری شده پخش شد و چند برنامه‌نویس اقدام به ایجاد یک توکن ERC۲۰ بر مبنای شبکه اتریوم کرده و این توکن با نماد Meme وارد یونی سواپ شد. تعداد کل این توکن‌ها ۲۸,۰۰۰ واحد بود که به صورت رایگان در میان دنبال‌گنندگان آنها در کانال تلگرامی آن اهدا شد. این ایردراپ تنها ۳۰ دقیقه پس از ایجاد این توکن صورت گرفت. در حال حاضر این پروژه شامل یک پروتکل آزمایشی در زمینه ایده‌ها و ابتکار‌های موجود در حوزه دیفای است که با پیشنهاد پاداش ییلد فارمینگ به صورت یک NFT ( Non-fungible token) صورت می‌پذیرد. در ادامه توییت جردن یال را مشاهده می‌کنید:

۱۱ روز پیش تیم رمزارز Meme تشکیل شده است، تنها دقایقی بعد از توییت من در مورد Degenerator. اما اکنون، با تمام مخالف‌ها و کنایه‌هایی که به این پروژه وارد می‌شود، این پروژه، یک جامعه پرشور دارد که ایده‌های جالبی در زمینه DeFi معرفی می‌کنند. رمزارز Meme یک NF توکن است که به عنوان یک پروتکل فارمینگ فعالیت دارد.

صرافی Poloniex ششمین صرافی است که این رمزارز را وارد لیست معاملاتی خود کرده است. پیش از این، رمزارز Meme در Uniswap، Balancer،  ۱inch، Hoo، Mooniswap قابل معامله بوده است. ۷۲ درصد از حجم معاملات روزانه این رمزارز در صرافی یونی سواپ انجام می‌شود. آنتونی ساسانو، یکی از بنیانگذاران EthHub که در ایردراپ رمزارز Meme این توکن را دریافت کرده بود اعلام کرد که این توکن را در همان روز اول فروخته است زیرا معتقد است که این توکن یک رمزارز بی استفاده است و دلیلی برای رشد زنده ماندن آن وجود ندارد. این در حالی است که اگر او توکن‌های خود را نگه می‌داشت، در این لحظه معادل ۶۰۰,۰۰۰ دلار ارزش داشت.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر