اخبار خارجی

جی پی مورگان : شاخص GDP آمریکا در ماه های آینده ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت!!!

اقتصاددانان شرکت جی پی مورگان (JPMorgan Chase) پیش بینی خود از سود ناخالص ملی (GDP) آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری را به کاهش ۴۰ درصدی اصلاح کردند. جالب اینجاست که پیش بینی قبلی بزرگترین بانک آمریکا کاهش ۲۵ درصدی تولید ناخالص ملی آمریکا در این بازه زمانی بود.

به علاوه، تیم اقتصاددانان جی پی مورگان اذعان داشتند که نرخ بیکاری در ماه آوریل به ۲۰ درصد خواهد رسید. این میزان نرخ بیکاری معادل با از دست دادن شغل ۲۵ میلیون نفر است. این ارقام نشان می‌دهد که تنگنای اقتصادی به دلیل شیوع ویروس کرونا هم چنان ادامه دارد.

پیشروی چشم بسته

پیچیدگی ارزیابی شرایط اقتصادی حال حاضر و هم چنین پیش بینی تاثیرات آتی هم چنان موضوع بسیار مهمی است. گزارش تیم اقتصاددانان جی پی مورگان اذعان داشته است که تمرکز اولیه آنها بر میزان تقاضا باعث شده است که پیش بینی قبلی خود را اصلاح کنند.

هرچند، با ادامه ارزیابی این تیم از تاثیر قرنطینه،”عرضه” نیز به یکی از عوامل ارزیابی تبدیل شده است. کاهش ساعت کاری منجر به کاهش چشمگیر تولید و کارآمدی کارگران شده است.
روش های قبلی ارزیابی واکنش های بازار برای ارائه چشم انداز از بحران کنونی ناکارآمد هستند. در شرایط کنونی، روش های جدید باید ارزیابی شوند. در این گزارش آمده است:
در چند هفته گذشته، پیش بینی ها در شرایط مبهم و نامعلومی انجام میشد. مدل های اقتصادی موجود با محدودیت های مشخصی مواجه می‌شدند. در این خصوص، ما به روش های مختلفی برای بررسی شرایط کنونی پرداختیم.

روزنه امید

اگرچه این آمار و ارقام نامناسب به نظر می‌رسند، اما این تیم بیان کرده است که فرایند بازیابی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد. این تیم پیش بینی کرده است که سه ماهه سوم و چهارم سال جاری به ترتیب شاهد افزایش تولید ناخالص داخلی ۲۳ و ۱۳ درصدی خواهیم بود.

از آنجایی که تعطیلی اقتصاد به دلیل قرنطینه گسترده بوده است و نه سایر شرایط بازار، تیم مورد نظر بازیابی سریعی را برای شرایط کنونی پیش بینی کرده است. پس از قرنطینه، کارگران می‌توانند به شغل های خود برگردند و بازیابی اقتصادی شروع شود. بسته محرک اقتصادی نیز می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

واکنش عرصه ارزهای دیجیتال

از آنجایی که کل اقتصاد در شرایط سختی قرار گرفته است، قیمت ارزهای دیجیتال نیز با کاهش محسوسی مواجه شده اند. قیمت بیت کوین در نیمه اول ماه مارس کاهش شدیدی داشت و در مقطعی به کمتر از ۴۰۰۰ دلار رسید.
هرچند پس از آن، قیمت بیت کوین تا حدودی به ثبات دست یافت. از آن زمان تاکنون، قیمت بیت کوین به بیش از ۶۵۰۰ دلار بازیابی شده است و به نظر می‌رسد این قیمت، به سطح حمایتی بیت کوین تبدیل شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا