اخبار عمومی

کمیسیون بورس آمریکا با خطر مجازات مواجه است؛ هشدار یک قاضی به وکلای SEC

یک قاضی فدرال در روز پنجشنبه به وکلای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هشدار داد که ممکن است آن‌ها را به اتهام متقاعد کردن دادگاه جهت مسدود کردن میلیون‌ها دلار دارایی یک شرکت کریپتویی به «بهانه‌های کاذب و گمراه‌کننده» مجازات کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

توبیخ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

به نقل از کوین دسک، قاضی رابرت شلبی (Robert Shelby) از دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در یوتا، اعلام کرده است وکلای SEC ممکن است مجازات شوند؛ زیرا آن‌ها استدلال‌های گمراه‌کننده‌ای در مورد تلاش‌های یک پروژه کریپتویی به نام دت باکس (Debt Box) برای انتقال دارایی‌ها و سرمایه سرمایه‌گذاران خود به خارج از کشور ارائه کرده‌اند تا دادگاه حساب‌های بانکی این پروژه را مسدود کند. قاضی شلبی اعلام کرد:

اظهارات نادرست SEC یکپارچگی روند پرونده را تضعیف کرده و زیان جبران‌ناپذیری را برای دت باکس به وجود آورده است.

طبق فرهنگ لغات حقوقی وب سایت «Law.com»، مجازات‌ها جریمه‌هایی هستند که دادگاه برای افرادی اعمال می‌کند که اظهارات نادرستی را ارائه کرده یا روند پرونده را منحرف کرده‌اند. به گزارش Law.com، در قانون مدنی آمریکا معمولا این مجازات‌ها به صورت جریمه نقدی اعمال می‌شوند.

یک قاضی فدرال ابتدا در ماه اوت (مرداد) برای Debt Box دستور منع موقت را صادر کرده بود تا این شرکت به دارایی‌های خود دسترسی نداشته باشد. با این حال، وکلای این شرکت نشان دادند تا دو روز قبل از ثبت درخواست SEC برای مسدود کردن وجوه، این پروژه نه پولی را به خارج از ایالات متحده منتقل کرده و نه حساب‌های بانکی خود را بسته است. در نهایت نیز دستور اولیه دادگاه لغو شد. گفتنی است SEC هنوز در رابطه با این پرونده اظهارنظر نکرده است.

کمیسیون بورس در ماه جولای (تیر) از Debt Box شکایت و ادعا کرده بود این شرکت از سال ۲۰۲۱ تلاش کرده اوراق بهادار ثبت‌نشده‌ای به اسم «Node Licenses» را به فروش برساند. طبق توضیحات این کمیسیون، Debt Box به سرمایه‌گذاران گفته است این مجوزها رمزارزهایی را استخراج می‌کنند که ارزش آن‌ها با گذشت زمان افزایش می‌یابد، اما آن‌ها در واقع خودشان این توکن‌ها را با استفاده از کدهای کامپیوتری استخراج کرده‌اند.

قاضی شلبی در روز پنجشنبه از وکلای SEC خواست تا به یافته‌هایی که نشان می‌دهد استدلال‌های آن‌ها مبنی بر خروج وجوه Debt Box از آمریکا نادرست بوده است، پاسخ دهند. طبق قانون، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا دو هفته دیگر باید به دستور قاضی شلبی واکنش نشان دهد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا