اخبار کوتاه

شرکت جامپ کریپتو یک کلاینت اعتبار سنجی برای سولانا می‌سازد

شرکت جامپ کریپتو (Jump Crypto) اعلام کرد در حال ساخت یک کلاینت اعتبارسنجی منبع باز (Open Source) جدید برای ولیدیتورهای شبکه سولانا است. بدین ترتیب سولانا دارای ۲ نسخه از کلاینت ولیدیتورها خواهد شد. نسخه اصلی و قبلی این کلاینت توسط تیم سولانا لبز ساخته شده بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، شرکت جامپ کریپتو، یکی از مشهورترین شرکت‌ها در زمینه توسعه زیرساخت وب ۳ و سرمایه‌گذاری است و قرار است برای شبکه سولانا یک کلاینت اعتبارسنجی جدید بسازد. هدف از ساخت این کلاینت، افزایش پایداری شبکه سولانا است که در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) چندین بار به مشکل خورده است.

ولیدیتورها نقش مهمی در امنیت بلاک چین های اثبات سهام (PoS) ایفا می‌کنند. آن‌ها شانس شناسایی زنجیره درست (زنجیره پذیرفته‌شده‌ای که کاربران با آن در تعامل هستند و بلاک‌های تراکنش را به آن ارسال می‌کنند) را به حداکثر می‌رسانند و در عین حال در برابر حملات احتمالی نیز از شبکه دفاع می‌کنند.

دلیل اهمیت داشتن اعتباردهنده‌های متعدد در یک شبکه این است که ولیدیتورها (یا همان استیکرها) شانس بسیار کمتری برای تبانی و تقلب خواهند داشت.

جامپ کریپتو برای ساخت دومین کلاینت اعتبارسنجی منبع باز سولانا از زبان برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس (++C) استفاده می‌کند. این فرآیند توسط کوین باورز (Kevin Bowers)، مدیر ارشد علمی Jump Crypto، نظارت خواهد شد. بدین ترتیب سولانا دارای ۲ نسخه از کلاینت ولیدیتورها خواهد شد. نسخه اصلی و قبلی این کلاینت توسط تیم سولانا لبز ساخته شده بود.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا