اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

جاستین سان به دنبال ایجاد زیرساخت بلاکچینی برای ChatGPT است

جاستین سان خالق پروژه ترون در جدیدترین اظهار نظر خود اعلام کرده است که قصد دارد زیرساخت بلاکچینی (روی شبکه ترون) برای پروژه‌های هوش مصنوعی از جمله پروژه معروف ChatGPT ایجاد کند تا شرکت Open AI، خالق این پروژه بتواند از این طریق به ازای جواب دادن سوالات کاربران کسب درآمد کند.

به گزارش دیلی هودل، اخیرا پروژه هوش مصنوعی ChatGPT سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرده است و حتی مایکروسافت چند میلیارد دلار دیگر در این پروژه سرمایه‌گذاری کرد. حال جاستین سان در رشته توییتی از ساخت زیرساخت بلاکچینی برای این پروژه به شرح زیر خبر داد:

  • قرار است از قراردادهای هوشمند برای بخش پرداخت ChatGPT استفاده شود. در این راستا مجموعه‌ای از ابزارهای توسعه (SDK) در اختیار برنامه‌نویسان قرار خواهد گرفت.
  • یک رابط کاربری API از ChatGPT برای این زیرساخت تعبیه می‌شود و کاربران سوال خود از این ربات را در بلاکچین ثبت می‌کنند.
  • ربات پاسخ خود را از طریق API بر روی سیستم ذخیره فایل شبکه بیت تورنت (BTFS) ذخیره می‌کند (جاستین سان در سال ۲۰۱۸ با سرمایه ۱۲۰ میلیون دلار بیت تورنت را خریداری کرد و متعاقبا این شرکت کار بر روی توکن بومی BTT را شروع کرد که می‌توانست در اکوسیستم Bit Torrent استفاده شود).
  • کاربر با پرداخت هزینه مورد نظر از طریق توکن، می‌تواند به پاسخ سوال دسترسی پیدا کند.

تمامی این روند توسط قراردادهای هوشمند به صورت اتوماتیک انجام خواهد گرفت. جاستین سان قصد دارد این زیرساخت (روی شبکه ترون) را در اختیار سایر پروژه‌های AI نیز قرار دهد تا توسعه‌دهندگان این تکنولوژی از آن بتوانند به عنوان بخش پرداخت پروژه استفاده کنند.

به نظر شما این اقدام جاستین سان مورد استقبال صاحبان پروژه‌های هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت و آیا این موضوع منجر به تقویت شبکه‌های ترون و بیت تورنت خواهد شد؟ نظر خود را زیرهمین پست با ما در میان بگذارید.

منبع
dailyhodl

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا