اخبار اتریوم

گزارش K33 Research: اتریوم پس از راه‌اندازی ETF اسپات خود عملکرد بهتری از بیت کوین خواهد داشت

تحلیلگران K33 Research می‌گویند راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتر می‌تواند منجر به عملکرد بهتر این ارز دیجیتال نسبت به بیت‌کوین در هفته‌های پس از راه‌اندازی آن در ایالات متحده شود. آن‌ها معتقدند قیمت اتریوم را می‌توان با جریان‌های ورودی به ETF‌های اسپات اتر در ایالات متحده تقویت کرد، در حالی که قیمت بیت‌کوین به دلیل بازپرداخت‌های طلبکاران صرافی Mt. Gox با باد مخالف مواجه است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، ETFهای اسپات اتر که انتظار می رود پس از ۸ جولای (۱۸ تیر) راه‌اندازی شوند، برای حرکت قیمت اتر بسیار کلیدی هستند، در حالی که بیت کوین قرار است با فشار فروش مواجه شود، زیرا احتمالا این هفته ۸.۵ میلیارد دلاری به طلبکاران صرافی Mt. Gox بازگردانده می‌شود.

اتریوم پتانسیل رشد قیمتی بیشتری از بیت کوین دارد

اتر بیش از یک سال است که نسبت به بیت کوین عملکرد ضعیفی داشته است؛ به طوری که BTC در سال ۲۰۲۴ با افزایش بیش از ۱۴ میلیارد دلار جریان ورود سرمایه به ETFهای اسپات خود، سود بیشتری را ثبت کرده است.

وتل لوند (Vetle Lunde) و دیوید زیمرمن (David Zimmerman) گفتند که منطقی است انتظار داشته باشیم قیمت ETH «فورا پس از راه‌اندازی ETFها نوسانات و ریزش را تجربه کند» اما خاطرنشان کردند که دقیقا مانند آنچه بعدا در مورد بیت کوین اتفاق افتاد، جریان های ورودی به صندوق‌های اسپات احتمالا قیمت ETH را تقویت خواهد کرد.

لوند نوشت:

ETFها یک کاتالیزور قوی برای قدرت نسبی ETH با آمدت تابستان و انباشته شدن جریان ورود سرمایه هستند، و من قاطعانه قیمت‌های فعلی ETH/BTC را به عنوان یک تخفیف خوب برای معامله‌گران صبور می‌دانم.

تحلیل‌گر ارشد K33، در این باره گفت:

ما چشم‌انداز مثبتی برای قیمت بیت کوین داریم و انتظار داریم که پس از راه‌اندازی ETFها، شاهد ورودی خالص سرمایه به این صندوق‌ها معادل ۰.۷۵ تا ۱٪ عرضه در گردش اتریوم باشیم.

ETH/BTC از سال گذشته کاهش یافته است اما روند آن با تایید غیرمنتظره ETFهای اسپات معکوس شده است
ETH/BTC از سال گذشته کاهش یافته است اما روند آن با تایید غیرمنتظره ETFهای اسپات معکوس شده است؛ منبع: تریدینگ ویو

این تحلیلگران گفتند که بازار همچنان «سرسختانه» با موضع آنها مخالف است و به معاملات آتی اتر با تخفیف نسبی نسبت به معاملات آتی بیت کوین و همچنین قیمت ETH نسبت به قیمت معاملات بیت کوین با نرخ ۱ ETH تا ۰.۰۵۵ BTC اشاره کردند.

در ۱۲ ماه گذشته، ارزش اتریوم در مقایسه با بیت کوین کاهش ثابتی داشته است و در ۲۴ می (۴ خرداد) به ۰.۰۴۵ کاهش یافته است.

پس از تصمیم ناگهانی SEC برای تایید ETF‌های اسپات اتر، قیمت اتر نسبت به بیت‌کوین به سرعت معکوس شد که تحلیل‌گران را شگفت‌زده کرد و قیمت ETH/BTC به ارزش فعلی خود یعنی ۰.۰۵۵ رسید.

با وجود این، لوند و زیمرمن گفتند که سود باز معاملات آتی اتر«بسیار بالاست» و نشان می‌دهد بسیاری از معامله‌گران اهرم بالایی را برای پیش‌بینی حرکت احتمالی قیمت ETH پس از راه‌اندازی ETFها در پوزیشن‌های خود به کار گرفته‌اند.

رشد شدید سود باز معاملات فیوچرز اتریوم در آستانه راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم
رشد شدید سود باز معاملات فیوچرز اتریوم در آستانه راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم؛ منبع: K33 Research

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا