اخبار خارجی

کوین اولیری: تحریم تورنادو کش اتفاقی مثبت برای شبکه اتریوم است

کوین اولیری (Kevin O’Leary)، از سرمایه‌گذاران معروف و از فعالان فضای کریپتو، از تحریم‌ها علیه تورنادو کش دفاع کرد و آن را اتفاق مثبتی برای جذب سرمایه سازمانی به این فضا دانست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، کوین اُلیری، سرمایه‌گذار و از اعضای برنامه تلویزیونی شارک‌تنک (Shark Tank)، در پادکست یوتیوبی کریپتو بنتر (Crypto Banter) اظهار داشت که تحریم شدن تورنادو کش و محدود شدن دسترسی به آن توسط اکثر پلتفرم‌های دیفای مهم در شبکه اتریوم اتفاق مثبتی برای قیمت اتریوم است؛ چرا که باعث می‌شود موانع ورود سرمایه‌های گذاران نهادی به این فضا برطرف شود.

کوین اُلیری در روز شنبه در کریپتوبنتر ابراز داشت که برنامه‌هایی مانند سرویس میکسر Tornado Cash بخشی از «فرهنگ کابویی کریپتو» هستند و نباید جایی در این صنعت داشته باشند. اُلیری معتقد است فضای کریپتو برای جذب سرمایه‌گذاران نهادی و «سرمایه واقعی» به یک محیط مبتنی بر قوانین نیاز دارد، و طبیعی است که تنظیم‌کننده قانون با پروتکل‌هایی مانند تورنادوکش که انجام معاملات ناشناس و شرکت بالقوه در فعالیت‌های مجرمانه را ممکن می‌کنند، برخورد کند.

اُلیری حتی با مطرح شدن دستگیری آلکسی پرتسف (Alexey Pertsev)، خالق تورنادو کش، از موضع خود عقب نشینی نکرد و اظهار داشت:

دستگیری این فرد از نظر من اشکالی ندارد. چرا؟ چون‌که او به جنگ با طبیعت قانون‌گذاری رفت و طبیعی است که شکست بخورد. اگر مجبور باشیم برای جذب سرمایه‌گذاران نهادی او را قربانی کنیم، از نظر من اشکالی ندارد.

این سرمایه‌دار خطرپذیر گفت:

با وجود اینکه علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به صنعت رمزارزها مدام در حال افزایش است؛ تا زمانی‌که این گاوچران‌ها مرزها را نادیده می‌گیرند، هرگز ورود آن‌ها به فضای کریپتو را شاهد نخواهیم بود. نابودی این کاوبوی‌های صنعت کریپتو، حتمی است هرچند تدریجی باشد.

البته خیلی از فعالان فضای کریپتو به این دید به صنعت کریپتو نگاه نمی‌کنند. برای مثال استفن جرج (Stephen George)، یکی از بنیان‌گذاران نوسیس (Gnosis) از تورنادوکش دفاع کرد و گفت:

تیم تورنادو کش به طرز شگفت‌آوری مستعد است و حریم خصوصی را که جای خالی آن به شدت حس می‌شد، به اتریوم آورد.

امیدوارم این موضوع برای همه جا بیفتد که آزادی در نوشتن نرم‌افزار نوعی از آزادی بیان است و تکنولوژی یک ابزار خنثی است.

تورنادو کش
منبع: توییتر
منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا