اخبار عمومیتحلیل اقتصادی

دستگیری توسعه دهنده تورنادو کش؛ سایت و صفحه دیسکورد Tornado از دسترس خارج شدند

در پی تحریم‌های آمریکا بر علیه میکسر تورنادو کش (Tornado Cash)، دسترسی به سایت اصلی، صفحه دیسکورد و فروم حاکمیتی این پلتفرم مسدود شده است. ضمن اینکه خبر می‌رسد که پلیس هلند یک فرد ۲۹ ساله را که گمان می‌رود توسعه‌دهنده این پلتفرم باشد، دستگیر کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو بریفینگ، سازمان OFAC وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا، دوشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل استفاده‌های غیرقانونی و پولشویی استفاده از تورنادوکش (Tornado Cash) برای ساکنان ایالات متحده ممنوع است و علاوه بر آن قراردادهای هوشمند و وبسایت این پلتفرم را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که سرورهای ارائه دهنده سرویس به سایت اصلی، صفحه دیسکورد و فروم حاکمیتی این پلتفرم نیز مسدود شده است. البته هنوز کانال تلگرام و توییتر این پلتفرم به فعالیت خود ادامه می‌دهند. اما روز جمعه سرویس جرایم هلند (FIOD) اعلام کرد که فردی ۲۹ ساله را که گمان می‌رود از توسعه‌دهندگان تورنادو کش باشد را دستگیر کرده است.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، صرافی امور مشتقه کریپتو dYdX در روز پنجشنبه اعلام کرد که حساب‌های کاربری که در گذشته از میکسر تورنادوکش (Tornado Cash) استفاده کرده‌اند را بر اساس تحریم‌های ایالات متحده مسدود کرده است.

منبع
cryptobriefingbeincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا