اخبار خارجی

کیک استارتر روی بلاکچین سلو راه‌اندازی خواهد شد

شرکت کیک استارتر (Kickstarter) به تازگی اعلام کرده که به دنبال ایجاد پلتفرم تامین مالی جمعی بر روی بلاکچین سلو (Celo) و انتقال فعالیت‌های خود به این بلاکچین است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، کیک استارتر تصمیم دارد تا به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای افرادی که تمایل به پیگیری پروژه‌های خلاقانه خود دارند، پروتکلی متن باز توسعه دهد تا نسخه غیر متمرکز پلتفرم فعلی خود را ایجاد کند. کیک استارتر یک شرکت تامین بودجه عمومی برای استارت‌آپ ها و ایده‌های جدید و خلاقانه است.

این پروتکل قرار است روی بلاکچین سلو راه‌اندازی شود و برای مشارکت‌کنندگان و حتی رقبای تامین مالی جمعی در دسترس خواهد بود تا بتوانند بر روی آن فعالیت و از آن استفاده کنند.

به گفته این شرکت مستقر در نیویورک، بلاکچین سلو به دلیل تلاش‌ در زمینه به حداقل رساندن اثرات زیست‌محیطی و تمرکز بر دسترسی جهانی به بلاکچین برای این کار انتخاب شده است.

طبق گزارش کوین تلگراف، عزیز حسن (Aziz Hasan) و پری چن (Perry Chen)، دو بنیان‌گذار این پروژه در رابطه با راه‌اندازی پروتکل تامین مالی جمعی در فضای بلاکچین بیان کردند:

ما در شرف اتفاق مهمی برای مدل‌های نظارتی جایگزین هستیم و معتقدیم فرصت مهمی برای پیشبرد اهداف با استفاده از بلاکچین وجود دارد.

به محض آماده شدن این پروتکل، قرار است وب‌سایت کیک استارتر تغییر کند و به طور کلی فعالیت‌ها به این پروتکل منتقل شود. علاوه بر این، این شرکت با مشارکت کامیل کانن (Camille Canon)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر اجرایی بنیاد پرپوز (Purpose)، در حال ایجاد آزمایشگاه حاکمیتی خود برای نظارت بر توسعه این پروتکل است.

بلومبرگ نخستین بار این خبر را روز چهارشنبه منتشر کرد. به گفته این وب‌سایت، توسعه این پروتکل در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد و کیک استارتر انتظار دارد وب‌سایت خود را در سال ۲۰۲۲ به این پروتکل منتقل کند. علاوه بر این، انتظار می‌رود وایت پیپر این پروتکل در هفته‌های آتی منتشر شود.

کیک استارتر گفته است که انتقال به بلاکچین سلو بر هیچ یک از میلیون‌ها کاربری که از این شرکت تامین مالی برای پروژه‌های مختلف استفاده می‌کنند تاثیری نخواهد گذاشت.

منبع
coindeskcointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا