اخبار عمومی

پیامرسان Kik تعطیل شد؛ امیدی تازه برای سرمایه گذاران Kin

شرکت کیک اینتراکتیو (Kik Interactive) به دلیل نزاع های قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC در نظر دارد تا برنامه پیام‌رسان محبوب خود را تعطیل کند و به جای آن بر روی ارز دیجیتال خود به اسم kin که موضوع اصلی این پرونده حقوقی می‌باشد تمرکز کند.

تد لوینگستون مدیرعامل کیک (Kik) در روز دوشنبه مقاله ای منتشر کرد که در آن توضیح داد که این شرکت تصمیم گرفته است به دلیل کشمکش هایی که با کمیسیون SEC دارد برنامه پیام‌رسان کیک (Kik) را تعطیل کند. کمیسیون SEC در اوایل سال جاری از این شرکت به دلیل جذب سرمایه طی فروش ارز دیجیتال خود به اسم کین (Kin) شکایت کرد. کمیسیون SEC این اقدام را نوعی عرضه اوراق بهادار ثبت نشده و غیرقانونی لحاظ کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری تک‌چرچ، یکی از مباحث اصلی در این پرونده درباره آیا ارز دیجیتال Kin برای تبدیل شدن به اوراق بهادار واجد شرایط است یا خیر. شرکت کیک مدعی است که kin نوعی اوراق بهادار نمی‌باشد اما اگر اتهامات کمیسیون SEC مبنی بر اوراق بهادار بودن این ارز دیجیتال صحیح باشد، فروش kin نقض قوانین اوراق بهادار بوده است.

لوینگستون تصمیم شرکت را همانند مبارزه ای برای آینده ارزهای دیجیتال خواند و در این خصوص نوشت: پس از ۱۸ ماه همکاری با کمیسیون SEC تنها راهی که پیش پای ما گذاشتند این بود که kin را یک نوع اوراق بهادار در نظر بگیریم یا با آنها در دادگاه مواجه شویم. تبدیل شدن به اوراق بهادار باعث از بین رفتن کاربردهای هر نوعی از ارز دیجیتال است و رسم خطرناکی را برای این صنعت ایجاد می‌کند.

در این پست، لوینگستون گفت که کارمندان خود را به ۱۹ نفر کاهش خواهد داد. این تصمیم بر شغل بیش از ۱۰۰ کارمند تاثیرگذار خواهد بود. وی نوشت که این شرکت بر روی ارز دیجیتال Kin تمرکز خواهد کرد که موضوع اصلی این پرونده حقوقی می‌باشد.

لوینگستون با نوشتن پست زیر که ظاهراً به برنامه های وی در خصوص ارز دیجیتال مورد نظر اشاره دارد گفت:

به جای فروش مقداری از ارز دیجیتال Kin به نقدینگی محدود فعلی، تصمیم گرفتیم که منابع کنونی خود را بر روی موارد مهم تر متمرکز کنیم. ما باید به اولین پروژه ای تبدیل شویم که تقاضای واقعی برای مردم ایجاد می‌کند تا kin را بخرند و از آن استفاده کنند.

لوینگستون بیان کرد که این تغییرات، نرخ سوزاندن شرکت کیک را تا ۸۵ درصد کاهش خواهد داد و این امر باعث نجات شرکت از محاکمه خواهد شد.

شرکت کیک (Kik) اینتراکتیو در خصوص زمان تعطیل شدن برنامه Kik اظهار نظری نکرده است.

سایت خبرگزاری حوزه ارز دیجیتال کوین دسک با انتشار خبری نادرست بر مشکلات این شرکت افزود. در این خبر عنوان شده است که لوینگستون به گزارشگران پیامی ارسال کرده است که طی این پیام گفته است به دلیل آنکه نمی‌خواهد به زندان برود از این حوزه کناره گیری می‌کند.

لوینگستون سریعا توییت کرد که این گزارش اشتباه بوده و کوین دسک خبر را تحریف کرده است.

لوینگستون در این توییت نوشت: من تازه وارد واشنگتن شده ام. ۱۲ ساعت پیش از تل آویو پرواز کرده ام. مشخص است که این خبر دروغ است. نمی‌دانم کوین دسک چطور چنین اشتباه واضحی انجام داده است اما از این موضوع باخبر خواهیم شد.

کوین دسک ظاهراً قربانی شایعه تلگرامی شده است که طی آن، یک فرد ناشناس سعی داشته است خود را به جای تو لوینگستون مدیرعامل استارت آپ پیام‌رسان Kik جا بزند و اطلاعات اشتباه منتشر کند.

پیت ریزو از کوین دسک توییت کرد: احتمالا این اولین اشتباه ما طی ۷ سال فعالیت کوین دسک می‌باشد. در روزها و هفته های آتی این موضوع را با دقت ارزیابی خواهیم کرد. با تمام وجود معذرت خواهی می‌کنیم.

تد لوینگستون در جواب ریزو گفت:

از مسئولیت پذیری شما متشکرم. این مقاله آسیب زیادی به ما وارد کرده است و علیرغم اصلاح آن، در سال های آتی نیز این آسیب ادامه خواهد داشت. آیا متعهد می‌شوید که یافته های ارزیابی خود را با جامعه ما در میان بگذارید و نویسنده مقاله نیز مسئولیت نوشتن این مقاله را خواهد پذیرفت؟

لوینگستون در این توییت عنوان کرد این مقاله آسیب زیادی به آنها وارد کرده است. این موضوع، نکته ناخوشایندی در ادامه مسیر مبارزه آنها با کمیسیون SEC می‌باشد.

منبع
gizmodo

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا