اخبار خارجی

اتر اسکن قابلیت ارسال پیام به صاحبان کیف پول‌ها را فعال کرد

سرویس جدید اتر اسکن به اسم بلاک‌اسکن چت (Blockscan Chat) به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق آدرس اتریوم خود به سایر کاربران پیام ارسال کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، تیم توسعه‌دهنده مرورگر بلاک چین و پلتفرم تحلیلی محبوب Etherscan سرویس پیام‌رسان آنی کیف پول به کیف پول مبتنی بر اتریوم، به اسم بلاک‌اسکن چت را عرضه کرده است. اگر به این مرورگر مراجعه کنید و یک آدرس را جستجو کنید، در کنار آدرس نمایش داده شده، علامت چت اضافه شده را مشاهده خواهید کرد که شما را به صفحه زیر هدایت می‌کند. همچنین با استفاده از لینک سایت می‌توانید این قابلیت را بررسی کنید.

بلاک‌اسکن در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد و در حال حاضر به کاربران امکان می‌دهد تا به چت آنی کیف پول به کیف پول، دسترسی به چت‌ها از دستگاه‌های مختلف و مسدودسازی آدرس‌های اسپم یا ناخواسته بپردازند و هنگامی که پیام جدیدی دریافت کردند در مرورگر بلاک به آنها اطلاع داده شود.

اگرچه این سرویس جدید اتر اسکن، روش بسیار خوبی برای صحبت با دیگران است، اما به طور خاص می‌تواند برای ایجاد تعامل با هکرهای کلاه‌سفید که اغلب، پیام‌هایی در تراکنش‌های اتریوم قرار می‌دهند تا با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند، بسیار کارآمد باشد.

سرویس جدید اتر اسکن، پیام‌رسان بلاک‌اسکن چت
سرویس جدید اتر اسکن، پیام‌رسان بلاک‌اسکن چت

در جریان هک هفته گذشته پلتفرم مولتی‌چین که طی آن، هکر کلاه‌سفید ۳۲۲ اتر را برگرداند و همچنین هک سال گذشته پلی‌نتورک، هکرها از تراکنش‌های اتریوم به عنوان راهی برای مذاکرات با قربانی استفاده کرده بودند.

اتر اسکن این ویژگی جدید را در تاریخ ۲۶ ژانویه از طریق توییتر اعلام کرد و در این خصوص نوشت فکر می‌کنید این موضوع به چه علت است. همراه با این پیام نیز اسکرین‌شاتی منتشر کرد که اعلان پیام‌رسان در این پلتفرم را نشان می‌داد.

به غیر از درخواست از هکر برای برگرداندن سرمایه‌های هک‌شده و دریافت جایزه، این سرویس در بازار NFT نیز مفید و سودمند است.

یکی از کاربران توییتر به اسم bdmartino اذعان داشته است که از این سرویس اتر اسکن می‌توان برای مذاکرات بین خریدار و فروشنده در معاملات توکن‌های NFT استفاده کرد. وی افزود اگر تراکنش توسط صرافی غیرمتمرکز انجام شود، هر دو طرف معامله می‌توانند کارمزد موجود در پلتفرم‌های NFT نظیر اپن‌سی را کاهش دهند.

از لحاظ حفظ حریم خصوصی کاربران و ذخیره‌سازی اطلاعات، بلاک‌اسکن خاطرنشان کرده است که این اطلاعات از طریق ارائه‌دهندگان جهانی هاستینگ و با سرورهایی در چندین منطقه ذخیره می‌شوند. هم‌چنین اطلاعات غیرفعال پس از ۲۴ ماه حذف می‌شوند.

هم‌چنین بیان شده است که این اطلاعات به اشخاص ثالث ارائه نمی‌شود، اما به شرکای اتر اسکن نظیر انبارهای ذخیره اطلاعات، ارائه‌دهندگان سرویس IT و آژانس‌های تحلیل اطلاعات ارائه و انتقال داده می‌شود.

طبق قوانین استفاده از این سرویس، هر کاربری که سیاست‌های استفاده از آن نظیر عدم ارائه اطلاعات اشتباه، غیردقیق یا گمراه‌کننده را نقض کند، دسترسی آن کاربر به بخشی از سرویس‌های مرتبط به اتر اسکن و بلاک‌اسکن و یا تمام سرویس‌ها ممنوع و قطع می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا