اخبار داخلی

متهمان پرونده کینگ مانی به زودی در دادگاه محاکمه می‌شوند

خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد متهمان پرونده رمز ارز «کینگ مانی» به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، به زودی در دادگاه محاکمه می‌شوند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبر گزاری صدا و سیما، یک منبع آگاه قضایی در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری گفته است قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای جرائم رایانه‌ای درباره متهمان پرونده رمزارز «کینگ مانی» با عنوان اتهامی اخلال در نظام اقتصادی کشور به میزان ۱۰۷ میلیون یورو صادر شده است. وی گفت با صدور کیفرخواست، پرونده در انتظار تعیین وقت رسیدگی دادگاه است. این منبع آگاه افزود:

پرونده رمز‌ارز کینگ مانی بزرگترین پرونده کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال است که در زمره کلاهبرداری سازمان‌یافته توسط یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای شناخته شده در سطح کشور صورت گرفته است.

این منبع آگاه همچنین گفت گردانندگان رمزارز کینگ مانی با ایجاد نوسانات قیمتی به صورت ساختگی و غیرواقعی، اشتیاق و رغبت مضاعفی در اعضای شرکت بازاریابی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کردند تا آنجا که قیمت هر واحد کینگ‌مانی در چند ماه به صورت غیر واقعی و تنها در شبکه از ۴ یورو به چندین هزار یورو افزایش یافت.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، هفتم مهر امسال وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای از بازداشت اعضای یکی از بزرگترین شبکه‌های سازمان‌یافته کلاهبرداری در سطح کشور که با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌گذاری در رمز ارز مجعول «کینگ‌مانی»، مبالغ هنگفتی را کسب کرده بودند؛ خبر داد.

چند ماه بعد یعنی هجدهم اسفند خبرها از بازداشت نایب رییس فدراسیون فوتبال توسط وزارت اطلاعات در خصوص پرونده کلاهبرداری رمز ارز کینگ مانی حکایت داشت. گفته می‌شود این پرونده هزاران شاکی و مالباخته دارد.

پرونده‌های کلاهبرداری مرتبط با رمزارز در ایران در سال گذشته و سال جاری به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها تبدیل شده است. سال گذشته پرونده‌ای برای رسیدگی به پروژه صرافی کریپتولند نیز به جریان درآمد. در هفته گذشته تعدادی از کاربران این صرافی در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این پرونده شدند.

کاربران صرافی کریپتولند خواستار رسیدگی به این پرونده شدند
منبع
خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا