اخبار داخلی

نایب رییس فدراسیون فوتبال در ارتباط با پرونده کلاهبرداری کینگ مانی بازداشت شد

نایب رییس فدارسیون فوتبال ایران، خانم ش. م. روز شنبه ۲۷ فروردین به اتهام کلاه‌برداری در پرونده «کینگ مانی» بازداشت و راهی زندان شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بازداشت نایب ریيس فدراسیون فوتبال و همسرش در ارتباط با پرونده «رمزارز کینگ مانی» صورت گرفته است. منبع آگاهی که هویت آن افشا نشده است در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت که پیش از این بازداشت، آقای ف. ق. متهم ردیف اول و همسر نایب رییس فدراسیون فوتبال نیز در ارتباط با این پرونده کلاه‌برداری دستگیر و با ۱۸۰۰ میلیارد تومان قرار وثیقه روانه زندان شده بود.

این منبع آگاه تاکید کرد که تا کنون بیش از ۳۰۰۰ نفر از مال‌باختگان در رابطه با این پرونده کلاه‌برداری ثبت شکایت کرده‌اند. او ادغان داشت:

پرونده رمز‌ارز کینگ مانی بزرگترین پرونده کلاه‌برداری در حوزه ارز‌های دیجیتال در ایران است و چندین هزار میلیارد تومان از شهروندان کلاه‌برداری شده است و مطالبات شاکیان در حال رسیدگی کارشناسی است.

او درباره نحوه انجام این کلاه‌برداری گفت:

این کلاه‌برداری سازمان‌یافته توسط یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای شناخته‌شده در سطح کشور و در قالب رمز ارز کینگ مانی صورت گرفته است.

منبع خبرگزاری صدا و سیما در ادامه گفت:

گردانندگان رمز ارز کینگ مانی با ایجاد نوسانات قیمتی بصورت ساختگی و غیرواقعی، اشتیاق اعضای شرکت بازاریابی برای سرمایه‌گذاری را افزایش دادند تا جایی که قیمت هر واحد کینگ‌مانی در چند ماه بصورت مصنوعی از ۴ یورو به چندین هزار یورو افزایش یافت.

او تاکید کرد که رسیدگی به این پرونده همچنان ا‌دامه دارد.

در مهر ماه ۱۴۰۰ وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای، از دستگیری باند کلاه‌برداری مرتبط با کینگ‌مانی خبر داد. مطابق گزارش قبلی میهن بلاکچین از تجمع مالباختگان کینگ مانی در مقابل شرکت بادران در آذر ۱۴۰۰، افراد تجمع‌کننده برخورد با فردی که امروز بازداشت شد را خواستار شده بودند.

بنابر گزارش پیشین میهن بلاکچین در اسفند ۱۴۰۰، رییس کل دادگستری استان تهران اعلام کرده بود که تحقیقات پرونده رمزارز جعلی کینگ مانی در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۱ استان تهران رو به تکمیل است و در آینده نزدیک با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود. انتشار خبر این بازداشت نشان می‌دهد که رسیدگی به پرونده کینگ‌مانی همچنان ادامه دارد. Mihanblockchain در خرداد ۱۳۹۹ گزارش کاملی از پروژه کینگ‌مانی در اختیار مخاطبان قرار داده است که می‌توانید در لینک زیر آن را مطالعه نمایید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا