اخبار خارجی

آغاز معاملات فارکس و ارزهای سنتی در صرافی کراکن؛ آیا شاهد تحولی در صرافی ها هستیم؟

صرافی کراکن امروز معاملات خارجی خود را در سراسر جهان عرضه خواهد کرد. اقدام مهمی برای ورود به عرصه امور مالی سنتی است و بیانگر توسعه و پیشرفت صرافی های ارز دیجیتال می‌باشد.

برنامه های صرافی کراکن برای سرویس استاندارد فارکس

کراکن ۹ جفت ارز معاملاتی بین ارزهای سنتی محبوب و فعال را ارائه خواهد داد. این جفت ارزها شامل USD/GBP، EUR/USD و EUR/JPY هستند. کارمزدها نیز رقابتی خواهد بود.

اگرچه معاملات مارجین در پلتفرم ارزهای دیجیتال کراکن در دسترس است، اما در پلتفرم جدید ارائه نخواهد شد. صرافی کراکن اظهارنظری در خصوص ارائه آن در آینده بیان نکرده است. این موضوع، مسأله مهمی است زیرا اکثر معامله کنندگان فارکس به معاملات مارجین می‌پردازند. کراکن گفته است که در نظر دارد تا در آینده جفت ارزهای بیشتری در این پلتفرم عرضه کند.

این صرافی, معاملات در پلتفرم جهانی خود را ارائه خواهد داد اما دسترسی کاربران آمریکایی را مسدود خواهد کرد. بعید است که ممنوعیت دسترسی کاربران آمریکایی به صورت دائمی باشد، زیرا آمریکایی ها بیشترین سهم از معاملات فارکس را در اختیار دارند. اگرچه به نظر نمی‌رسد که کراکن نکته منحصربه‌فردی به عرصه معاملات فارکس ارائه دهد، اما گویا سرویس منسجم و رقابتی ای عرضه خواهد کرد.

احتمالا کراکن سریعا به بازیگر مهمی در بازار معاملات فارکس تبدیل شود. این صرافی دارای مشتریان بسیار زیاد و اعتبار خوبی در مدیریت امور دارد. این صرافی در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده و هرگز شاهد نفوذهای امنیتی نبوده است. در واقع کراکن به طور منظم در هنگام بروز مشکلات به صرافی های دیگر کمک می‌کند.

سایر صرافی ها دنباله روی کراکن

صرافی های برتر ارز دیجیتال مدت هاست به دنبال این هستند تا خود را به عنوان عامل قانونی و مشروع در عرصه امور مالی جهانی بشناسانند. این صرافی ها با قانونگذاران همکاری می‌کنند، رویه ها و دستورالعمل های احراز هویت مشتریان را پیاده سازی می‌کنند و اقدامات منطقی در خصوص مبارزه با کلاهبرداران انجام می‌دهند. بسیاری از صرافی ها برای شناساندن بیشتر ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی قانونی با دولت ها همکاری و حتی لابی می‌کنند.

بنابراین جای تعجب ندارد که کراکن در صدد ورود به معاملات فارکس باشد. نکته مهم تر این است که رقبای کراکن در صدد پیروی از اقدامات این صرافی هستند. صرافی های برتر ارز دیجیتال سال هاست که در حال ایجاد پلتفرم های خود و توسعه ابزار مورد نیاز برای ارائه معاملات ارز هستند. بنابراین ورود به عرصه معاملات پرسود خارجی جای تامل و درنگ ندارد.

اگر این صرافی ها در برنامه های خود موفق باشند، مرز بین ارزهای سنتی و ارزهای دیجیتال کمرنگ خواهد شد. صرافی های فعال که معاملات هر دو نوع ارزها را امکان پذیر می‌سازند افراد بیشتری را به سمت عرصه بلاک چین جذب می‌کنند. این صرافی ها هم چنین به قانونگذاران فشار وارد خواهند کرد تا ارزهای دیجیتال را جدی تر در نظر بگیرند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا