اخبار عمومی

کویت تمامی فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد

سازمان بازار سرمایه کویت (CMA)، قانون‌گذار اصلی این کشور در امور مالی، تمامی فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مجازی را ممنوع کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، سازمان بازار سرمایه کویت در تاریخ ۱۸ جولای (۲۷ تیر) بخشنامه‌ای در رابطه با نظارت و صدور دارایی‌های مجازی در این کشور صادر کرد و در آن، به صورت کامل تعامل با این دارایی‌ها را ممنوع کرد.

بر اساس این بخشنامه، ممنوعیت مطلقی بر کاربردهای مختلف رمزارزها همچون پرداخت با این دارایی‌ها، سرمایه‌گذاری و استخراج وضع شده است. علاوه بر این، از قانون‌گذاران محلی خواسته شده تا از صدور هرگونه مجوز برای شرکت‌های ارائه‌دهنده دارایی‌های مجازی پرهیز کنند. با این حال، سازمان اوراق بهادار و سایر موسسات مالی تحت نظارت بانک مرکزی کویت و سازمان بازار سرمایه این کشور از این ممنوعیت‌ها مستثنی هستند.

جدای از ممنوعیت‌ها، سازمان بازار سرمایه کویت از مشتریان خواسته است تا مراقب خطرهای مرتبط با دارایی‌های مجازی مثل ارزهای دیجیتال باشند. به گفته این نهاد قانون‌گذار، ارزهای دیجیتال قانونی نیستند و توسط دولت صادر و یا پشتیبانی نمی‌شوند.

CMA افزود:

این دارایی‌ها هیچ پشتوانه یا صادرکننده مشخصی ندارند و قیمت آنها همواره به دلیل سوداگرایی در معرض کاهش شدید قرار دارد.

به گفته سازمان بازار سرمایه کویت، مجازات نقض قوانین مبارزه با پولشویی این کشور در ماده ۱۵ قانون شماره ۱۰۶ سال ۲۰۱۳ مشخص شده است.

به گفته CMA، قوانین جدید کویت برای مبارزه این کشور با پولشویی و تامین مالی تروریسم وضع شده‌اند. علاوه بر این، این سازمان خاطرنشان کرد کویت به اجرای توصیه‌های کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) و عمل به دستورالعمل شماره ۱۵ آنها برای شناسایی و گزارش تراکنش‌های مشکوک متعهد است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، محدودیت‌های جدید سازمان بازار سرمایه کویت بر صنعت رمزارزها بخشی از مجموعه ممنوعیت‌هایی است که قانون‌گذاران مختلف این کشور برای این صنعت لحاظ کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، بخشنامه‌های مشابهی از سوی بانک مرکزی کویت، وزارت بازرگانی و صنعت و واحد قانون‌گذاری امور بیمه این کشور صادر شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا