اخبار بیت کوین

افزایش برداشت بیت کوین از صرافی ها؛ آیا روند صعودی قیمت در پیش است؟

آخرین بار که این مقدار از بیت کوین از صرافی ها برداشت شد، قیمت بیت کوین ۸۸ درصد افزایش یافت. اگر این الگو تکرار شود، ما شاهد افزایش قیمت تا ۱۸,۰۰۰ دلار تا پایان ماه آگوست خواهیم بود.

در تاریخ ۸ ژوئن، اختلاف برداشت و واریز بیت کوین در صرافی ها ۲۷,۰۰۰ کوین بود. آخرین بار که چنین خروج چشمگیری از صرافی ها رخ داد، قیمت بیت کوین ۸۸ درصد افزایش یافت.

روند برداشت دارایی ها از صرافی های متمرکز پس از پنج شنبه سیاه بیشتر شده است. هرچند مقدار بیت کوین برداشت شده در روز گذشته حتی با توجه به روند مورد نظر نیز بسیار چشمگیر بوده است؛ ۲۶۵ میلیون دلار.

معامله روزانه بیت کوین

بررسی منطق هودل کردن

در تاریخ ۱۹ مارس، کاربران ۳۱۰,۰۰۰ بیت کوین معادل با ۱۹۸ میلیون دلار و در تاریخ ۲۴ مارس نیز ۲۷,۰۰۰ بیت کوین معادل با ۱۸۰ میلیون دلار برداشت کردند. قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۸ مارس ۵۲۳۸ دلار بود. تا تاریخ ۷ می، قیمت این ارز دیجیتال به ۹۸۹۲ دلار رسید.

چه ارتباط و یا حتی دلیلی بین برداشت سرمایه توسط کاربران از صرافی ها و قیمت بیت کوین وجود دارد؟ اگر یک کاربر انتظار داشته باشد که در آینده نزدیک، بیت کوین خود را می‌فروشد، آن را در صرافی ذخیره خواهد کرد.

آیا قیمت بیت کوین تا ماه آگوست به ۱۸,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت؟

در مقابل، اگر کاربران انتظار افزایش قیمت داشته باشند، احتمال برداشت سرمایه و انتقال آن به کیف پول های شخصی برای ذخیره بلندمدت وجود دارد. هرچه بیت کوین بیشتری برداشت شود، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر می‌شود.

هرچند همواره در بازار بیشتر از یک عامل تاثیرگذار بر روی قیمت وجود دارد.

میانگین معادله هفتگی بیت کوین

بررسی میانگین  ۷ روزه برداشت بیت کوین  پس از پنج شنبه سیاه نشان می‌دهد که به بالاترین حد خود رسیده است. این موضوع، هودل کردن بلندمدت از جانب سرمایه گذاران ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

اگر همانند گذشته با افزایش قیمت مواجه شویم، قیمت بیت کوین تا اواخر ماه جولای به ۱۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بیشترین برداشت بیت کوین از کوین بیس

صرافی کوین بیس بیشترین برداشت بیت کوین طی یک روز خود را پشت سر گذاشت. در این بین حتی نسیم طالب نیز بیت کوین های خود را از این صرافی برداشت کرد.

قوی سیاه

قطع دسترسی در تاریخ ۱ ژوئن در زمانی رخ داد که حجم معاملات بیت کوین در حال افزایش و قیمت بیت کوین نیز در صدد رسیدن به سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ دلار بود. هم چنین قطع دسترسی به صرافی بیتمکس در چند ماه قبل نیز باعث سردرگمی در میان کاربران این صرافی شده بود. چند روز بعد، نسیم طالب یکی از معروف ترین کاربران و نویسنده کتاب قوی سیاه نیز از این صرافی خارج شد.

تنبیه کوین بیس توسط کاربران

در تاریخ ۷ ژوئن، کاربران کوین بیس اختلاف برداشت و واریز بیت کوین در این صرافی به ۲۲,۰۰۰ کوین معادل با ۲۱۴ میلیون دلار رسید. طبق اطلاعات گلس نود، کوین بیس فقط یکبار دیگر شاهد برداشت های بیشتری بوده است که مربوط به ۲۸ جولای ۲۰۱۷ می‌باشد که خروجی بیت کوین از این صرافی ۲۲,۵۰۰ کوین بود. قیمت بیت کوین در آن زمان ۲۷۸۵ دلار بود. در نتیجه، در آن زمان فقط ۶۳ میلیون دلار از این صرافی برداشت شد.

کوین بیس هم چنان تقریبا یک میلیون بیت کوین در اختیار دارد که بیشتر از سایر صرافی ها می‌باشد. در نتیجه، رویداد اخیر ممکن است تاثیر آنچنانی بر دارایی های کوین بیس نداشته باشد. با این حال، کوین بیس باید با در نظر گرفتن اینکه صرافی بیتمکس چگونه پیشتازی خود در این زمینه را از دست داده است، به اصلاح مشکلات مقیاس پذیری خود بپردازد تا منجر به خارج شدن کاربران از این صرافی نشود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا