اخبار آلتکوین

راه‌اندازی «Stars» در تلگرام و مسیر رالی قیمت تون کوین تا ۸ دلار

قیمت تون کوین در چند روز اخیر و در آستانه راه‌اندازی ارز درون برنامه‌ای Stars، یک رالی صعودی را تا نزدیکی ۸ دلار آغاز کرد اما تا توانست تا ۷.۸۱ دلار صعود کند. در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت تون حدود ۳.۶۴٪ کاهش یافته و مارکت کپ آن هم ۱۷.۸ میلیارد دلار است. آخرین کاهش قیمت این رمزارز بنیز ا تغییرات در حجم معاملات آن مطابقت دارد. اما آیا تون کوین می‌تواند این بار به ۸ دلار برسد؟

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پلتفرم پیام‌رسانی اجتماعی تلگرام «تلگرام استارز (Telegram Stars)» را راه‌اندازی کرده است؛ یک توکن درون برنامه‌ای جدید برای خرید کالاها و خدمات دیجیتال. پاول دوروف، مدیرعامل این شرکت، در پستی در تلگرام در ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) گفت که با استفاده از تلگرام استارز، اپلیکیشن‌های کوچک اکنون می‌توانند با استفاده از ساده‌ترین روش پرداخت ممکن، یعنی خرید درون‌برنامه‌ای در اندروید و iOS، پرداخت خدمات دیجیتال را بپذیرند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند ستاره‌ها (استارز) خود را با تون کوین (TON) و از طریق Fragment، پلتفرمی که بیشتر برای خرید و فروش نام‌های کاربری تلگرام استفاده می‌شود، مبادله کنند. دوروف افزود که آنها همچنین می‌توانند از Stars برای تبلیغ بیشتر برنامه‌های خود در تلگرام استفاده کنند.

خبر راه‌اندازی این ارز درون برنامه‌ای موجب رشد قیمت تون کوین شد. اکنون ببینیم اوضاع شبکه تون کوین چطور است و آیا امیدی به فتح قله ۸ دلار هست یا خیر؟

افزایش فعالیت‌های شبکه

با توجه به داده‌های آدرس‌های فعال سنتیمنت (Santiment) و گردش بازار، تعداد آدرس‌های فعال و عرضه در گردش تون کوین افزایش قابل‌توجهی داشته و این امر می‌تواند نشان‌دهنده رشد آتی قیمت آن هم باشد؛ چرا که افزایش فعالیت‌های شبکه و نقدینگی ‌معمولا قبل از یک شکست صعودی رخ می‌دهند.

آدرس‌های فعال تون کوین به طور پیوسته از حدود ۵۰,۰۰۰ ‌عدد در اوایل ماه می (اواسط اردیبهشت) به بیش از ۷۵,۰۰۰ عدد در زمان انتشار این خبر افزایش یافته و این به معنای ۵۰٪ افزایش تعداد کاربران جدید در تعامل با اکوسیستم تون کوین است. عرضه در گردش توکن‌های TON نیز به تدریج از ۱.۹ میلیارد در اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) به تقریباً ۲.۳ میلیارد افزایش یافته است.

با توجه به افزایش آدرس‌های فعال و عرضه در گردش، اگر TON از سطح مقاومت ۸ دلاری عبور کند، احتمالاً رالی صعودی قدرتمندی خواهد داشت. قیمت چندین بار طی صعودهای اخیر خود از این سطح ریجکت شده است.

منبع: سنتیمنت
منبع: سنتیمنت

نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق‌یافته

با توجه به داده‌های MVRV شرکت سنتیمنت، چندین جهش در اواخر ماه‌های مارس و می (اوایل فروردین و خرداد) مشاهده شده که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران متوجه سودهای عظیم تحقق‌نیافته شده‌اند و سود خود را برداشته‌اند. در زمان نگارش این خبر، MRVR تون کوین در زیر سطح ۳ قرار دارد که نشان می‌دهد در صورت افزایش فشار خرید پایدار، احتمال تجدید یک روند صعودی وجود دارد.

منبع: سنتیمنت
منبع: سنتیمنت

نبرد بین گاوها و خرس‌ها

علاوه بر این، بر اساس نسبت لانگ به شورت کوین‌گلس (Coinglass)، در ۳۰ روز گذشته نوسانات مکرری در بالا و پایین سطح یک وجود داشته است. در واقع، این نسبت چندین بار به بالای سطح یک افزایش یافت که نشان‌دهنده وجود حجم سنگینی در سمت پوزیشن‌های لانگ است و به طور موقت پوزیشن‌های شورت را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

منبع: کوین‌گلس
منبع: کوین‌گلس

هدف بعدی TON چیست؟

با توجه به افزایش فعالیت‌های شبکه، رسیدن MVRV به سطوح معقول و نبرد مداوم بین پوزیشن‌های لانگ و شورت، کفه بازار ممکن است به نفع گاوها متمایل شود. از این رو، می‌توان انتظار داشت که TON به‌زودی از ۸ دلار عبور کند.

با این حال، اگر خرس‌ها قدرت کافی برای حرکت خود داشته باشند، قیمت ممکن است برای مدتی بین ۷ تا ۸ دلار تثبیت شود.

منبع
ای ام بی کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا