اخبار کوتاه

نماینده کنگره آمریکا وایت پیپری برای دلار دیجیتال منتشر کرد

جیم هایمز (Jim Himes) عضو مجلس نمایندگان ایالت کنتیکت، پروپوزالی با هدف آغاز مباحث و صحبت‌ها در خصوص عرضه بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی یا همان CBDC منتشر کرده است که در زمان سقوط بازار کریپتو، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این وایت‌پیپر شامل پروپوزالی است که طی آن عنوان شده است CBDC در مقایسه با ارز فیات ممکن است شامل مسائلی در خصوص شفافیت، امنیت و حریم خصوصی باشد. هایمز افزوده است که هرگونه چارچوب قانونگذاری در خصوص CBDC ها که توسط کنگره تصویب شود باید با توجه به دستورالعمل‌های فدرال رزرو و نهادهای مالی مربوط شامل فرآیندهای منسجم احراز هویت کاربران باشد و واسطه‌ها را ملزم کند تا هویت دارندگان کیف پول‌ها را بررسی و تایید کند.

وایت‌پیپر CBDC
وایت‌پیپر C‌B‌DC؛ منبع: کوین تلگراف

هایمز در این خصوص گفته است:

هرچه زمان بیشتری طول بکشد تا دولت آمریکا به استقبال و پذیرش این فناوری بپردازد، به همان میزان از دولت‌های کشورهای دیگر و بخش خصوصی عقب می‌مانیم. اکنون زمان است تا کنگره به بررسی و پیشرفت در زمینه قانونگذاری CBDC آمریکا بپردازد.

روز گذشته نیز، رییس فدرال رزرو، عنوان داشت استیبل کوین‌ها از شفافیت خاصی برخوردار هستند اما ریسک‌هایی نیز به همراه دارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا