پروژه‌های کلاهبرداری

نقد و بررسی لاکسون؛ چرا نباید به Laxsson‌ اعتماد کرد؟

کم نیستند تعداد سایت‌هایی که نامشان دهان‌به‌دهان میان افراد می‌چرخد و آنها را به سرمایه‌گذاری و کسب درآمدهای هنگفت وسوسه می‌کند. لاکسون، لاکسان یا هر عبارت مشابه دیگر، نام سایتی است که قرار است در این مقاله از میهن بلاکچین نگاهی به آن داشته باشیم و ببینیم که سازوکار آن چگونه است. Laxsson‌ وعده پرداخت سودهای ثابت می‌دهد و ادعا می‌کند که به کمک ربات‌های تریدر، مانع از ضرر و زیان کاربران می‌شود، اما چقدر می‌توان به این سایت اعتماد کرد؟ در ادامه به نکاتی اشاره می‌کنیم که همگی نشان از آن دارند که با یک پروژه کلاهبرداری طرفیم؛ پروژه‌ای که متاسفانه افراد زیادی به‌ویژه ایرانی‌ها در آن مشارکت کرده‌اند و سایرین را نیز به فعالیت در آن تشویق می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
نکات مهم مقاله:

🔴لاکسون یکی از سایت‌های نامعتبر و کلاهبرداری است که مدتی است نام آن در میان جامعه فارسی‌زبان دنیای ارزهای دیجیتال شنیده می‌شود.
🔴این سایت به شما وعده می‌دهد که در ازای واریز مبالغ مختلف، می‌توانید روزانه به سودهای هنگفت و ثابتی دست پیدا کنید.
🔴وعده سود تضمینی در بازار کریپتو، یکی از اولین نشانه‌های سیستم‌های پانزی است که Laxsson‌ هم از این قاعده مستثنی نیست.
🔴لاکسون واقعا به برخی از کاربران اولیه خود سود می‌دهد و از آنها به عنوان طعمه برای جذب نفرات بیشتر استفاده می‌کند.
🔴اپلیکیشن و سایت Laxsson بسیار ضعیف است و هیچ‌گونه پشتیبانی در آن به چشم‌ نمی‌خورد.

لاکسون چیست؟

سایت لاکسان یکی از سایت‌های نامعتبر کسب درآمد ارز دیجیتال است که در میان ایرانی‌ها هم بسیار محبوب و پرطرفدار است. این سایت در ویدیویی که در صفحه اصلی‌اش منتشر کرده است، اعلام می‌کند که به کمک هوش مصنوعی، به سرمایه‌گذاران قدرت و فضای بیشتری برای کسب درآمد می‌دهد. این سایت مدعی است که از مقادیر زیادی داده برای تعلیم هوش مصنوعی استفاده کرده است تا ربات بتواند تصمیم‌های هوشمندانه‌ای بگیرد و در معاملاتش موفق باشد. لکسون از این مورد برای انجام مبادلات کمی (Quantative Trading) استفاده می‌کند که درآمد کاربران را افزایش می‌دهد. کاربران به کمک اپلیکیشن لاکسون می‌توانند در صرافی‌های بزرگ و نامدار اقدام به انجام معاملات کمی کنند. این‌ها محتوای ویدیوی تبلیغاتی این سایت است و باید گفت که اصلا واقعیت ندارد.

اگر آدرس سایت را با WWW وارد کنید، صفحه‌ای مشابه زیر خواهید دید:

صفحه اصلی سایت لاکسون
منبع: laxsson.com

اما وقتی بدون WWW آدرس را تایپ کنیم، با چیزی شبیه تصویر زیر مواجه می‌شویم:

صفحه اول سایت Laxsson
منبع: laxsson.com

تصویر دوم در حقیقت محیط اپلیکیشن لاکسون است که البته بدون لاگین شدن نمی‌توانید منوهای آن را بررسی کنید. توجه کنید که برای عضویت در این سایت، نیازمند کد دعوت هستید. این مسئله چندان خوشایند نیست و این نکته را تداعی می‌کند که با چیزی شبیه به طرح‌های هرمی یا پانزی سروکار داریم. البته الزام ثبت‌نام با کد دعوت را نمی‌توان به خودی خود یک علامت خطر قطعی دانست، ولی تجربه ثابت کرده چنین سیستم‌هایی در نهایت اسکم یا کلاهبرداری از آب در می‌آیند. پس ما هم این مورد را صرفا به عنوان یک آلارم هشداردهنده در گوشه ذهنمان نگه می‌داریم.

شیوه کسب درآمد از سایت Laxsson

قبل از اینکه به نقد و بررسی سایت لاکسون بپردازیم، بهتر است ببینیم که شیوه کسب درآمد از این سایت چگونه است که این‌چنین طرفدار پیدا کرده و به کاربرانش سود می‌دهد. در این سایت شش سطح کاربری مختلف وجود دارد که هریک شرایط خاصی دارند. مکانیزم پاداش‌دهی این سایت را در زیر توضیح می‌دهیم. این را هم بدانید که در ابتدا که ثبت‌نام می‌کنید، ۵ دلار به شما تعلق می‌گیرد که می‌توانید از طریق آن، روزی سه مرتبه در Quantization شرکت کنید و ۱.۸ درصد سود بگیرید. کوانتیزیشن همان فرایندی است که به ادعای سایت لاکسون، از طریق فعالیت ربات‌ها در صرافی‌ها و انجام معاملات کاملا خودکار انجام می‌شود. در نهایت سودی که روی بالانس حسابتان به دست می‌آورید، به موجودیتان اضافه خواهد شد.

تصاویر از کانال تلگرامی لاکسون گرفته شده‌اند. دقت کنید که درصد سودها هم‌اکنون در اپلیکیشن Laxsson با آنچه در تصویر می‌بینید متفاوت است.

سطح VIP1: حداقل سرمایه‌گذاری برای کاربران معمولی ۳۹ دلار و حداکثر ۵۰۰ دلار است. در روز سه بار می‌توانید Laxsson quantization را فعال کنید و روزانه ۱.۸ درصد سود دریافت کنید. برای اینکه به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنید، صرفا همین‌که حسابتان ۳۹ دلار موجودی داشته باشد، کفایت می‌کند.

سطح کاربری یک در لاکسون

سطح VIP2: برای ارتقای سطح بعدی یا همان V2 به حداقل ۳۰۰ دلار نیاز دارید. همچنین باید دو نفر را هم مستقیما با کد دعوت خود به برنامه دعوت کنید. آن دو نفر هم باید ۳ نفر دیگر را دعوت کنند. حداکثر میزان Quantative هم ۲,۰۰۰ دلار است. باز هم سه بار در روز می‌توانید در کوانتیزیشن شرکت کنید و سود روزانه ۲ درصد خواهد بود.

سطح کاربری VIP2 لاکسون

سطح VIP3: برای ارتقا به سطح سه که ۲.۵ درصد سود دارد، به دست‌کم ۱۰۰۰ دلار نیاز دارد. همچنین باید ۵ نفر هم با کد دعوت شما وارد لاکسون شوند و خودشان هم ۸ نفر دیگر را دعوت کنند. در این حالت می‌توانید مجوز ورود به سطح بعد را دریافت کنید. حداکثر بالانس حساب شما در این سطح برابر با ۵ هزار دلار است.

سطح کاربری شماره سه laxsson

سطح VIP4: برای اینکه از سطح سه به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنید، باید بالانس حسابتان دست‌کم ۱۰ هزار دلار باشد و البته بیشتر از ۵۰ هزار دلار هم نمی‌توانید این سطح را شارژ کنید. سودی که برای این وضعیت در نظر گرفته شده است، در تصویر منتشرشده در تلگرام برابر با ۳.۵ و در اپلیکیشن برابر با ۳ درصد است. شما باید ۱۰ نفر را به لاکسون دعوت کنید و آنها هم ۳۰ نفر را به این سیستم بیاورند تا مجوز ارتقا به سطح بعدی را بگیرید.

VIP4 در لاکسون

سطح VIP5: برای حضور در سطح پنج، بالانس حسابتان باید ۶۰ هزار دلار باشد و بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار امکان شارژ حساب در این سطح وجود ندارد. سود این سطح مطابق تصویری که در کانال تلگرام منتشر شده است برابر با ۴ و در اپلیکیشن لاکسون برابر با ۳.۵ درصد است. همچنین باید ۲۰ نفر با کد دعوتان در لاکسون عضو شوند و خودشان هم ۶۰ نفر دیگر را دعوت کنند.

سطح کاربری پنج در لاکسان

سطح VIP6:آخرین سطح کاربری در لاکسون، نیازمند بالانس حساب ۱۰۰ هزار دلاری است و ۴ درصد سود روزانه می‌دهد (در تصویر کانال تلگرام این میزان ۴.۵ درصد است). در این سطح باید ۵۰ نفر را به صورت مستقیم دعوت کنید و آنها هم خودشان باید ۱۵۰ نفر دیگر را به این برنامه دعوت کنند.

شرایط حضور در سطح کاربری ششم لاکسون

می‌بینید که این سیستم کاملا مشابه سایر سیستم‌های پانزی کار می‌کند؛ جایی که نفرات ابتدایی با دعوت تعداد بیشتری کاربر، به پاداش‌های هنگفت می‌رسند و عملا سر نفرات آخر بی‌کلاه می‌ماند؛ همان موقعی که دیگر نفرات جدیدی برای پیوستن به مجموعه وجود ندارد. در تصویر زیر هم می‌توانید ببیند که نفرات اول، دوم و سوم به چه میزان درصد می‌گیرند و فردی که در راس مجموعه وجود دارد، چه درصدی از زیرمجموعه‌های خود دریافت می‌کند.

منبع: کانال تلگرام لاکسون

اگر همچنان فکر می‌کنید این پروژه معتبر است، به دلایلی که در ادامه می‌آید توجه کنید.

آیا پروژه لاکسون معتبر است؟

در پاسخ به این سوال که آیا Laxsson معتبر است یا نه و اینکه آیا می‌توان به آن اطمینان کرد، در بخش‌های ذیل این عنوان به مواردی اشاره می‌کنیم که تکلیف قضیه را کاملا مشخص می‌کنند.

۱. خرید و فروش رمزارز ناموجود LAS!

صفحه اول اپلیکیشن را که باز می‌کنیم، اولین چیزی که بسیار جلب توجه می‌کند، نام یک توکن گمنام است که بالاتر از رمزارزهایی نظیر بیت کوین و اتریوم و سولانا قرار گرفته است. این همان توکن بومی لاکسان است. سوال اینجاست که آیا این رمزارز اصلا وجود خارجی دارد؟ ما سعی کردیم این توکن را در کوین مارکت کپ، کوین گکو یا سایر پلتفرم‌های مشابه جستجو کنیم؛ ولی دست‌خالی برگشتیم. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که توکنی با نماد LAS و نام Laxsson در کوین مارکت کپ وجود دارد که البته توسط این سایت تایید نشده و قابل اطمینان نیست. از این گذشته، قیمت این رمزارز در اپلیکیشن با آنچه که در تصویر زیر می‌بینید، کاملا متفاوت است.

بررسی رمزارز LAS
منبع: coinmarketcap.com

ما در کانال تلگرام لاکسون هم گشتیم و فایلی به نام وایت پیپر یافتیم که در آن اعلام شده بود رمزارز LAS در سال ۲۰۲۴ لانچ خواهد شد. تصویر زیر بخشی از وایت پیپر لاکسون است که در آن نوشته شده LAS Coin در صرافی‌هایی نظیر بایننس و هیوبی و کوین بیس لیست خواهد شد.

وایت پیپر لاس کوین
منبع: وایت پیپر LASCoin

از طرفی در کانال تلگرامی نیز خبر از لانچ این توکن داده شده است. ما به دنبال آدرس قرارداد این توکن گشتیم و چیزی پیدا نکردیم. دو مرتبه هم برای پشتیبانی ایمیل ارسال کردیم و متاسفانه پس از گذشت چند روز، هیچ پاسخی دریافت نکردیم. همچنین به تازگی در صفحه اصلی اپلیکیشن هم پیغامی مبنی بر نزدیک شدن به موعد لانچ LAS Coin مشاهده می‌شود. تمام این موارد پر از تناقض هستند و نشان می‌دهند که برای دست‌اندرکاران این پروژه اصلا مهم نیست چه خبری منتشر می‌کنند. آنها صرفا با تبلیغات پوچ و هیاهوی رسانه‌ای دارند هدفشان را دنبال می‌کنند.

۲. نبود مدرک و منبع برای تایید اعتبار همکاری‌های لاکسون با برندهای معتبر

در اپلیکیشن یک ویدیو وجود دارد که ضمن اشاره به معامله کمی، نکات زیر نیز در آن گفته می‌شود:

  • بیش  از ۱۰ سال تجربه در زمینه یادگیری ماشین در Microsoft Asia Research
  • همکاری استراتژیک با مایکروسافت، Wave، انویدیا و غیره
  • همکاری با دانشگاه‌های متعدد برای پیشبرد موارد مرتبط با هوش مصنوعی

نکته اینجاست که هیچ مطلب یا اطلاعیه‌ای در این خصوص وجود ندارد. در وبلاگ Laxsson هم مطلبی در این مورد نبود. البته بلاگ این سایت به طور کلی مطالب چندانی ندارد. تمام تمرکز این اپلیکیشن و این سایت روی سطوح کاربری است که بالاتر به آن اشاره کردیم. طبیعتا اگر پلتفرم یا برنامه‌‌ای چنین همکاری‌های گسترده‌ای دارد، باید در بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی‌اش آن را با سند و مدرک اطلاع‌رسانی کند.

۳. تضمین سودآوری

در بخش Help اپلیکیشن لاکسون، یکی از FAQها به این مربوط است که آیا در Quantification امکان از دست رفتن سرمایه و ضرر کردن وجود دارد؟ در پاسخ گفته شده که لاکسون به کمک پردازش ابری و داده‌های بزرگ و با استفاده از هوش مصنوعی، سودآوری کاربران را تضمین می‌کند. در انتها هم گفته که ضررها حداقلی است و در صورت بروز زیان، پلتفرم آن را به صورت کامل جبران می‌کند.

تضمین سودآوری در لاکسون
منبع: بخش پرسش و پاسخ اپلیکیشن Laxsson

۴. ضعف پشتیبانی

در اپلیکیشن لاکسون زمانی که روی آیکون ربات پایین صفحه که مربوط به چت و پشتیبانی است کلیک می‌کنیم، وارد صفحه‌ای می‌شویم که هیچ‌چیزی در آن نیست. همچنین قسمت Help نیز تنها شامل چند پرسش و پاسخ است. در سایت لاکسون یک ایمیل وجود دارد که امکان برقراری ارتباط با پشتیبانی را فراهم می‌کند؛ اما همان‌طور که بالا گفتیم، با وجود گذشت چندین روز هنوز پاسخی از پشتیبانی لاکسون دریافت نکرده‌ایم.

۵. وجود برنامه‌های مختلف با نام کاربری و رمزعبور یکسان

در تصویر زیر می‌بینید که نام Laxsson را در گوگل پلی جستجو کردیم و دو نتیجه ظاهر شد. ما هر دو اپلیکیشن را نصب کردیم و دیدیم که هر دو با یک نام کاربری و رمزعبور مشترک کار می‌کنند.

برنامه موبایلی لاکسون
منبع: گوگل پلی

اگر آدرس سایت را بدون WWW را باز کنید، به دانلود مستقیم اپلیکیشن دعوت می‌شوید که باز هم یک نسخه دیگر از برنامه Laxsson را ارائه می‌کند و اشاره‌ای به لینک موجود در گوگل پلی ندارد. در واقع ما سه اپلیکیشن داریم که هر سه با یک نام کاربری و رمز عبور یکسان کار می‌کنند. یک پروژه معتبر چرا باید سه اپلیکیشن جداگانه داشته باشد؟ کدامشان واقعی است؟ به کدام‌یک می‌شود اعتماد کرد؟ هیچ‌کدام.

۶. اطلاعات ضدونقیض از سابقه فعالیت

مسئله دیگری که باید به آن توجه کرد، عددی است که در پایین صفحه ثبت شده است. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، لاکسون ۲۶۰۴ روز است که دارد بدون مشکل کار می‌کند. یعنی چند سال؟ تقریبا کمی بیشتر از هفت سال.

تعداد روزهای فعالیت Laxsson
منبع: axsson.com

حالا نگاهی به هوایز دامنه می‌اندازیم:

هوایز سایت Laxsson.com
منبع: whois.com

همان‌طور که می‌بینید، این دامنه در اواخر سال ۲۰۲۲ ثبت شده است. کانال تلگرام لاکسون نیز در ۲۷ جولای ۲۰۲۲ راه‌اندازی شده است. در کانال تلگرام همچنین گفته شده که لاکسون در سال ۲۰۱۶ در ایالات متحده راه‌اندازی شده است. خب حالا سوال اینجاست که تا قبل از این، فعالیت این برنامه چطور بود؟ آیا سایت دیگری داشتند؟ اگر چنین است چرا هیچ اشاره‌ای به این مطلب نشده است؟

۷. سایر موارد

نکات بسیار بیشتری در مورد لاکسان به چشم می‌خورد که شک‌برانگیز است. سری به کانال تلگرام این سایت زدیم و دیدیم که همایش‌هایی در ایران برگزار شده است و حتی تصاویر بروشورهای فارسی‌زبان لاکسون نیز در میان عکس‌ها به چشم می‌خورد. همچنین در پایین اپلیکیشن، قسمتی وجود دارد که بخشی از شماره کاربران را نمایش می‌دهد. از ۱۰ شماره اخیری که در حال نمایش بود، ۹ موردش مربوط به کشور ایران بود.

طرفداران ایرانی لاکسون
منبع: کانال تلگرام لاکسون

از وب‌سایت و رابط کاربری و مطالب هم باید یاد کنیم. جایی که حتی ساده‌ترین موارد نگارشی نیز رعایت نشده است و ظاهر سایت نیز جای کار بسیاری دارد. حتی اگر قرار باشد از روی ظاهر یک سایت را قضاوت کنیم، لاکسون نمره خوبی نخواهد گرفت.

وجود اطلاعات ضدونقیض در مورد لوکیشن پروژه و نبود آمار و اطلاعات دست‌اندرکاران و توسعه‌دهندگان این سایت نیز مورد دیگری است که در بررسی این پروژه خودنمایی می‌کند.

در صفحه گوگل پلی نیز برخی از کاربران نظراتی درج کرده‌اند که لاکسون اسکم است و نباید در آن فعالیت کرد:

منبع: گوگل پلی

چند باور نادرست در مورد پروژه‌های مشابه لاکسون

در مورد سایت Laxsson و سایر سایت‌های مشابه، چند باور نادرست وجود دارد که سال‌هاست در جامعه کریپتو و سایر بازارهای مالی شاهد آن هستیم. این موارد را به طور خلاصه در این بخش بیان می‌کنیم.

  • اگر این سایت کلاهبرداری است، پس چرا من و دوستانم سود کرده‌ایم؟ پاسخ این سوال واضح است. اصلا ویژگی این شیوه کلاهبرداری این است که به برخی از افراد واقعا سود می‌دهد تا جلب اعتماد کند. معمولا نفرات اول سود می‌کنند تا مجاب شوند که بقیه را نیز به سیستم بکشانند، اما سوال اینجاست که این سوددهی تا کجا ادامه دارد؟
  • اگر لاکسون یک سایت اسکم است، پس چرا مدتی است در حال فعالیت است؟ سایت‌هایی مانند لاکسون با این هدف کارشان را شروع می‌کنند که چندین سال پول مردم را به جیب بزنند. اگر قرار باشد همان اول کار با سرمایه ناچیزی که جمع‌ کرده‌اند فرار کنند، عملا سودی نصیبشان نمی‌شود.
  • اگر این سایت نامعتبر است، پس چرا فلان سایت یا کانال تبلیغش کرده‌اند؟ پاسخ این سوال در خود سوال نهفته است: تبلیغ! اساس کار این سیستم‌ها این است که با تعدد تبلیغات کاربران را به این باور برسانند که کسب‌وکارشان واقعا قانونی و سودساز است.
  • من با علم به کلاهبرداری بودن چنین سایت‌هایی، با سرمایه اندکی وارد می‌شوم تا ریسک زیادی متوجهم نباشد. این یک باور عام است و خیلی‌ها چنین تفکری دارند. اولا اگر معتقدید یک سایت کلاهبرداری است و باز هم از آن استفاده می‌کنید، در حقیقت دارید به رشد آن کمک می‌کنید. دوما سودی که شما دریافت می‌کنید، در حقیقت پول نفرات جدیدی است که وارد سیستم می‌شوند. این مسئله از لحاظ اخلاقی و قانونی درست نیست.
  • در کانال تلگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی این سایت، تصاویر مربوط به رضایت کاربران وجود دارد؛ پس این سایت واقعا معتبر است. چنین نتیجه‌گیری‌ای کاملا سطحی و سرسری است. تمام آن تصاویر و آن افراد، یا خودشان بخشی از برنامه هستند یا واقعا فریب‌خوردگانی هستند که هنوز نمی‌دانند قرار است چه بلایی سرشان بیاید.

صحبت با کاربران میهن بلاکچین

شرایط اقتصادی نامطلوب باعث می‌شود که بسیاری از ما بخت خود را در راه‌هایی بیازماییم که از ابتدا معلوم است به ناکجاآباد می‌رسند. پروژه لاکسون دقیقا با همین نیت مشتریان هدفش را شناسایی می‌کند و با پرداخت سود، از‌ آنها کاربرانی وفادار و متعصب می‌سازد. کافی است کمی از این پلتفرم سود بگیرید، آن‌وقت است که آن را به دیگران هم پیشنهاد می‌دهید؛ با این کار می‌توانید شبکه‌سازی کنید و از سود افراد زیرمجموعه خود نیز بهره‌مند شوید. چنین سازوکاری بسیار آشناست و در پروژه‌های زیادی مشابه آن را دیده‌ایم.

متاسفانه تا زمانی که کاربران خودشان متضرر نشوند، گمان می‌کنند پروژه معتبر است و هم‌چنان به تبلیغ و دفاع از آن مشغول خواهند بود. اگر قرار بود چنین پروژه‌هایی اینقدر سودساز باشند، دنیا گلستان بود و فقر ریشه‌کن می‌شد. حتی بزرگ‌ترین تریدرها و سرمایه‌گذاران کریپتو نیز نمی‌توانند ادعا کنند که روششان کاملا بی‌نقص است و همیشه به سود ختم می‌شود. پس هر کجا دیدید که پلتفرم یا اپلیکیشنی چنین وعده‌هایی می‌دهد و موفقیت را تضمین می‌کند، بدانید که با یک پروژه کلاهبرداری طرف هستید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
لاکسون چیست؟

لاکسون یا لاکسان (Laxsson) سایتی برای کسب درآمد ارز دیجیتال است که وعده سودهای ثابت و تضمینی می‌دهد.

آیا لاکسون کلاهبرداری است؟

دلایل محکمی برای نامعتبر بودن این پروژه وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به معامله ارز دیجیتال ناموجودی به نام LAS، وعده پرداخت سود ثابت، نبود پشتیبانی، ضعف اپلیکیشن، نبود اطلاعات مشخص از دست‌اندرکاران سایت و عدم توضیح فنی در مورد سازوکار کسب درآمد اشاره کرد.

جمع‌بندی

پروژه‌هایی که با وعده پرداخت سود ثابت به کاربران فعالیت می‌کنند، هر روز بیشتر و بیشتر می‌شوند. یکی از این پروژه‌ها لاکسون (Laxsson) نام دارد که در میان جامعه فارسی‌زبان کریپتو و به خصوص در غرب کشور بسیار طرفدار دارد. دلیل این مسئله هم این است که این پروژه هم‌اکنون در حال جذب مخاطب است و با تبلیغات فریبنده و پرداخت سود واقعی به کاربران، به دنبال فریب و متقاعد کردن آنهاست تا مبالغ بیشتری را واریز کنند. لاکسون مدعی است که کمک هوش مصنوعی و ربات‌های تریدر، می‌تواند همیشه سودساز باشد و کاربران از فعالیت در این پروژه همیشه سود خواهند کرد. متاسفانه طرفداران چنین پروژه‌هایی تا زمانی که خودشان متضرر نشوند، هم‌چنان با تعصب فراوان از این شیوه کسب درآمد حمایت و پشتیبانی می‌کنند. اگر واقعا دلتان برای سرمایه‌ای که با زحمت و مشقت آن را به دست آورده‌اید می‌سوزد، همیشه از شرکت در چنین پروژه‌هایی دوری کنید.

میهن بلاکچین مرجع تخصصی آموزشی، تحلیلی و خبری در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده است و یکی از اولویت های مجموعه آگاهی‌رسانی به مردم عزیزمان است. با توجه به اینکه پروژه‌های زیادی در بخش زیر ذره بین میهن بلاکچین مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و تعدادی از این پروژه‌ها کلاهبرداری یا مشکوک به کلاهبرداری هستند، معمولا افرادی که ذینفع یا مالک پروژه‌های کلاهبرداری هستند، از طریق بخش کامنت سعی می‌کنند با درج نظرات غیر واقعی و متناسب با نفع شخصیشان، کاربران را گمراه کنند. بعد از بررسی‌هایی که صورت گرفت، تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از ایجاد بستری برای تبلیغ کلاهبرداران، امکان درج نظر در بخش کامنت را غیرفعال کنیم. مجموعه میهن بلاکچین همیشه علاقمند به دریافت نظرات و پیشنهادات شما در مورد تمامی مطالب منتشر شده در سایت هست و شما می‌توانید از طریق ایمیل یا تلگرام نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما ارسال کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا