ایردراپ

تاریخ دریافت ایردراپ لیر زیرو (LayerZero) و آیگن‌لیر (EigenLayer) مشخص شد

با فعال شدن مطالبه لیرزیرو (LayerZero) برای ZRO، توکن بومی خود و شروع فاز دوم استیک‌دراپ آیگن‌لیر (EigenLayer)، این دو پلتفرم در حال برداشتن گام‌های مهمی در توزیع توکن هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، هدف این حرکت‌ها افزایش مشارکت جامعه و رشد اکوسیستم برای هر دو پلتفرم است که گام‌های مهمی در توسعه و استراتژی های تعامل کاربر حساب می‌شود.

ایردراپ ZRO از لیرزیرو

بنیاد لیرزیرو اعلام کرده است که مطالبه و دریافت (Claim) توکن اصلی خود، ZRO، امروز در ساعت ۷ صبح به وقت شرقی فعال خواهد شد. روز گذشته نیز این بنیاد یک لینک برای بررسی واجد شرایط بودن را نیز منتشر کرد. این ایردراپ نقطه عطف قابل توجهی برای لیرزیرو است، زیرا این بنیاد قصد دارد پلتفرم همکاری کراس‌چین خود را در مالکیت عمومی و غیرقابل تغییر قرار دهد.

توکن ZRO دارای سقف عرضه ۱ میلیاردی است که ۳۸.۳٪ آن به کاربران، توسعه‌دهندگان و اعضای جامعه اختصاص یافته است. در روز اول توزیع، ۸۵ میلیون توکن ZRO یا ۸.۵٪ از کل عرضه، توسط شرکت‌کنندگان واجد شرایط قابل مطالبه خواهد بود. این بنیاد در نظر دارد که توکن‌های باقی‌مانده از بخش تخصیص‌یافته به جامعه را برای برنامه‌های توزیع آتی و رشد اکوسیستم رزرو کند.

لیرزیرو ۱۵.۳٪ از کل عرضه ZRO را برای توزیع‌های آینده کاربران، پروتکل‌ها، سازندگان زیرساخت و اعضای جامعه از طریق اسنپ‌شات‌هایی در آینده و روش‌های دیگر مانند درخواست برای پروپوزال (RFP) رزرو کرده است. علاوه بر این، ۳۲.۲٪ بین شرکای استراتژیک و ۲۵.۵٪ به مشارکت کنندگان اصلی ارسال خواهد شد که هر دو مشروط به یک دوره سه ساله وستینگ هستند.

برای اطمینان از توزیع عادلانه، این بنیاد اقدامات سختگیران‌ ای را برای فیلتر کردن مهاجمان سیبیل که چندین حساب جعلی ایجاد می‌کنند تا به طور ناعادلانه سهم بیشتری از توکن‌ها را به دست آورند، به کار گرفت. کاربران واجد شرایطی که قبل از اسنپ‌شات در این پروتکل تراکنش انجام داده‌اند، ایردراپ‌هایی با حداقل ۲۵ توکن ZRO و حداکثر ۵٬۰۰۰ توکن ZRO دریافت خواهند کرد که بر اساس میزان کارمزدهای پروتکل پرداخت شده است. توکن‌هایی که مطالبه نشوند، برای کسانی که بر اساس تخصیص LayerZero Core مطالبه کرده‌اند، دوباره توزیع می‌شود.

ایردراپ فاز دوم آیگن‌لیر

بنیاد آیگن مطالبه را برای فاز دوم فصل اول خود فعال کرده است و به کاربران پروتکل‌های لیکویید ری‌استیکینگ (LRTs) یکپارچه شده با آیگن‌لیر اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را دریافت کنند. این مرحله کاربرانی را هدف قرار می‌دهد که اتریوم خود را قبل از اسنپ‌شات در ۱۵ مارس ۲۰۲۴ ری‌استیک کرده‌اند. مهلت مطالبه تا ۷ سپتامبر ۲۰۲۴ خواهد بود.

در طول فصل اول، نزدیک به ۱۱۳ میلیون توکن آیگن توزیع شد که ۵٪ از کل عرضه ۱.۶۷ میلیارد توکن را تشکیل می‌دهد. مرحله دوم همچنان از همان معیارهای مرحله اول استفاده می‌کند، بدون جریمه بودند و کیف پول‌های واجد شرایط ۱۰۰ توکن آیگن به عنوان جایزه دریافت کرده‌اند.

در حالی که توکن‌های آیگن در حال حاضر غیرقابل انتقال هستند، کاربران می‌توانند آن‌ها را به استیک و یا واگذار کنند. دوره هدف برای فعال کردن انتقال، سپتامبر ۲۰۲۴ است. آیگن‌لیر قصد دارد جزئیات مربوط به فصل دوم این استیک‌دراپ را در هفته‌های آینده منتشر کند و ۵٪ از عرضه را به شرکت‌کنندگان اختصاص خواهد داد.

آیگن‌لیر به کاربران این امکان را می‌دهد که اتر را از توکن‌های مختلف لیکویید استیکینگ برای ایمن کردن شبکه‌های شخص ثالث یا خدمات معتبر فعالانه واریز کرده و «ری‌استیک» کنند. از زمان راه اندازی آن در ژوئن ۲۰۲۳، مقدار ۱۸.۵ میایارد دلار اتر روی این پلتفرم استیک شده است.

منبع
دبلاکدبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا