اخبار خارجی

گزارش الیپتیک: لازاروس کره شمالی مسئول هک ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی است

گزارش‌ الیپتیک حاکی از آن است که گروه هکری لازاروس متعلق به کره شمالی اقدام به سرقت ۱۰۰ میلیون دلار از پلتفرم هارمونی کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، لازاروس گروه هکری متعلق به کره شمالی به پروتکل هارمونی حمله کرده است. لازاروس در سال‌های گذشته نیز پلتفرم‌های رمزارز مختلفی را هک کرده است.

هفته گذشته پل هورایزن (Horizon) پراستفاده ترین پل شبکه هارمونی مورد سوء استفاده قرار گرفت و دارایی‌های رمزارزی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از آن به سرقت رفت. هارمونی پس از این اتفاق در توییتی اعلام کرد که آنها با کمک اف بی ای (FBI) و شرکت‌های امنیت سایبری اقدام به تعقیب جهانی مجرمان مسئول این هک کرده‌اند.

الیپتیک شرکت سایبری که در جستجوی این مجرمان است در مورد این هک گفت مجرمان این سرقت گروه هکری لازاروس هستند. روش هک و پولشویی آنها شبیه به روش‌های پیشین این گروه هکری بوده است:

شواهد قوی‌ای از جمله نوع و ماهیت هک و روش پولشویی آنها برای دارایی‌های مسروقه وجود دارد که نشان می‌دهد این گروه مسئول این دزدی بوده است.

الیپتیک همچنین به طور مفصل شرح داد که این هک چگونه رخ داه است. گروه لازاروس طی این هک، اطلاعات نام کاربری و رمز عبور کارکنان هارمونی در قاره آسیا را هدف قرار داد تا شکاف و رخنه‌ای در سیستم امنیتی پروتکل ایجاد کند. به محض اینکه آنها توانستند به سیستم راهی پیدا کنند، این مجرمان در ساعاتی از شب از سرویس پولشویی خودکار برای انتقال دارایی‌ها اقدام کردند.

این شرکت همچنین مدعی شد که لازاروس در حال حاضر ۴۰ درصد از ۱۰۰ میلیون دلار را از طریق تورنادو کش انتقال داه است.

تحقیقات انجام شده توسط کوین کیوب نشان می‌دهد که کره شمالی با اختلاف زیاد اولین کشوری در زمینه جرایم رمزنگاری است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا