اخبار بلاکچین

آسیب پذیری شبکه لایتنینگ؛ مراقب بیت کوین خود باشید!

پس از هشدارهای اخیر در خصوص آسیب پذیری های شبکه لایتنینگ بیت کوین، یکی از استارت آپ ها مدعی است که مواردی از این آسیب پذیری ها کشف شده است.

انجام بروزرسانی برای از دست ندادن سرمایه

اولائولوا اسونتوکان مدیر ارشد فنی استارت آپ های متمرکز بر شبکه لایتنینگ به نام های ACINQ و لایتنینگ لبز طی بیانیه ای کوتاه در سایت بنیاد لینوکس در تاریخ ۱۰ سپتامبر اعلام کرد مواردی از آسیب پذیری های رایج (CVE) کشف و از آن استفاده شده است.

این آسیب پذیری ابتدا در تاریخ ۳۰ آگوست توسط راستی راسل یکی از کدنویس های شبکه لایتنینگ گزارش شد. این برنامه نویس استرالیایی از مشکلات امنیتی در تعدادی از پروژه های لایتنینگ هشدار داد که می‌توانستند منجر به از دست رفتن سرمایه شوند و اپراتورهای نودهای شبکه لایتنینگ را ملزم کرد تا هرچه سریع تر نرم افزارهای خود را به روز رسانی کنند.

تحت تاثیر قرارگرفتن ۳ بخش از نرم افزار

اکنون که موارد CVE تایید شده اند، به منظور اجتناب از خطرات احتمالی از دست دادن سرمایه ها، اسونتوکان اکیدا توصیه می‌کند که کاربران نرم افزارهای شبکه لایتنینگ خود را به روز رسانی کنند. نسخه های تحت تاثیر قرار گرفته شامل نسخه ۰.۷ و پایین تر نودهای شبکه لایتنینگ و هم چنین نسخه ۰.۳ و پایین تر نودهای eclair می‌باشد.

پس از هشدارهای بیان شده، لایتنینگ لبز طی توییتی به کاربران شبکه لایتنینگ توصیه کرد که مراقب باشند. در این توییت عنوان شد:

اکنون زمان بسیار خوبی برای یادآوری به کاربران است که محدودیت هایی را اعمال کرده ایم تا در مراحل اولیه این آسیب پذیری ها، از دست دادن سرمایه ها کاهش یابد. باگ هایی وجود خواهد شد. بیشتر از آن چیزی می‌توانید بر روی لایتنینگ سرمایه قرار ندهید.

در اواسط ماه آگوست شرکت مشاوره در عرصه ارز دیجیتال Lunar Digital Asseta هشدار داده بود که تراکنش های خصوصی ارز دیجیتال PIVX و بیش از ۲۰۰ بلاک چین دیگر در مقابل حملات بسیار آسیب پذیر می‌باشند.

منبع
cointelegraph

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا