اخبار خارجی

افزایش مقیاس پذیری شبکه لایتنینگ؛ آیا بر قیمت بیت کوین تاثیرگذار است؟!

بیت کوین طی این هفته روندی چشمگیر و نقاط عطف زیادی را پشت سر گذاشته است. اطلاعات نشان می دهد که اجرای شبکه لایتنینگ (LN) برای اولین بار پرداخت هایی با ظرفیت 500 بیت کوین را امکان پذیر کرده است.

شبکه لایتنینگ با افزایش مواجه شده است

آمارهای سایت 1ML.com نشان می دهد که ظرفیت ثبت پرداخت ها با تعداد نودهای موجود، ۱۳.۷ درصد و کانال ها حدود ۲۵ درصد افزایش یافتند.

این ارقام، دوره ای از بهبود مستمر را برای شبکه لایتنینگ به ارمغان آورده است به طوری که طی چند هفته و چند ماه اخیر فقط به رشد فنی و محبوبیت آن منجر شده است.

هفته گذشته فروش چیزی که آن را “ارزانترین اثر هنری تاریخ” می‌خوانند با استفاده از پرداخت شبکه لایتنینگ باعث تحسین این فناوری شد.

آدام بک مدیرعامل شرکت بلاک استریم (Blockstream) که فناوری آن ها باعث تسهیل فروش می‌شود، مدعی شد که هزینه اثر هنری میکروسکوپی کمتر از یک دانه شن و ۱ میلی ساتوشی یعنی ۰.۰۰۰۰۰۰۰۴۱۴۳ دلار است.

ارزش بیت کوین صفر نمی شود

دستاوردهای شبکه لایتنینگ نشانه های دلگرم کننده ای از این موضوع بود که علیرغم شناور بودن قیمت بیت کوین در حدود ۴ هزار دلار، این ارز دیجیتال در جایگاه فنی قوی تری نسبت به هر زمان دیگر باقی می‌ماند.

پیشرفت های بیشتری نظیر انتشار و صدور بلاک و نصف شدن مدت زمان انجام تراکنش تا رسیدن به نودهای شبکه در سال ۲۰۱۸ در این حوزه انجام گرفته است.

اساس فنی به بحث کلیدی برای طرفداران این موضوع تبدیل شده است که مدعی اند ارزش بیت کوین به دنبال ادامه یافتن بازار نزولی سرانجام به صفر خواهد رسید.

در هفته جاری سایر جوانب این موضوع نظیر پذیرش سازمانی بیت کوین برای معاملات توسط شرکت سرمایه گذاری مبتنی بر کریپتوی دراگون فلای کپیتال پارتنرز (Dragonfly Capital Partners) مورد توجه قرار گرفت.

الکس پک شریک مدیریتی در مصاحبه با فوربز گفت:

بیت کوین می تواند تا مقدار دو هزار دلار و یا حتی هزار دلار کاهش یابد اما ارزش آن به صفر نمی رسد و این نقطه عطف برای این دارایی است. بیت کوین که تحولی در تاریخ پول می باشد، دارایی مورد اعتمادی است. مردم این ارز دیجیتال را می خرند و می فروشند و این باور را القا کرده اند که ارزش این کوین به صفر نمی رسد.

 

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا