اخبار کوتاه

شاپیفای از شبکه لایتنینگ بیت کوین برای پرداخت‌های خود استفاده خواهد کرد

جک مالرز (Jack Mallers) مدیرعامل کیف پول استرایک (Strike) اعلام کرد که توافقات لازم برای همکاری با پلتفرم Shopify انجام گرفته است و احتمالا امسال کاربران آمریکایی قادر خواهند بود با این کیف پول و بر بستر شبکه لایتنینگ مبالغ خریدهای خود را بپردازند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، کنفرانس ۲۰۲۲ بیت کوین در میامی آمریکا از روز چهارشنبه تا به امروز در جریان بود. یکی از نکات جالب توجه این کنفرانس اعلام خبر همکاری کیف پول استرایک با پلتفرم شاپیفای بود که از طرف جک مالرز اعلام شد. Shopify یک فروشگاه‌ساز آنلاین است که از طرف خرده‌فروشان در آمریکا محبوبیت بالایی را پیدا کرده است. مالرز اضافه کرد که قرار است این همکاری از طریق یکی از بزرگترین پایانه‌های فروش (POS) به نام شرکت NCR اتفاق بیفتد.

شبکه لایتنینگ یک راهکار لایه ۲ مبتنی بر بلاکچین بیت کوین است که با پردازش تراکنش‌ها به صورت آف‌چین و خارج از شبکه اصلی، بار را از شبکه بیت کوین برمی‌دارد و مقیاس‌پذیری شبکه را افزایش می‌دهد. تراکنش‌های انجام شده از طریق شبکه لایتنینگ سریع‌ و بسیار ارزان هستند.

مالرز در این زمینه اذعان داشت:

به نظر من اگر بتوانیم بیت کوین را به عنوان راه حلی سریع و ارزان، قابل دسترس‌تر کنیم و برای آن کاربردهای بیشتری پیدا کنیم، می‌توانیم جهان را تغییر دهیم.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، اخیرا بیت پی (BitPay)، ارائه‌دهنده خدمات پرداخت رمزارز، پشتیبانی از شبکه لایتنینگ را آغاز کرده است.

منبع
dailyhodlcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا