اخبار خارجی

محدود کردن سهم پلتفرم لیدو از استیکینگ اتریوم به رای گذاشته شد

بیش از ۳۰٪ اترهای استیک شده در شبکه اتریوم توسط پروتکل لیدو سپرده‌گذاری شده‌اند. این موضوع باعث نگرانی‌هایی در مورد متمرکزشدن استیکینگ اتریوم شده است. در ماه گذشته جامعه لیدو پیشنهادی در مورد محدود کردن سهم لیدو از استیکینگ اتریوم مطرح کرد. پروتکل لیدو این پیشنهاد را به رای گذاشته و از کاربران درخواست کرد نظر خود را اعلام کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، پروتکل Lido اعلام کرد پس از بحث‌های مطرح شده در انجمن حاکمیت در مورد محدود کردن مقدار استیکینگ اتر در این پروتکل، در حال رای‌گیری برای تعیین گام‌های بعدی در مورد این تصمیم است.

در اطلاعیه این پروتکل خطاب به شرکت‌کنندگان در رای‌گیری آمده است:

اگر فکر می‌کنید لیدو باید جریان سپرده (استیک) ورودی را کاهش دهد به گزینه اول رای دهید (بله، موافق محدودیت هستم). اگر گزینه اول رای بیشتری بیاورد در مراحل بعدی برای محدودکردن استیکینگ برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

اگر با محدود کردن مقدار استیکینگ موافق نیستید به گزینه دوم رای دهید (نه، مخالف محدودیت هستم). اگر این گزینه برنده شود، تیم به کار بیشتر در جهت محدود کردن مقدار استیکینگ ادامه نخواهد داد، مگر اینکه دوباره افراد زیادی سر این بحث را باز کنند.

مخالفان و موافقان محدود کردن سهم لیدو از استیکینگ هر کدام دلایل خودشان را دارند. موافقان می‌گویند امکان سو استفاده از حاکمیت لیدو برای وادار کردن اپراتورها به انجام عمل‌های خاص و یا سانسور برخی از تراکنش‌ها وجود دارد. استدلال برای مخالفت با این پیشنهاد این است که این ریسک وجود دارد که صرافی متمرکز تابع KYC، پس از قانون‌گذاری جدید لیدو، بر بازار مشتقه سپرده‌گذاران تسلط پیدا کند. ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، از پیشنهاد محدود کردن سهم لیدو حمایت کرد و گفت سهم بیشتر از استیکینگ باید به معنای افزایش نرخ کارمزد برای پروتکل باشد تا بدین وسیله مجددا سهم آن پروتکل محدود شود.

این رای‌گیری از ۲۴ ژوئن (۳ تیر) آغاز شده و تا ۱ جولای (۱۰ تیر) ادامه دارد. تا بدین لحظه حدود ۹۹٪ از آرا منفی بوده است. برای مشاهده نتایج زنده این رای‌گیری به این لینک مراجعه کنید.

نتیجه آرای محدود کردن پلتفرم لیدو

در حال حاضر ارزش اتریوم‌های سپرده‌گذاری شده در پلتفرم لیدو (stETH) به مقدار ۰.۹۶ اتر در صرافی یونی سواپ رسیده است که وضعیت بهتری نسبت به ۲ هفته گذشته پیدا کرده است. stETH و ETH باید نسبت ارزش ۱:۱ داشته باشند.

نمودار ارزش stETH در مقابل اتر در صرافی یونی سواپ منبع: تریدینگ ویو
نمودار ارزش stETH در مقابل اتر در صرافی یونی سواپ منبع: تریدینگ ویو
منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا