اخبار آلتکویناخبار عمومی

پیام‌رسان لاین پلتفرمی برای رمز ارز بانک‌های مرکزی ارائه می‌دهد

شرکت Line؛  لاین ، یکی از اپلیکیشن‌های مشهور پیام رسان در جهان است. این پیام‌رسان ژاپنی از توسعه محصول جدید خود در ارائه رمز ارز وابسته به بانک مرکزی خبر داد. پلتفرم جدید نرم‌افزار بزرگ لاین به بانک‌های مرکزی آسیا کمک می‌کند تا ارز دیجیتال وابسته به بانک مرکزی یا CBDC خود را راه‌اندازی کنند.

پیام رسان لاین به کمک بانک‌های مرکزی آسیا می‌آید

پیام رسان لاین ، یک شرکت زیرمجموعه از شرکت موتور جستجوی اینترنتی Naver در توکیو است. اخیرا  خبرگزاری کره جنوبی خبر داد که این شرکت در حال ایجاد بستری برای ایجاد و توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است.

این شرکت نام‌آشنای پیام رسان در حال بررسی و ایجاد پلتفرم CBDC خود است. این پلتفرم مبتنی بر بلاکچین بوده و در حال حاضر با چندین بانک مرکزی در کشورهای مهم آسیایی برای ساخت رمز ارز وابسته به بانک مرکزی همکاری می‌کند. مدیران لاین از افشای نام این کشورها خودداری کرده‌اند.

سخنگوی این شرکت در مصاحبه با کوین تلگراف گفته که هدف این شرکت پیام رسان ” ایجاد یک پلتفرم بلاکچین است که برای ایجاد رمز ارز وابسته به بانک مرکزی روی بلاکچین لاین مناسب خواهد بود.”

شرکت پیام رسان لاین فعالیت‌های گسترده‌ای در صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال دارد. این شرکت در آگوست سال ۲۰۲۰ دو محصول جدید خود را در حوزه ارزهای رمزنگاری شده راه‌اندازی کرد. پلتفرم توسعه شبکه بلاکچین برای برنامه‌های غیرمتمرکز و کیف پول دیجیتال به نام Bitmax نام محصولات این شرکت هستند. در اوایل سال جاری، شرکت تابعه لاین با نام LVC، معاملات رمز ارز اختصاصی خود را به نام LN در ژاپن آغاز کرد.

برخی از کشورهای آسیایی به دنبال ایجاد رمز ارز وابسته به بانک مرکزی خود هستند. هفته گذشته، بانک مرکزی ژاپن به طور رسمی اعلام کرد که فرآیند ایجاد رمز ارز وابسته به بانک مرکزی خود را تا سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی کره‌جنوبی مدعی شد که سال آینده مرحله توزیع طرح آزمایشی رمز ارز وابسته به بانک مرکزی خود را آغاز می‌کند.به نظر می‌رسد شرکت پیام رسان لاین با این بانک‌های مرکزی همکاری خواهد داشت.

منبع
cointelegraph

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا