اخبار خارجی

خالق لایت کوین امید از روزهای آینده این کوین می دهد!

طی چندین ماه گذشته، جامعه لایت کوین با شایعاتی مبنی بر اینکه این پروژه از بین رفته است مواجه شده اند. اریک فینمن (Erik Finman) میلیونر بیت کوینی در ماه دسامبر بیان کرد، آلتکوین ها تقریبا مرده اند و تنها نفس های آخر خود را می کشند.

به نظر می رسد این بیانیه به دلیل توسعه های کم توسط تیم لایت کوین باشد. با وجود اینکه قیمت این ارز دیجیتال تغییر کرد اما ریپازیتوری یا همان مخزن گیت هاب این پروژه فعالیت های کمی را در سال ۲۰۱۹ داشته است. همچنین صحبت هایی در خصوص به کار بردن حریم خصوصی در این بلاکچین بود اما هنوز هیچ تحویل کار ملموسی وجود ندارد. این عوامل موجب افزایش تنش و نفرت نسبت به لایت کوین و اعضای تیم آن شد.

هنگامی که یکی از کاربران سایت ردیت مکالمه میان بعضی از حامیان سرسخت لایت کوین در انجمن را فاش کرد، وخامت این موضوع به اوج خود رسید. این افراد گفته اند که توسعه دهندگان مدعی بودند که به سختی بر روی پروژه در حال کار می‌باشند، اما در واقع هیچ کاری نمی‌کردند. تاپیک این موضوع چند ساعتی در سایت ردیت باقی ماند و به صفحه اصلی بخش ارزهای دیجیتال ردیت نیز رسید.

چارلی لی صریحا پاسخ داد

مطمئنا چارلی لی خالق لایت کوین با وجود چنین شایعاتی خیلی خوشحال و راضی نبوده است. چارلی لی خالق این پروژه اخیرا طی ۱۶ قسمت به توضیحاتی در این خصوص پرداخته است و اکثریت انتقادی را که جامعه ارز دیجیتال برای این پروژه داشت را از بین برد.

چارلی لی مدیر اجرایی سابق کوین بیس و همچنین کارمند سابق گوگل بیان کرد که توسعه دهندگان لایت کوین مشغول به کار می باشند. وی توضیح داد از آنجایی که کدبیس لایت کوین بسیار به بیت کوین شبیه می باشد، گیت هاب تغییرات ریپازیتوری لایت کوین را که شبیه سایر پروژه ها می باشد را اعمال نمی کند. بنابراین کاری که در ماه می ۲۰۱۹ انجام شده بود، در واقع تعهدی بود که در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده بود، پس هیچ تعهدی در سال جاری انجام نشده است. وی ادامه داد که کار بر روی شاخه اصلی ریپازیتوری و به ویژه جلوگیری از ایجاد بیلدهای (ورژن های نرم افزاری) ناقص، اقدام رایجی از جانب توسعه دهندگان نمی‌باشد.

لی بیان کرد که لایت کوین سال ها از این روش توسعه استفاده کرده است و نگاه مشابهی به ترس، شک و شبهه سال گذشته این پروژه داشته است. وی به شوخی بیان کرد که حتی با ارائه این توضیحات باز هم لایت کوین را تا سال ۲۰۲۰ یک ارز دیجیتال مرده پیش بینی می‌کنند.

لی در خصوص توسعه راهکارهای خصوصی، میمبل ویمبل (MimbleWimble) و تراکنش های محرمانه خاطر نشان کرد که با سایر پروژه های بنیاد لایت کوین مشغول شده است. این پروژه ها بر پذیرش و آگاهی سازی لایت کوین و به طور کل ارزهای دیجیتال معطوف بوده اند. یکی از این پروژه ها، استارت آپ پرداختی کریپتو به اسم فلکسا (Flexa) می‌باشد که از لایت کوین در پرداخت های Whole Foods، Nordstrom و سایر موارد پشتیبانی می‌کند. هم چنین تیم راگبی میامی دلفینز نیز این پروژه را به عنوان ارز دیجیتال رسمی تیم خود پذیرفته است.

به منظور پایان دادن به این شایعه ها، چارلی لی بیان کرد او وقت خود را بیشتر معطوف توسعه های لایت کوین خواهد کرد و جامعه را بیش از پیش در جریان امور قرار خواهد داد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا