اخبار خارجی

پیشنهاد چارلی لی؛ اختصاص ۱ درصد از پاداش ماینرها به بنیاد لایت کوین!

چارلی لی موسس لایت کوین ، اهدای کمک های مالی از جانب استخرهای ماینینگ را به عنوان روش جذب سرمایه جدید برای توسعه این ارز دیجیتال عنوان کرده است.

چارلی لی در تاریخ ۲۴ ژانویه در توییتر نوشت:

به نظرم روش بهتری برای جذب سرمایه به منظور توسعه های آتی این است که استخرهای ماینینگ به طور داوطلبانه بخشی از پاداش بلاک خود را اهدا کنند.

وی افزود:

استخرهای لایت کوین می‌توانند یک درصد (۰.۱۲۵ لایت کوین) از پاداش بلاک خود را به بنیاد لایت کوین اهدا کنند. اگر تمام ماینرها و استخرها این کار را انجام دهند، سالانه حدود ۱.۵ میلیون دلار کمک مالی دریافت می‌شود.

لی در مصاحبه با کوین تلگراف گفت اگر این یک درصد کمک مالی به طور منظم انجام شود، سرمایه کافی برای پیشرفت دائمی لایت کوین به دست خواهد آمد. وی گفت:

با در نظر گرفتن قیمت فعلی لایت کوین، یک درصد پاداش بلاک تقریبا معادل با ۷ برابر هزینه سالانه بنیاد لایت کوین می‌شود. حتی اگر درصد کمی از ماینرها این کمک مالی را انجام دهند، بنیاد لایت کوین خواهد توانست با از آن استفاده بودجه مورد نیاز را تامین کند تا توسعه دهندگان بر روی لایت کوین کور (Litecoin Core)، میمبل ویمبل (Mimble Wimble)، لایت والت (LiteWallet) و کیف پول شبکه لایتنینگ کار کنند، همایش سالانه لایت کوین برگزار شود و گسترش پذیرش لایت کوین توسط فروشندگان و کاربران نیز ارتقا یابد.

لی هم چنین تایید کرد این کمک های مالی به صورت داوطلبانه هستند.

مسائل موجود در جذب سرمایه

جذب سرمایه کافی برای اجرا و فعالیت یک کسب و کار بسیار دشوار است. هنگامی که هدف کسب و کار یا پروژه مورد نظر، غیرمتمرکزسازی باشد این شرایط پیچیده تر نیز می‌شود.

شایعاتی مبنی بر ورشکستگی بنیاد لایت کوین در اواخر سال ۲۰۱۹ وجود داشت که چارلی لی در توییت ۱۳ اکتبر آن را کاملا رد کرد. وی نوشت:

به دروغ های احمقانه گوش نکنید. ما حداقل برای ۲ سال آینده سرمایه کافی داریم.

پیشنهاد چارلی لی در خصوص کمک مالی یک درصدی پس از آن بیان شد که راجر ور و جیهان وو، برنامه “جذب سرمایه برای زیرساخت” را بیان کردند که از ماینرها درخواست می‌کرد تا ۱۲.۵ درصد پاداش بلاک خود را برای انجام اقداماتی در هنگ کنگ پرداخت کنند.

مفاهیم جدید

دوج کوین در سال ۲۰۱۴ و در واکنش به نگرانی های موجود در خصوص حمله ۵۱ درصد، ماینینگ خود را با لایت کوین به صورت یکپارچه درآورد و ماینینگ همزمان این دو دارایی را امکان پذیر ساخت. نکته قابل ذکر این است که یکپارچه سازی ماینینگ لایتکوین و دوج کوین بر مفهوم کمک مالی استخرهای ماینینگ که توسط چارلی لی پیشنهاد شده است تاثیرگذار می‌باشد.

لی در توییت دیگری بیان کرد:

در حال حاضر با وجود ماینینگ یکپارچه دوج کوین و سایر کوین های Scrypt، ماینرها بیش از ۱۰۵ درصد پاداش بلاک دریافت می‌کنند. بنابراین یک درصد مقدار کمی برای جذب سرمایه ای است که به نفع عموم اعضای این جامعه می‌باشد.

در آخر، لی در خصوص این ایده صحبت کرد که ماینرها انتخاب کنند که سرمایه و کمک های مالی آنها به کدام پروژه این ارز دیجیتال اختصاص یابد و از جامعه لایت کوین درخواست کرد تا نظرات خود را در خصوص این ایده بیان کنند.

وی به کوین تلگراف گفت:

این نکته مهمی است که ماینرها بتوانند انتخاب کنند که از سایر سازمان های لایت کوین نیز حمایت کنند. ماینرها باید بتوانند به سازمان های مورد نظر خود کمک کنند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا