اخبار خارجی

لایت کوین شبکه آزمایشی Mimblewimble را راه‌اندازی کرد

شبکه بلاک چین لایت کوین شبکه آزمایشی پروتکل جدید خود را با نام MimbleWimble راه‌اندازی کرد. در پروتکل میمبل ویمبل ، مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی مورد توجه قرار گرفته است. با راه‌اندازی این شبکه آزمایشی، تیم توسعه این شبکه بلاکچین به آرزوی خود برای ایجاد یک شبکه بلاک چین مقیاس پذیر اما خصوصی نزدیکتر خواهند شد.

اخیرا تمام اخبار در زمینه توسعه شبکه‌های بلاکچین به اتریوم و شبکه آزمایشی Beacon آن اختصاص یافته بود و در مورد سایر شبکه‌های بلاکچین اخبار زیادی منتشر نمی‌شد. اما شبکه بلاک چین لایت کوین اخیرا شبکه آزمایشی جدید خود را با نام میمبل ویمبل ( MimbleWimble) یا به اختصار WB راه‌اندازی کرده است.

شبکه آزمایشی مقیاس پذیر و خصوصی میمبل ویمبل لایت کوین

میمبل ویمبل لایت کوین

براساس آخرین خبری که سایت رسمی لایت کوین منتشر کرده، در حال حاضر این شبکه قابل دسترسی است و تعداد نودها و ماینرهای کمی به آن متصل هستند. تیم توسعه این شبکه بلاک چین اعلام کرده است در صورتی که تعداد نودهای شبکه میمبل ویمبل به مقدار کافی افزایش یابد، پروتکل MW فعال خواهد شد. این تیم امیدوار است که تا چند روز آینده این شبکه فعالیت خود را آغاز کند.

تغییرات بلاک چین لایت کوین با راه‌اندازی شبکه MW

MimbleWimble نام یک طلسم در رمان هری‌پاتر است که شبکه لایت کوین نیز از این نام استفاده کرده‌اند. این پروتکل به شبکه لایت کوین این امکان را می‌دهد تا از معاملات محرمانه استفاده کند که به فرستنده‌ها اجازه می‌دهد تا تعداد کوین‌های منتقل شده را با استفاده از “عوامل کورکننده” مخفی کرده و آدرس‌های فرستنده و گیرنده را مبهم خواهد کرد.

این تغییرات توسط یک تیم توسعه‌دهنده به رهبری David Burkett انجام شده است. این تیم هدف خود را آسان کردن استفاده از این شبکه جدید برای کاربران غیرفنی شبکه لایت کوین اعلام کرده است.  این تیم توسعه اعلام کرده است که بررسی نهایی کدهای بروزرسانی میمبل ویمبل در ماه آینده انجام خواهد شد تا احتمال هرگونه خطا و ایراد در آن از بین برود. پس از این مرحله، یک دوره آزمایشی فرا می‌رسد که در آن متخصصان رمزگذاری سعی خواهند کرد تا شبکه آزمایشی را بشکنند تا اطمینان حاصل کنند که نقاط ضعف امنیتی برطرف شده و شبکه پایداری بالایی را تامین کند.

انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی مولفه‌های اصلی بروزرسانی میمبل ویمبل بوده که مورد تاکید چارلی لی بنیانگذار این شبکه بلاک چین بوده است. بیش از ۱۸ ماه تمرکز شبکه بلاک چین لایت کوین بر روی این بروزرسانی قرار گرفته است. علاوه بر این، David Schwartz برنامه توسعه‌ای دیگری را در جامعه لایت کوین به رای گذاشت. در این نظرسنجی از جامعه این شبکه بلاک چین خواسته شده است تا در مورد ایجاد تغییراتی در شبکه بلاک چین لایت کوین به هدف ایجاد قابلیت اجرای قرارداد هوشمند و قابلیت همکاری با دیگر شبکه‌های بلاکچین مانند کاردانو، اظهار نظر کنند. حدود ۴۳ درصد از رای‌دهندگان با این برنامه موافقت کرده‌اند.

تاثیر این تغییرات بر قیمت LTC

قیمت رمز ارز شبکه لایت کوین، LTC، مدتهاست که یک روند خنثی را در پیش گرفته است. ارز دیجیتال LTC با ارزش بازاری معادل ۳ میلیارد دلار در جایگاه دهم بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این رمزارز در تایم‌فریم روزانه در یک روند افقی و خنثی معامله شده و قیمت آن در حال حاضر در محدوده ۴۶ دلار داد و ستد می‌شود. فعلا قیمت این ارز دیجیتال واکنشی به راه‌اندازی شبکه آزمایشی میمبل ویمبل نشان نداده است و همان روند گذشته دنبال می‌شود.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا