اخبار خارجی

پیشرفت پابه‌پای بیت کوین؛ شبکه لایت کوین نسخه جدید نرم افزار خود را منتشر کرد

توسعه دهندگان شبکه لایت کوین نسخه جدید ۰.۱۸.۱ از نرم افزار اصلی خود را منتشر کردند. این نسخه در ۸ می ۲۰۲۰ معرفی شده و تحت آزمایش قرار گرفته بود.

به روزرسانی های پرشمار

امروز چارلی لی موسس لایت کوین عرضه نسخه جدید را جشن گرفت و کسانی که به لایت کوین باور ندارند و به آن در خصوص کمبود پیشرفت توسعه اتهام زده بودند به تمسخر گرفت.

لایت کوین

این به روزرسانی جدید تمام جوانب عملکرد نرم افزاری مورد نیاز برای فعالیت شبکه لایت کوین را پوشش می‌دهد. در این نسخه، قانون سگویت از لحاظ ماینینگ مجددا برنامه ریزی شده است.

واسطه اجباری فهرست مجاز (White List Force Relay) یک ویژگی غیرمعمول در این نسخه است:

کاربران جدید می‌توانند تراکنش های همتایان حاضر در فهرست مجاز را حتی هنگامی که توسط استخر حافظه پذیرفته نشده است، انجام دهند. توسعه دهندگان لایت کوین بیان کرده اند که آنها به بازخورد کاربران در خصوص این ویژگی علاقه مند هستند.

مستندسازی نرم افزار لایت کوین با تغییرات مهمی همراه بوده است. BIP70 سرانجام برای بعضی از ایجادکنندگان غیرفعال شده است تا از فعالیت آسیب پذیرهای شبکه لایت کوین جلوگیری شود.

پیشرفت پابه‌پای بیت کوین

بعضی از ویژگی های جدید یادآور نسخه های جدید بیت کوین کور می‌باشد. برای مثال در این نسخه، پیام های BIP61 کنار گذاشته شده‌اند و در بیلدهای آتی حذف خواهند شد.

هم چنین دستورات RPC پرشماری به روزرسانی شده اند تا عملکرد شبکه را تسهیل ببخشند و منطق تراکنش ها را ارتقا بدهند.

در آخر، ابزاری برای ایجاد یکپارچه فایل های کیف پول جدید پیاده سازی شده است. این ویژگی، ایجاد فایل کیف پول جدید یا نمایش بعضی از اطلاعات پایه ای درباره کیف پول کنونی را بدون نیاز به استفاده از RPC ها امکان پذیر می‌سازد.

طبق گزارش های موجود، آزمایش هیجان انگیزترین نسخه لایت کو‌ین یعنی نسخه پروتکل حریم خصوصی میمبل ویمبل در ماه سپتامبر آغاز خواهد شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا